Skocz do zawartości
Forum

Oszust i manipulant w internecie


Gość brak autora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość brak autora

Witam, mam problem. Interesuję się psychologią i pokrewnymi tematami i z tego względu odwiedzam różne strony i fora. Znalazłem jedno forum mężczyzny, który jest chory psychicznie i głosi teorie, które wiele osób łyka. Na takie rzeczy podani są głównie młodzi ludzie bez wyrobionego światopoglądu, ale też ci, którzy odeszli od chrześcijaństwa, ale nie stali się ateistami, tylko poszukują. On idealnie wypełnia ich lukę, w dodatku obrzydzając wszystko co się tylko da w życiu, a oni to łykają. Gdzie można zgłaszać tego typu strony? Wg mnie on nie łamie prawa, ale treść jego zaburzeń psychicznych może przenieść się na czytelników. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Gość cenzura mózgowa

Dopoki nie lamie prawa, ma prawo głosic sobie co chce i nic ci do tego... chcesz zbawic swiat, ale czy jestes do tego upowazniona, czy tylko twoja jedynie sluszna prawda ma racje bytu??? Pogladom, ktore ci nie pasuja chetnie zalozylabys kaganiec cenzury...

Odnośnik do komentarza
Gość brak autora

Po pierwsze jestem mężczyzną. Po drugie treści, które pisze ten autor to paranoje powiązane z ezoteryką, czyli sekta. Autor wmawia ludziom chore rzeczy i używa do tego manipulacji. Jestem dorosłym i poważnym człowiekiem, a te treści obniżyły mi nastrój i spowodowały nieprzyjemne odczucia. Dużo młodych to łyka... Trzeba ich chronić przed sektami i żadna wolność słowa nie chroni tego człowieka. Tylko nie wiem gdzie mam to zgłosić, dlatego w pierwszej kolejności znalazłem to forum.

Odnośnik do komentarza

"Podejrzane" strony można zgłaszać na policję. Jest specjalny wydział do przestępstw w Internecie. Póki jednak osoba będąca właścicielem strony nie łamie prawa, niewiele można zrobić. W każdym razie możesz przejść do wojewódzkiej komendy policji i zgłosić stronę anonimowo. Odpowiednie osoby zajmą się tym i sprawdzą, czy z tą stroną "wszystko w porządku".

Odnośnik do komentarza
Gość moje zdanie

~brak autora
PDużo młodych to łyka... Trzeba ich chronić przed sektami i żadna wolność słowa nie chroni tego człowieka.

Teoretycznie tak. Ale nawet Jezus przestrzegał przed uszczęśliwianiem innych na siłę. Osobiście nie jestem za tym, żeby treści kontrowersyjne banować, ponieważ one sklaniają do głębszych refleksji. To, na jaki grunt padają nie jest problemem tego, kto je wygłasza, tylko poziomu odbiorców, ponieważ z najbardziej szczytnych idei można w ten sposób zrobić prawdziwe szambo. Czy jest sens szarpać administratorów strony, dopóki ktoś nie szerzy na nich niedozwolonych treści lub nie nawołuje do przemocy? Co to da?

Odnośnik do komentarza
Gość brak autora

Co jeśli przez tego kolesia dzieciaki uwierzą, że myślenie o czymś powoduje realne zdarzenia, kobiety i związki są złe, a każda osoba, która jest pod jakimś względem lepsza i ma się za lepszą, albo czujemy od niej dobrą aurę to psychopata, który rozrywa nam aurę i przez to niszczy życie? To może być opłakane w skutkach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...