Skocz do zawartości
Forum

Okropna nerwica


Gość Milka777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mniej więcej trzy lata temu stwierdzono u mnie nerwicę natręctw. Zaczęło się od maniakalnego mycia rąk i natłoku złych myśli... Jednak później wszystko ustąpiło i było dobrze. A teraz znowu w mojej głowie kłębić się myśli: "skoro ludzie krzywdzą zwierzęta to są źli i powinni też krzywdzić siebie". Czuję ciągły stres, mam problemy ze spaniem i boję się że mogłabym komuś zrobić krzywdę... Boję się tych myśli a zaczynam w nie wierzyć
.. I boję się że to już coś gorszego niż nerwica...Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?..

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Myśli natrętne to objawy , jak nie myjesz rąk to 5 razy coś sprawdzasz nie ma znaczenia problem to silny stan lękowy który ponownie musisz na początku zredukować lekami. Powiedz o tym rodzinie i najlepiej poproś aby sprawy z którymi nie dajesz rady czy się zawieszasz w powtarzaniu czynności aby robił to za ciebie lub patrzył i mówił już sprawdziłeś widziałem lub umylaś widziałem wystarczy. Najważniejsze w tym wszystkim jest wsparcie i kontakt bliskich bez presji życiowych i ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Napisałem tobie 15 godzin temu , wiem jakie są objawy nie wpadaj w panikę. Zacznij od psychologa w szkole jak boisz się powiedzieć rodzicom. Temat i tak będzie wymagał ich wsparcia. A oczywiście tylko jeśli chcesz , możesz opisać czego i kogo najbardziej się bałaś i teraz boisz. Mowa o osobie/osobach , sutacji , przyszłości lub teraźniejszy może przeszłości która blokuje cię w tym aby mówić rodzicom czy innym osobom o swoich potrzebach mentalnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...