Skocz do zawartości
Forum

Czy to fobia?


Gość alfara5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alfara5

Mam 17 lat, wszystko było u mnie dobrze do czasu, kiedy rok temu to się zaczęło. Kiedy muszę odpowiadać przy tablicy czy odpowiedzieć na pytanie albo po prostu gdziekolwiek czuję że ktoś się na mnie patrzy- czuję jak boli mnie głowa, pocę się, nie umiem nad sobą zapanować i cały czas się wiercę. Myślałam że to minie z czasem ale to się nasila. Teraz gdy nawet muszę iść do sklepu, jechać środkiem komunikacji miejskiej itd. czuję irracjonalny lęk, myślę że ludzie mnie obgadują, śmieją się i krytykują. Praktycznie zawsze mam mokre dłonie i suche gardło z wielką gulą. Stresuję się nie wiadomo czym. Chcę to pokonać ale gdy o tym myślę jest jeszcze gorzej. Mam wrażenie że jestem dziwna i nienormalna.Pewnie dlatego dużo osób mnie nie lubi i obgaduje. Pomocy, co mam zrobić aby normalnie żyć?

Odnośnik do komentarza

Jeśli panikujesz w miejscach publicznych to możesz mieć agorafobię, czyli lęk przed ludźmi i otwartymi przestrzeniami. A jak się czujesz w domu? W zaciszu swojego pokoju? Psycholog da Ci leki, ale leki psychotropowe otępiają. Lepsza jest długa i wytrwała psychoterapia. Chociaz leki pomogą okiełznać to wszystko na początku.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie powinnaś porozmawiać z psychologiem, ponieważ lęki mogą się nasilić. Objawy, które opisujesz mogą być na tle nerwowym, mogą być początkiem agorafobii lub fobii społecznej. Musisz rozpocząć terapię, ponieważ objawy mogą się nasilić i nie tylko utrudnią, ale wręcz uniemożliwią Ci codzienne funkcjonowanie. Umów się na wizytę u psychologa, on postawi konkretną diagnozę i zaproponuje Ci leczenie, dzięki któremu lęki zostaną zminimalizowane lub całkowicie znikną i będziesz mogła ponownie żyć bez stresu. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...