Skocz do zawartości
Forum

Jak pokonać nerwy i zmęczenie?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat 172 wzrostu i 45kg wagi. Jestem za chuda, blada i zawsze gdy jest szkoła bardzo nerwowa i zmęczona. Często nie mam apetytu, ale rodzice mnie zmuszają. Nie mam anoreksji, anemi, bulimi, depresji ani nerwicy. Pytanie: jak przytyć żeby w końcu dali mi normalnie żyć? jakie tabletki na uspokojenie zażywać żeby nie rozwali kiedyś komuś szczęki lub nie płakać po każdej porażce? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj
Brak apetytu nie jest dobrym objawem , może być nawet symptomem choroby. Dobrze by było abyś udała się do lekarza rodzinnego, powiedziała o wszystkim i zrobiła podstawowe badania . Jeśli chodzi o nerwy … czemu od razu faszerować się tabletkami ? Może wystarczy kontakt z psychologiem który po rozmowie może zaproponować metody relaksacyjne. Nie musisz wychodzić z domu żeby się skontaktować z takim specjalistą bo wystarczy dostęp do Internetu. Mi osobiście pomogła e-poradnia z psychologami online ( na pewno namiary znajdziesz w necie)

Odnośnik do komentarza

Brak apetytu jest niepokojący, tym bardziej, że jesteś w wieku dorastania i potrzebujesz wielu składników pokarmowych do prawidłowego rozwoju i wzrostu. Jeśli chodzi o stres, napięcie i nerwy, pomyśl o aktywności fizycznej. Basen, rower, bieganie - nie tylko lepiej wpłyną na Twoją sylwetkę, ale też przyczynią się do rozładowania niepotrzebnych napięć i frustracji. Doradzam też rozmowę z psychologiem albo pedagogiem szkolnym. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...