Skocz do zawartości
Forum

Odtrącenie przez rówieśników


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałbym się wypowiedzieć w sprawie może nie do końca tak bardzo poważnej, ale mimo wszystko zaczynam zauważać u siebie dziwny problem. Postaram się napisać to jak najbardziej rzetelnie.

Mam 18 lat i od jakiegoś czasu czuję się samotny. Nie chcę powiedzieć, że to zawsze stanowiło mi problem, ale ostatnio zacząłem się o to martwić. W gimnazjum miałem dwóch przyjaciół z którymi teraz utrzymuję bardzo, bardzo mały kontakt. Jeśli chodzi o rodziców, to nie za bardzo mnie oni rozumieją... jak to rodzice, w pewnym sensie nawet dziękuję za to... stałem się dużo bardziej indywidualny. Lecz mimo wszystko czegoś brakuje i mam wrażenie, że pomimo nieustannych starań nie potrafię tego znaleźć. Czasami chciałbym z kimś porozmawiać, ale cały czas widzę moich rówieśników wiecznie czymś wspólnie zabieganych, mających wspólne tematy do rozmowy, a ja nie wiem za co się zabrać. Zawsze trzymam się bardzo z tyłu, przez co mogę wyglądać na osobę nawet niekiedy aspołeczną... To trochę boli, mieszkam w malutkim mieście, przez co mam wrażenie, że już każdy ma o mnie takie zdanie. Jestem nieśmiały, możliwe, że mam problem z poczuciem własnej wartości, jednak moje pytanie brzmi bardziej... od czego mam właściwie zacząć, żeby ten problem z rówieśnikami rozwiązać?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...