Skocz do zawartości
Forum

Czy to tylko "słomiany zapał" czy poważniejszy problem?


Rekomendowane odpowiedzi

Po wakacjach idę do klasy maturalnej. Nie wiem, czy zdawać maturę, a jeśli tak, to z jakich przedmiotów, bo kompletnie nie wiem, co chciałabym robić w życiu. Miałam wiele marzeń, ale żadne nie przetrwało próby czasu, podobnie z zainteresowaniami, których chyba również nie posiadam. Kiedyś chciałam uczyć się nowych rzeczy, co chwilę miałam nowe plany na życie, motywację do nauki. To wszystko jest przeszłością. Nie potrafię uwierzyć, że w końcu pojawi się coś, czym będę chciała się zająć. Gdy mówię ludziom o tym, że nie wiem, kim chciałabym zostać, każdy z nich ma inne rady i nie wiem, których powinnam słuchać. Miałam kilka zajęć z doradcą zawodowym w szkole, ale na każdych zajęciach w teście, który miał pokazać , jaki zawód pasuje do mnie najbardziej, wychodziły mi zupełnie inne. Moje życie polega na chodzeniu do szkoły i przeglądaniu Facebook'a, Instagrama i YouTube. Czy mam podstawy do tego, żeby uwierzyć, że może wrócić dziewczyna sprzed kilku lat - ambitna, szczęśliwa marzycielka?

Odnośnik do komentarza

Zdaj maturę, bo jeśli wreszcie będziesz miała pomysł na siebie, to masz otwartą drogę.
Na razie poczytaj sobie, które z zawodów są dobrze płatne, po jakich studiach dość łatwo znaleźć pracę, a może coś cię zainspiruje.
I rusz tyłek. Tylko szkoła i komputer, więc masz za mało ruchu - organizm dopomina się o to, byś zajęła się kondycją.
W czasie wysiłku fizycznego wytwarzane są endorfiny, tzw. hormony szczęścia.
Dość szybko poczujesz się lepiej , gdy zaczniesz coś ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza

Facebook czy Insta są pewnie bardziej skutkiem niż przyczyną ale Crowley ma pełną rację, pozbądź się tego badziewiarsta, moze nie dosłownie, możesz sobie pozwolić na pół h dziennie ale Twoje życie nie powinno kręcić się wokół portali społecznościowych bo to do nikąd nie prowadzi. Oczywiście jest to przyjemne i można się przy tym oderwać od rzeczywistości ale warto postawić sobie ambitniejsze plany i próbować coś osiągnąć. Nie mówię że nie próbujesz ale trzeba dać z siebie wszystko.

Odnośnik do komentarza

Mniej Internetu, komputera, więcej aktywności i spotkań z ludźmi. Oni również mogą zainspirować Cię, co robić dalej, czym warto się zająć. Owszem, testy zrobione pod okiem doradcy zawodowego mogą Ci podpowiedzieć, w jakim kierunku możesz zmierzać. Pamiętaj jednak, że ważne jest również to, co lubisz robić, w czym czujesz się dobrze. Wierzę, że jesteś na tyle dojrzałą dziewczyną, że jesteś w stanie pokonać ten "słomiany zapał" i ciekawie pokierować własnym życiem. Tego Ci życzę. ;-) Pozdrawiam i powodzenia na maturze!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...