Skocz do zawartości
Forum

Obsesyjna miłość


Gość Prezez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat, jestem mężczyzną. Czuję, że moje zdrowie psychiczne strasznie upadło po rozstaniu z moją ukochana osobą. Popadam już w obsesje, czuje że stałem się obsesyjnym kochankiem. Płacze, nie potrafię się uśmiechać. Gdy wychodzę z przyjacielem na spacery, rozglądam się , szukam wszędzie swojego obiektu pożądania. Jeśli ją zobaczę serce mało nie wyskoczy, rwie się do gardła, w środku przepełnia mnie gniew, czuję żar który mnie niszczy od środka. Na umyślnie chodzę pod jej domem, staram się odwiedzać miejsca gdzie ona jest aby skontrolować z kim i co robi. Gd zobaczę ją z innym mężczyzną wariuje do końca. Zaczynam pisać, dzwonić, bez skutecznie co podsyca moje nerwy i ból jaki mnie ogarnia. Przestaje sobie z tym radzić gdyż trwa już to ponad pól roku. Sytuacja miała już by koniec gdyby nie kilka incydentów jakie miały ostatnio miejsce. Po rozstaniu 2 miesiące zainteresowałem się inną kobietą, zaczęło się układać, nie myślałem o byłej kochance. Po 3 miesiącach praktycznego milczenia odezwała się moja była dziewczyna widząc, że mi się coś układa. Pisała, że mnie nadal kocha i kocha to chwili obecnej ale nie chce ze mną być ostatecznie. Ta myśl niszczy mnie doszczętnie, popadam z obłęd. Po tych 3 miesiącach doszło do spotkania, jednego drugiego, przespaliśmy się, zaczęliśmy odnawiać kontakt. Cały czas zapewniała mnie, że się o mnie postara, będzie miała więcej czasu lecz nic nie robiła w tym kierunku. Ja się co raz bardziej nakręcałem i czekałem na jej obiecane ruchy. Kilka dni temu usłyszałem słowa cytuję "kocham Cię ale nie potrafię z Tobą być." "Nigdy nie będziemy już razem. Załamałem się doszczętnie. Dawne rozstanie przeżyłem okrutnie. Schudłem 8 kg, nie spałem, nie jadłem, udałem się do lekarza po środki nasenne. Obawiam się, że moje zdrowie psychiczne z każdym dniem się pogarsza i szukam pomocy, rady jak sobie z tym poradzić. Może moje zachowanie nie odbiegało od normalnego bo osaczyłem ją ale tak bardzo ją kocham i jej potrzebuje, że nie potrafię zmienić postępowania. Proszę o pomoc, o rady jakie działania podjąć aby poradzić sobie z bólem który mnie ogarnia. Nie chce popaść w depresję ani zrobić czegoś okropnego czego będę żałował do końca życia a wiem, że emocje które ona mi dostarcza gdy spaceruje z innymi facetami są zdolne pokierować mnie na złą drogę. Jak nad tym wszystkim zapanować? Czekam na odpowiedz, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim Twoja była jest złą osobą.. Jak tylko widziała, że masz szansę na szczęście z inną dziewczyną to wszystko zniszczyła. Jest straszną egoistką. Dla włąsnego dobnra powinieneś o niej zapomnieć i szukać szczęścia u boku normalnej, dobrej kobiety. W poradzeniu sobie z gniewem i dezorientacją pomoże terapia u psychologa lub jakaś grupa wsparcia dla osób z podobnymi problemami.

Odnośnik do komentarza

Osoba powyżej ma zupełną rację.Twoja była jest złą osobą.Przede wszystkim nie rozumiem jej sformułowania"kocham Cię,ale nie mogą z Tobą być".To największa bujda jaką można wymyślić.Niby dlaczego,skoro kocha(wg jej słów)nie może z Tobą być? Kto lub co jej tego zabrania? Miłość nie zna granic.A skoro tak,wniosek jest jeden-ona się Tobą bawi.I to jej spacerowanie z facetami.Jeśli te relacje wyglądają na coś więcej niż zwykłe koleżeństwo,to powiem Ci,że nie rozumiem jak można chcieć być z kimś takim?Zastanów się czy ją kochasz,czy też może odczuwasz wielką namiętność w jej stronę,pożądanie które mylisz z miłością.Zazwyczaj takie nie fair postępowanie,tj dziecinada w postaci powrotu do Ciebie wtedy kiedy zacząłeś szukać szczęścia z kimś innym i ponownego zerwania,sprawia że ludziom klapki opadają z oczu.

Odnośnik do komentarza

W tej sytuacji myslę, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakończenie znajomości z byłą dziewczyną. Po pierwsze dlatego, że powiedziała wprost, że nie bedziecie razem, a po drugie dlatego, że zraniła Cię, zostawiła, a gdy zobaczyła, że układasz sobie życie - pojawiła się ponownie, aby wszystko zburzyć. Uważam, że z korzyścią dla Was obojga byłoby gdyby każde z Was poszło swoją droga, poznało nowe sympatie i byli z nimi szczęśliwi. Obsesja o której piszesz - z pozoru niewinna - może zamienić się w poważne problemy. Jeśli będziesz chodził i wypatrywał swoją byłą dziewczynę, ktoś może się oskarżyć o śledzenie, nachodzenie itd. Najlepiej zamknąć ten rozdział. Nie chodzić specjalnie w te miejsca w których ona może być i nie szukać jej na siłę wręcz przeciwnie - unikać spotkań, rozmów, aby spokojnie wyciszyć w sobie uczucia i rozpocząć nowy rozdział w życiu. Jesli obsesja myślenia i szukania swojej byłej będzie silniejsza niz zdrowy rozsądek i nie będziesz mógł sie powstrzymać aby nie wyjść z domu i nie porozglądać się za nią, w takiej sytuacji powinieneś skorzystać z porady psychologa, jak poradzić sobie z taką obsesja i emocjami. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...