Skocz do zawartości
Forum

W jaki sposób szybko zasypiać?


Gość sol854

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pilarczyk magdalena

moj Synek ma juz roczek od urodzenia praktycznie wogole nie sypia tzn. w dzien spi tylko ok.2godz. a wiczorem kladzie sie ok.23godz po dwoch godz spania budzi sie zje mleko i zaczyna kolejny nie spokojny sen tzn.(rzuca sie po lozku i towarzyszymu czasami kaszel) Prosimy o pomoc!

Odnośnik do komentarza

mama czasami rano pyta sie o rzeczy ktore mialam zachowac dla siebie, jakies rozne tajemnice a gdy pytam skad to wie odpowiada ze mowie przez sen. co mam robic aby przestac mowic przez sen?? jest jakis sposob aby temu zapobiec?? prosze pomozcie, bo dla mnie jest to niezreczne gdy mama pyta mnie o rzeczy ktorych mialam jej nie mowic

Odnośnik do komentarza
Gość sosik1910

Witam jestem 20 letnią kobietą. Jestem studentka filologii klasycznej na codzien mieszkam z rodzicami. Żyje w szczęśliwym związku z moim partnerem od półtora roku. Jednak od około miesiąca miewam nocne koszmary. Co noc śni mi sie zdrada mojego partnera za każdym razem w innej sytuacji z inny kobietą. Budze sie po każdym z tych snów i zawsze wszystko pamiętam. Nawet bardzo drobne szczegóły. Takie koszmary przytrafiają mi sie również gdy spędzam noc wraz z partnerem. już nie wiem co robić chce sie w końcu wyspać. Prossze o jakąś porade.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry!Przeprowadzilam sie na nowe mieszkanie i od tego czasu mam klopoty z zasypianiem trwa to juz tydzien czasu.Zaczelam pic herbatki na sen ale to te nie pomaga...wietrze pokoj przed spaniem i nie widac zadnych rezultatow...Jak juz zasne to spie spokojnie ale klopot w tym ze mecze sie tak godz.a moze i nawet dwie...

Odnośnik do komentarza
Gość oldzianna

Witam ! Mam 13 lat i jestem dziewczyną. Od około 2 miesięcy mam problemy ze zaśnięciem. Gdy kładę się spać ( najczęściej jest to godz. 21.30 - 22.00 ) nie mogę zasnąć. Udaję mi się zasnąć dopiero ok. 01.00 - 02.00 . Jest to dla mnie kłopot , gdyż uczęszczam do gimnazjum i muszę się dużo uczyć. Dodam także że biorę tabletki na zatoki i tabletki przeciwbólowe.

Odnośnik do komentarza
Gość potrzebujący

Mam 14 lat i od 2 tygodni problemy z zaśnięciem. Kiedy bardzo chcę zasnąć okazuje się że nie mogę... Krzątam się po domu i próbuję coś porobić, a gdy wracam do pokoju to znowu to samo. Dopiero po długiej walce ze sobą zasypiam, ale następnego dnia jestem rozdrażniony i ospały. Czy to coś poważnego?? Jak mogę sobie z tym poradzić??

Odnośnik do komentarza

Snila mi sie moja babcia(ktora w zeczywistosci nie zyje) w tym snie z poczadku nie wiedzialam ze ona zyje, lecz gdy sie dowiedzaialam zaczelam jej szukac, odnalazlam ja w szpitalu w bardzo zlym stanie..nie mogla jej zobaczy bo byla na takim bardzo ciezkim oddzial. Widzaialam ja w monitorze, bylo widac ze bardzo cierpi,nie jestem pewna ale chyba miala spalone troche cialo takie bardzo czerwone.. kolo niej bylo jesczce pare innych ludzo i 2 niemowleta. Babci stan sie potem poprawil ale tylko troche juz tak nie krzyczala... ale nadal nie moglam jej zobaczyc, babcia w tym snie byla identyczna jak w realu gdy zyla, byla schorowana i miala sparalizowana prawa strone. Dodam ze to byla moja kochana babcia i nadal nie pogodzilam sie z jej odejsciem:(:(:( nie zyje juy 8miesiecy proszeo pomoc, bo ten sen nie dajemi mi spokoju....

Odnośnik do komentarza
Gość nieznana16

Mam dosyć poważny problem jak dla osoby w moim wieku (mam 16 lat). Od jakiegoś czasu mam dziwne sny, podczas których robię sobie krzywdę, np.: śniło mi się niedawno, że ktoś mnie uderzył w ramię, a gdy się obudziłam rano miałam w tym miejscu siniaka i ledwo umiałam ruszyć ręką, bo bardzo mnie bolała. Dodam jeszcze, że budzę się wypoczęta i nie mam kłopotów z zasypianiem. Nie wiem co robić- jestem przerażona, że mogę sobie zrobić przez przypadek coś gorszego. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co to własciwie jest ale od paru dni mam problemy ze snem. Wieczorem nie mogę zasnąc i chodzę spac np. o 24 a rano budzę się koło 8:00 ,gdzie normalnie obudziłabym się o 10:00. Mam 14 lat i obecnie mam ferie więc niemożliwe jest aby cos mnie stresowało. Nie czuję się tak. Rano znika mi cała chęc na zaplanowany dzień. Cały dzień zaczyna mnie męczyc. Zauważyłam u siebie również lekkie zaniki pamieci...jest z tym różnie ale zdarza się zę nie pamietam kluczowych wydarzeń ,które wydarzyły się wczoraj. Do tego czuję się niedotleniona i nie mam apetytu. Miewam również częste bóle głowy.

Odnośnik do komentarza

sol854,
źródłem Twoich problemów z zasypianiem może być chociażby przeprowadzka do nowego mieszkania. Czasem w nowych miejscach trudno nam zasnać, ale z czasem problem powinien ustąpić. Jeśli długo juz trwa, warto zastanowić się nad zmianą miejsca łóżka. Łóżko nie powinno stać prostopadle do drzwi, nie powinno stać tak, abyśmy spali głową lub nogami w stronę drzwi, powinniśmy spać do nich bokiem. Możesz przed snem udać się na spacer, albo wziać ze sobą do łóżka książkę. Staraj się nie oglądać tv przed snem, zasypiac o stałej porze. Jeśli mimo tego problemy ze snem nie zniką, warto zastanowić się co może być ich przyczyną pomijając kwestie przeprowadzki. Może masz jakieś problemy, coś Cię dręczy, martwisz się czymś, żyjesz w stresie - te czynniki wpływają na nasz sen, czesto mamy trudności z zaśnięciem lub budzimy się w nocy. Dobrze jest w ramach możliwości zminimalizować te źródło. Więcej na temat problemów z zasypianiem dowiesz się klikając na poniższy link. Powodzenia!
Problemy z zasypianiem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...