Skocz do zawartości
Forum

technik elektroradiologii, obowiązki i prawo


Gość elektroradiolog

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elektroradiolog

Dzień dobry,
Jestem technikiem elektroradiologii obecnie pracuję w zawodzie wykonuję badania zarówno w szpitalu jak i w prywatnej przychodni i mam kilka pytań:
Kto odpowiada za decyzję w sprawie podania pacjentowi środka kontrastowego. Czy musi być to decyzja lekarza radiologa czy wystarczy skierowanie od każdego lekarza na którym będzie napisane, że badanie z użyciem kontrastu?
Czy technik elektroradiolog może (powinien) wykonać badanie inne niż to w skierowaniu lekarskim, jeśli zaleci tak przełożony- również technik elektroradiolog.
Dziękuję,

Odnośnik do komentarza

Ty powinieneś najlepiej wiedzieć ,otrzymałeś chyba przy zatrudnieniu , prawa i obowiązki, jak nie, to dowiedz się w swoim środowisku lub to szukaj w necie odpowiedzi na te pytania.
Tak to jest w pracy ,że niby należy wykonywać polecenia przełożonego, ale czasem nie są one zgodne z prawem i już we własnym sumieniu trzeba rozstrzygnąć ,co mogę wykonać, a czego nie powinienem i jakoś się wywinąć,
bo co wynika z logiki ,to chyba sam wiesz.
Tak musisz robić ,żeby kontrola nie zarzuciła Ci żadnych niedociągnięć czy przekroczenia uprawnień.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...