Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego jestem dla rodziców ciężarem?


Gość anuuuuulka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anuuuuulka

Mam 18 lat.Wiem pewnie w tym momencie przeszedł wam przez myśl bunt młodzieńczy.Chciałabym :p odkąd pamiętam mama gdy wpadła w szał potrafiła mnie zwyzywać od suk,włóczikij teksty typu że nic w życiu nie osiągne i nic mi się nie uda. Ojciec typowy choleryk- mam 18 lat ostanio wypiłam jedno piwo i po 2 godzinach weszłam do domu teksty typu alkoholiczka i że mnie cytuje wypi.er.dolą z domu. Bardzo dobrze się uczę.Nie chodze na dyskoteki,nigdy nie miałam chłopaka.Mam stwierdzoną nerwice lękową.Matka straszy mnie że pojdzie do domów moich znajomych i takiego wstydu narobi że już z domu nie wyjde.Gdy próbowałam z nimi rozmawiać odrazu są krzyki i wyzwiska. Wiem też że byłam dzieckiem nie planowanym a oni zawsze chciei mieć jedno-mam starszego brata.Powiedzcie mi co mam robić?

Odnośnik do komentarza

Nie przejmuj się.
To trudne, ale naucz się tego.
Powtarzaj sobie - jestem wartościową, porządną osobą i osiągnę w życiu sukces.
Nie dyskutuj z nimi, nie staraj się ich przekonywać, bo to i tak nic nie da.
Nie staraj się ich zadowolić, nie oczekuj pochwał, nie doczekasz się ich.
Bądź sobą, skończ szkołę, już niedługo będziesz samodzielna, sama będziesz decydowała o swoim życiu. Wytrzymaj jeszcze trochę.

Jak będą na ciebie wrzeszczeli, to w tym momencie zacznij myśleć o czymś śmiesznym. W książce dali przykład klauna, ale myśl o czymkolwiek, z czym śmiesznym oni ci się skojarzą.
Ja sobie wymyśliłam indora jak gulgoce, śmiesznie porusza łepkiem, jak trzęsą mu się korale...
Skup się na tej myśli, a dość szybko przestaniesz się denerwować ich gadaniem.
Rewelacyjna metoda, pomogła mnie i wielu innym osobom. Polecam.

Dlaczego oni tacy są?
Popatrz na ludzi. Jedni są złośliwi, inni chamscy, inni brutalni. Tych dobrych jest jakby mniej.
To w większości, są czyiś rodzice.
Tobie trafili się właśnie tacy.
Żyj swoim życiem, nie przejmuj się, nie oczekuj pochwał.
Uczysz się dla siebie, by mieć lepszą przyszłość, by dobrze sobie radzić w życiu.
Pochwal siebie za to. Pochwal siebie za to, że jesteś porządną dziewczyną. To ważne, to zaprocentuje w przyszłości.
Najważniejsza jest twoja ocena, głupie gadanie niech na to nie wpływa.
Popatrz w lustro i pochwal siebie. Ucz się myśleć pozytywnie o swojej osobie.
Ktoś musi cię chwalić, a ty jesteś tu najważniejsza.
Powiedz sobie, że osiągniesz w życiu sukces, i niech to będzie twój cel.

Sukces to nie jaguar i willa. Sukces to spełnienie założonych celów, to realizacja marzeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...