Forum Projekt Zdrowe kolano

Jak leczyć problemy ortopedyczne?

~h...l

~h...l

Dzień dobry. Mam 14 lat, jestem dziewczyną i od dłuższego czasu bez przerwy mam problemy ortopedyczne. 3 lata temu zdiagnozowano u mnie chorobę Haglunda-Severa (martwicę guza piętowego). Rok później zaczęły boleć mnie kolana. Okazało się, że mam zespół bocznego przyparcia rzepki z chondromalacją. Od 2 miesięcy boli mnie lewy staw biodrowy i ramienny. Ból nie jest przez cały czas. Pojawia się i znika, ale jak jest, to jest bardzo silny. Mam problem z chodzeniem, z podniesieniem ręki, żeby napisać coś w zeszycie itp. Szczerze mówiąc nie mam już siły, praktycznie cały czas mnie coś boli. Mam 14 lat, a mam wrażenie jakbym miała 80.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~remato

~remato

Sprawdź sprawy reumatyczne, bo tutaj może być przyczyna (reumatolog).

Jeżeli chodzi o usprawnianie, to możesz iść do poradni rehabilitacyjnej (poradni, nie rehabilitacji). Oni tam dość dokładnie badają stan sprawności i planują konkretne ćwiczenia usprawniające (i dopiero kierują na rehabilitacje). Z doświadczenia różnica między skierowaniem na rehabilitacje od zwykłego lekarza a dokładnym zbadaniem i zaplanowaniem rehabilitacji w poradni rehabilitacyjnej jest bardzo duża.
Jeśli się zdecydujesz to zapisz się najlepiej do lekarki, bo podczas wszystkich badań i testów jest się całkiem nago, a trochę to trwa.

~Karol Gałka

~Karol Gałka

Nie wiem czy słyszałam o Centrum Medycznym Damiana? Jedna z lepszych klinik w Polsce, jak nie najlepsza. Oferują innowacyjne metody leczenia bólu (pętla przeciwbólowa) może to by zadziałało??

~Alkanatalka

~Alkanatalka

A miałaś robiony kiedyś rezonans magnetyczny? Jeśli nie to warto o tym pomyśleć. Na badanie trochę się czeka, ale w Lux MED Diagnostyka to już tylko kilka dni oczekiwania na badanie.

~comeonnn

~comeonnn

Po pierwsze polecam skonsultowac się z dobrym lekarzem bo diagnozy są rózne i trzeba byłoby naprowadzić Cie na lepsze tory.Tak abyś wiedziała co leczyć.

Po drugie dobrze jest skontaktowac sie z rehabilitantem.

Jak równiez poczytac sobie o nowoczesnych metodach leczenia dolegliwości stawowych. Takim jest na przykład leczenie komórkami macierzystymi:
https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/zabiegi-ortopedyczne/leczenie-kolan-komorkami-macierzystymi/