Skocz do zawartości
Forum

Dziecko rządzi wszystkim


Gość Bezimiennny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bezimiennny

Pisze tu z prośbą o pomoc. Otóż dziecko ma jakiś problem który ujawnia się rzadko. Kiedy coś mu nie pasuje zaczyna krzyczeć, bić itp. Do szkoły nie chce chodzić, wszystkie ubrania trzeba prasowac po kilka razy, nawet bielizne. Co zrobić z takim dzieckiem, bo już nie wytrzymuje?

Odnośnik do komentarza

Troszkę zbyt mało informacji, by móc coś konkretnego napisać. Ile dziecko ma lat? Chodzi już do szkoły czy do przedszkola? Jak czuje się w swojej klasie/grupie? Czy ma przyjaciół? Spotyka się nimi, rozmawia, spędza wspólnie z nimi czas? Jakie ma relacje z nauczycielami, ze swoim wychowawcą? Czy mówi, dlaczego nie chce chodzić do szkoły? Ma złe oceny? Czuje się zastraszone? Może się kogoś boi? Czy wcześniej, jak dziecko było młodsze, też domagało się, by wszystkie ubrania były dokładnie wyprasowane, włącznie z bielizną? Jakie relacje z dzieckiem macie Państwo Wy jako rodzice? Może maluch krzyczy i bije, bo nie zna innego sposobu radzenia sobie z trudnymi emocjami? Może ogląda za dużo bajek albo spędza zbyt dużo czasu przed komputerem? Tutaj pytań i hipotez jest tak dużo, że konieczna byłaby bezpośrednia konsultacja. Na teraz pozostaje gdybać, a to jest bez sensu. Odsyłam do specjalisty psychologa. Można porozmawiać z psychologiem szkolnym. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Klapsy nikomu jeszcze nie zaszkodził.Czasami mozna mówic do dzieciaka sto razy i dalej nie dociera ,dopiero jak dostaje klapsa to przestanie. Ja jak byłem mały za kare musiałem klęczeć na grochu pod ścianą z rekami do góry. Może z 2 razy dostałem po mordzie od ojca, no ale należało mi się:D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...