Skocz do zawartości
Forum

Pragnę mieć dziecko


Gość Chcebycmama666

Rekomendowane odpowiedzi

~Chcebycmama666
Jeszcze z nim konkretnie nie rozmawiałam, zrobię to po wizycie u specjalisty wtedy się dowiem jaka jest diagnoza. Wizytę mam 13 marca pójdę na nią razem z narzeczonym, chcę żeby był przy tym gdy lekarz postawi mi diagnozę.

Świetny pomysł.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Chcesz miec dziecko bo czujesz sie samotna, bo Twoje znajome rodza, bo taka moda itd. A pomyslalas o tym ile utrzymanie dziecka kosztuje? Jak bardzo boli porod? Jakie rozstepy bedziesz miec po ciazy? Jaki odstajacy brzuszek po porodzie? Ze nie bedziesz mogla spokojnie wyjsc z kolezanka na miasto? Ze bedziesz uwieziona w domu z dzieckiem? Ze bedziesz musiala co 2 godziny w nocy do niego wstawac? Jestem pewna, ze psychicznie i fizycznie tego nie wytrzymasz. Prosze Cie, nie marnuj sobie mlodosci. Wyszalej sie, na dziecko przyjdzie czas za kilka lat, gdy bedziesz po slubie, z wlasnym mieszkaniem i pelnym kontem. A skoro lubisz dzieci, to moze pomysl o wolontariacie w domu dziecka? Tam dzieci czekaja az ktos sie nimi zaopiekuje. Pozdrawiam cieplo.

Odnośnik do komentarza
Gość Chcebycmama666

unknown-shadow Witaj. Doskonale wiem ile kosztuje utrzymanie dziecka, mam dwójkę młodszego rodzeństwa i często robię dla nich zakupy. Nie czuję się samotna, mam wspaniałego partnera, przyjaciół którzy zawsze mi pomogą, cudowną rodzinę. Moda na dziecko? Dla mnie dziecko nie jest "czymś "modnym , dziecko jest najwspanialszym darem jaki człowiek może dostać. Nie boję się rozstepow, moja mama też je ma, każda kobieta je ma :) nie boję się wstawania w nocy do dziecka, do brata też wiele razy wstawałam gdy mama była zmęczona i jakoś nie sprawiało mi to problemu, nosiłam go godzinami na recach gdy był chory , przewijalam, karmiłam. I nigdy nie narzekałam wręcz przeciwnie. Widzisz w tym problem że ja za parę lat mogę już nie mieć szansy na dziecko. Życie każdy musi przejść indywidualnie, tak aby na starość być pewnym że zrobiło się wszystko co należało :) ja właśnie tak chcę przejść życie, nie chcę za 10 lat obudzić się z myślą że mogłam mieć upragnione dziecko, ale straciłam szansę bo byłam "za młoda " kiedyś kobiety w moim wieku rodziły i to było narmalne a teraz już nie jest?

Odnośnik do komentarza

~Chcebycmama666
Jeszcze z nim konkretnie nie rozmawiałam, zrobię to po wizycie u specjalisty wtedy się dowiem jaka jest diagnoza. Wizytę mam 13 marca pójdę na nią razem z narzeczonym, chcę żeby był przy tym gdy lekarz postawi mi diagnozę.

Moim zdaniem to może spowodować, że on się poczuje pod presją. Postawiony pod ścianą. Lekarz, ty i świadomość tego jak bardzo chcesz mieć dziecko w wieku 18 lat mogą go wystraszyć.

Odnośnik do komentarza

~Dratwa
~Chcebycmama666
Jeszcze z nim konkretnie nie rozmawiałam, zrobię to po wizycie u specjalisty wtedy się dowiem jaka jest diagnoza. Wizytę mam 13 marca pójdę na nią razem z narzeczonym, chcę żeby był przy tym gdy lekarz postawi mi diagnozę.

Moim zdaniem to może spowodować, że on się poczuje pod presją. Postawiony pod ścianą. Lekarz, ty i świadomość tego jak bardzo chcesz mieć dziecko w wieku 18 lat mogą go wystraszyć.

Tak ale sytuacja stanie się klarowna. Ja uważam że to dobry pomysł, zresztą sprawa jest poważna, chłopak powinien być przy niej jako wsparcie przecież tu chodzi o jego ukochaną, jak się wystraszy to się wystraszy, przemyśle i zdecyduje. Nie martwie się o niego tylko o autorkę, przecież to ona cierpi.

Odnośnik do komentarza

Dratwa pisałaś że chcesz skorzystać z banku spermy dlaczego taka decyzja? To ze rozstałaś sie z partnerem to nie oznacza że nie poznasz innego,a może wrocicie jeszcze do siebie.Przyjaciołka nie zawsze bedzie przy Tobie,a przy samotnym wychowywaniu dziecka jest rożnie.Pisałaś też ze mama jest daleko,może warto poczekać aż poznasz tego właściwego faceta.Przecież i po czterdziestce kobiety rodzą dzieci.Ja tez czekałam i wreszcie poznałam tego właściwego.

