Skocz do zawartości
Forum

Odrzucenie wniosku na leczenie w szpitalu


Gość mysza106

Rekomendowane odpowiedzi

Pełnoletni syn na podstawie leczenia na wniosek przebywał w szpitalu. Rozpoznanie brzmi: zaburzenia schizotypowe i epizod depresji umiarkowany. Po zastosowanym leczeniu nastąpiła poprawa Po prawie 2 miesiącach wrócił do domu , Przyjmował leki , wrócił do szkoły, pomimo 3 miesięcznej przerwy nie ma zaległości jest bardzo zdolny zwłaszcza z przedmiotów ścisłych, wrócił do życia rodzinnego. Jedyne co mnie martwiło to że bronił się przed wiedzą na temat tego co się z nim działo, sposobu i możliwości leczenia. Po około 3 tygodniach przestał brać leki , później znów przestał wychodzić z domu, nie chodzi do szkoły, tym razem dba o higienę, je zazwyczaj kiedy jest sam w domu, nie odzywa się, nie utrzymuje żadnych kontaktów towarzyskich, stwierdził, że nie potrzebuje leczenia, właściwie to chyba nie chce niczego. Ma 20 lat więc nie jest łatwo leczyć go wbrew jego woli. Jakie są możliwości, pomocy tak chorym ludziom? Czy są jakieś ośrodki dla młodzieży, Mieszkamy w małym miasteczku, więc u nas nie wiele można zrobić, właściwie to tylko umieścić w szpitalu psychiatrycznym, na podstawie kolejnego leczenia na wniosek. Czy jest szansa że jeśli dam mu "dość dużo czasu" (nie wiem ile jeszcze to trwa od października ubiegłego roku) to upora się z tym bez kolejnych pobytów w szpitalach Czytałam, że można podawać lekarstwo nie w tabletkach a domięśniowo co jakiś czas. Czy taka forma też powoduje skutki uboczne w postaci bardzo silnych skurczy mięśni ?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli Twój syn zaprzestał brania leków po leczeniu szpitalnym niestety istnieje ryzyko powrotu choroby i nie sądze aby czas mógł coś zmienić. Im dłużej będziesz czekała, tym bardziej jego stan będzie się pogarszał. Osobowości schizoidalne chcą przebywac w samotności, dlatego zezwolenie synowi na tego typu życie i przebywanie w domu może tylko pogorszyć jego stan. Natomiast leki brane bez konsultacji z lekarzem w tym wypadku nie są dobrym pomysłem. Proponuję, aby psychiatra raz jeszcze porozmawiał z Twoim synem i na podstawie wywiadu zdecydował czy jest możliwość leczenia farmakologicznego w domu czy konieczny będzie powrót do szpitala, ale z tego co piszesz, wydaje mi się, że druga opcja byłaby lepsza. Zaburzenia schizotopowe jak i schizofrenia wymagają długotrwałego leczenia i przede wszystkim nie mozna dopuścić do tego, aby chory zaprzestał przyjmowania leków, dlatego powinnas porozmawiać z psychiatrą syna i uzgodnić dalsze leczenie i zapytać bezpośrednio lekarza prowadzącego o możliwość leczenia zastrzykami domięśniowymi, bo tylko lekarz zna historię choroby Twojego syna i tylko on może o tym decydować. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...