Forum Ginekologia

Zapalenie pochwy a wizyta u ginekologa

~fii.

~fii.

Mam 17 lat. Ostatnio zauważyłam u siebie objawy grzybiczego zapalenia pochwy. Wiem, że konieczna jest wizyta u ginekologa, jednak boję się o tym porozmawiać z mamą, ponieważ uprawiałam już seks a podczas wizyty zapewne padnie pytanie na ten temat i wtedy mama dowie się. Naprawdę nie wiem co mam zrobić.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

anka456

anka456

Może poproś mamę o to,aby nie wchodziła z Tobą do gabinetu,a poczekała na zewnątrz,ponieważ jest to dla Ciebie krępujące. Grzybica pochwy,powinna być leczona,dlatego nie zwlekaj z tym.

92166 anka456 Kobieta, 27 lat, toruń
basiowa

basiowa wpis edytowany

Anka bardzo rozsądnie Ci radzi. Jesteś juz prawie dorosłą kobietą i mama wcale nie musi wchodzić z Tobą do gabinetu, masz prawo do intymności w takiej sytuacji. Nie mniej jednak wizyta jak najbardziej wskazana, tym bardziej, że rozpoczęłaś współżycie. A póki co ratuj sie provag żelem, który zmniejszy pieczenie, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

84866 basiowa Kobieta, 39 lat, Kraków
~Mala__MI

~Mala__MI

Zgadzam się z Dziewczynami, powiedz mamie, że ok może iśc z Tobą ale do gabinetu wolałabyś aby nie wchodziła bo się wstydzisz i krępujesz. Jesteś prawie dorosła i masz pełne prawo do intymności

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Ponieważ zauważyła Pani objawy infekcji grzybiczej koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu wdrożenia prawidłowej farmakoterapii. A propos wizyty w gabinecie to jak najbardziej ma Pani prawo do intymności i do rozmowy z lekarzem bez obecności mamy. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 32 lata, Lublin
Ada.L

Ada.L

to jest najgorsze ze jak sie jest niepelnoletnia osoba to i tak trzeba przychodzic z rodzicem. wczesniej bylo inaczej. ale na szczescie rodzic nie wchodzi do ginekologa. akurat moj lekarz sie rozchorowal i bedzie w przyszlym tygodniu. provag juz stosowalam a mnie gorzej po nim swedzi. co moge innego zastosowac do wizyty?

95396 ada-l Kobieta, 33 lata, Warszawa
~cudowna

~cudowna

A czym grozi nieleczony stan zapalny pochwy i ból jajników ?

Ada.L

Ada.L

Pani w aptece powiedziala ze lepiej jak zastosuje multi gyn acigel. na szczeście to tylko infekcja, dostalam globulki i ten żel dodatkowo stosuje i powinno przejść.

"cudowna" - z tego co wyczytałam, to nielaczone zapalenie pochwy prowadzi do zapalenia innych narzadów np. płuc, przewodu pomarmowego itp, jak również zwiększa podatkość na zarażenie HIV, prowadzi do niepłodności i wiele innych poważnych powikłań.

95396 ada-l Kobieta, 33 lata, Warszawa
~cudowna

~cudowna

Dziekuję za odpowiedż. A jeszcze chcialam zapytać czy można umrzeć od tego ?

Pytam o to wszystko bo bardzo często mam zapalenie pochwy bolą mnie jajniki macica pochwa. To wszystko mam co miesiąc. Jestem już tym wszystkim zmęczona mam wszystkiego serdecznie dość i na dodatek nie mam pieniędzy na kolejne leki. Więc pytałam co może się stać jak nie wykupie tych leków i nie wylecze tego. Ja naprawde nie mam pieniędzy na leczenie i boję się że może stać się coś bardzo złego jak nie będę tego leczyć. Czy ja umrę ? Czy ja jestem bezpłodna ?

~Tabakiera

~Tabakiera

umrzeć raczej nie umrzesz,
co do bezpłodności to częste zapalenia pochwy nie świadczą o niej. A miałaś robiony wymaz z pochwy? Albo dbasz o profilaktykę?

~cudowna

~cudowna

Miałam już wszystko robione. O profilaktykę i higienę dbam. Dodam że niewspółżyję.

~cudowna

~cudowna

A co mogłabym zrobić sama żeby to wszystko wyleczyć ? Żeby juz nigdy nie mieć stanów zapalnych.

~cudowna

~cudowna

Do czego może prowadzić nieleczona grzybica ?

I czy robi się hospitalizację kobiecia która ma co miesiąc stan zapalny pochwy grzybicę i inne tam szczególnie kobiecie która jest biedna i nie ma pieniędzy na leczenie a przecież nieleczone stany zapalne tak jak juz napisaliście grozi jeszcze gorszynmi powikłaniami i nawet zakarzeniami HIV bezpłodności śmierci wyniszczenia wycięczenia. Nie chce umierać bardzo chciałabym wyzdrowieć ale nie mam pieniędzy na leki. Co mam zrobić ?