Odnośnik do komentarza

I jeszcze dodam że moja koleżanka też chciała zostać mamą ale cały czas myślała że jej facet nie bo jak tylko był jakiś temat o dzieciach to śmiał sie lub zmieniał temat.Po jakimś czasie okazało sie że wpadka,chodziła jak struta bała sie powiedzieć rodzinie i partnerowi...a okazało sie że facet oszalał z radości jak sie dowiedział,cały czas zajmuje sie nia,rodzina tez sie cieszy.Stwierdzili że moze dlugo by czekali na wnuka bo praca,kariera i brak czasu na bycie matka,teraz czesto tak jest,a potem okazuje sie że problem z zajściem.

Odnośnik do komentarza
Gość Chcebycmama666

Bajkii Twoje porady naprawdę bardzo mi pomogły i podniosły mnie na duchu, dziękuję :) Ostatnio po wizycie u koleżanki i jej synka opowiadałam partnerowi jakiego cudownego synka ma koleżanka. I tak od słowa do słowa nie wytrzymałam i powiedziałam mu że nie wyobrażam sobie życia bez dziecka, zaczęłam mu opowiadać że nie wyobrażam sobie żeby nie trzymać swojego maleństwa na rękach, usłyszeć jak pierwszy raz mówi do mnie mamo... I mój partner zapytał mi się czy chcę mieć dzieci.. Odpowiedziałam że oczywiście że chcę, a on na to z pytaniem "czy chciałabyś żebyśmy sobie zrobili dziecko? " uznałam że on sobie ze mnie żartuje(bo zabrzmiało to jak żart ) i się rozpłakałam. I w sumie nadal nie wiem czy żartował czy mówił na poważnie :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli tak bardzo pragniesz mieć dziecko i wiesz, że masz stabilną sytuację materialną i uczuciową (czyli że będziesz miała czym je nakarmić i będziesz miała wsparcie w wychowaniu), to porozmawiaj z chłopakiem na ten temat. Nie mam zamiaru Cię odciągać od tej decyzji, bo to co czujesz w sercu jest ważniejsze od tego, co mówią ludzie. Sama pragnęłam dziecka od 17 roku życia, staraliśmy się przez lata i niestety okazało się, że nie będzie mi dane być w ciąży. Tobie tego życzę z całego serca i jeśli naprawdę może się okazać, że za kilka lat może być za późno, to nie czekajcie w nieskończoność żeby "się wyszaleć".
Teraz też przede wszystkim idźcie do tego specjalisty (i najlepiej nie jednego, ale do trzech, bo jeden zawsze może się mylić - wiem z doświadczenia) i wtedy będziesz wszystko wiedziała.

Odnośnik do komentarza
Gość Chcebycmama666

~Bajkii
Ale to dobry znak, nie uniósł się przecież, nie znam go ale z Twojego wpisu wnioskuję że poszedłby w ogień za Tobą. Jeśli mogę zapytać to ile Twój partner ma lat?

Mój partner ma 23 lata, ale jest bardzo odpowiedzialnym i opiekunczym mężczyzna.

Odnośnik do komentarza
Gość Chcebycmama666

Austeria przykro mi że nie możesz mieć dzieci:( bardzo się boję że i ja nie będę mogła ich mieć... Z pewnością zasiegne opini nie tylko jednego specjalisty.. Muszę mieć pewność że lekarz nie pomyli. Się z diagnoza.

Odnośnik do komentarza

Autorko czy coś nowego w Twojej sprawie? 23 lata to wiek jak wiek. Nie dużo i nie mało, myślałam że Twój partner jest trochę młodszy więc jest szansa że już się wyszumiał:-) a jakie są Twoje odczucia? Czy czujesz że on chciałby się ustatkować? Bo ja mimo że was nie znam to mam przeczucie że z tej mąki chleb wyrośnie. I dalej trzymam kciuki tak mocno że już mnie paluszki bolą;-)

Odnośnik do komentarza

Jezeli macie z czego utrzymac dziecko i siebie samych do tego jesli jestescie na tyle dorosli i odpowiedzialni i macie gdzie razem we trojke zamieszkac i stworzyc rodzine to tak(moze byc u rodzicow jedngo z was na poczatek).....natomiast jesli nie spelniacie tych warunkow to zdecydowanie nie....dziecko to nie zabawka i potrzebuje calej waszej sily i milosci.

Odnośnik do komentarza
Gość wiola1971

Witam ja urodziłam syna w wieku 17 lat i jestem bardzo dumna z tego .nie żałuję tego.jesli ty jesteś gotowa zostac mamą to porozmawiaj z chłopakiem otwarcie.jeśli nie zaakceptuje twojej decyzji to jeszcze nie dorósł do tego.jesteś młoda masz dużo czasu.przemysl to czy facet jest odpowiedni.moze nie będzie miał żadnych oporów bycia tata.ale pamiętaj dziecko to nie zabawka ktora można wyrzucić jak się znudzi.trzeba je kochac otaczać miłością.nie wystarczy ze male śliczne to życie które dasz swojemu potomkowi to ty.to ty będziesz je nosić pod sercem.pamietaj

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

~Chcebycmama666
Dla mnie dziecko nie jest "czymś "modnym , dziecko jest najwspanialszym darem jaki człowiek może dostać. Nie boję się rozstepow, moja mama też je ma, każda kobieta je ma :) nie boję się wstawania w nocy do dziecka, do brata też wiele razy wstawałam gdy mama była zmęczona i jakoś nie sprawiało mi to problemu, nosiłam go godzinami na recach gdy był chory , przewijalam, karmiłam. I nigdy nie narzekałam wręcz przeciwnie.

@Chcebycmama666 po prost gratulejszyn :-)

Nawet pewnie sobie tego nie wyobrażasz, jaki dobry przykład dajesz naszemu społeczeństwu. Twoja postawa po prostu jest godna podziwu i uważam, że jak najbardziej zasługujesz na to, żeby zostać mamusią.

Powodzenia kochana i żyj 100 lat :*

Odnośnik do komentarza
Gość Chcebycmama666

Bajkik
Chcebycmama666 co u Ciebie? Do 13 marca jeszcze troszkę. Powiedz mieszkasz z rodzicami? Czy rozmawiałaś z nimi na ten temat? Znają sprawę?

Witaj. Na codzien mieszkam z mama i ojczymem,( tata mieszka w Niemczech) a w weekendy mieszkam u partnera. Nie rozmawiałam o tym jeszcze z rodzicami, szczerze to narazie nie chcę im nic mówić. Porozmawiam z nimi gdy przyjdzie na to czas.

Odnośnik do komentarza
Gość Chcebycmama666

DarkRivers

@Chcebycmama666 po prost gratulejszyn :-)

Nawet pewnie sobie tego nie wyobrażasz, jaki dobry przykład dajesz naszemu społeczeństwu. Twoja postawa po prostu jest godna podziwu i uważam, że jak najbardziej zasługujesz na to, żeby zostać mamusią.

Powodzenia kochana i żyj 100 lat :*


Witaj. Nie jedna osoba stwierdziła by że 17 latka pragnaca mieć dziecko to coś chorego. Ale nie jedna młoda dziewczyna jest lepszą matką, niż 30 latki które nawet nie zajmują się swoimi dziećmi albo zabijają swoje dzieci bo kariera była ważniejsza.
Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Za pół roku będziesz miała 18 lat i chcesz już mieć dziecko?
Chyna jesteś trochę na to wszystko za młoda. Mamusia będzie Twoje dziecko wychowywać i utrzymywać, gdy Ci się znudzi?
Wybacz, ale w takim wieku podejmować decyzje na całe życie to głupota.
Oceniać Cię nie będe, jednak moim zdaniem powinnaś sie cieszyć młodością a na dzieci i rodzine przyjdzie jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza

Liv17
Za pół roku będziesz miała 18 lat i chcesz już mieć dziecko?
Chyna jesteś trochę na to wszystko za młoda. Mamusia będzie Twoje dziecko wychowywać i utrzymywać, gdy Ci się znudzi?
Wybacz, ale w takim wieku podejmować decyzje na całe życie to głupota.
Oceniać Cię nie będe, jednak moim zdaniem powinnaś sie cieszyć młodością a na dzieci i rodzine przyjdzie jeszcze czas.

Liv17, autorka kilkakrotnie wspominała o swoich problemach zdrowotnych, które w przyszłości mogą uniemożliwić jej posiadanie dzieci, wspominała też że jest stabilna finansowo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Chcebycmama666

Liv17
No i co z tego, to nie powód do robienia sobie dziecka w wieku 17 lat. Lepiej by sie za książki wzieła a nie za robienie dzieci.
a co twoim zdaniem jest złego w byciu mamą w młodym wieku? Kiedyś kobiety w tym wieku rodziły i wychodziły za mąż i to było normalne a dziś już nie jest? To że kobieta jest młoda mamą to nie znaczy że jest gorszą mamą. Szkołę mogę skończyć w późniejszym czasie, a za parę lat na dziecko może być już dla mnie za późno.myślę że nie jedna kobieta na moim miejscu postąpiła by tak samo :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...