Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie pochwy a wizyta u ginekologa


Gość fii.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat. Ostatnio zauważyłam u siebie objawy grzybiczego zapalenia pochwy. Wiem, że konieczna jest wizyta u ginekologa, jednak boję się o tym porozmawiać z mamą, ponieważ uprawiałam już seks a podczas wizyty zapewne padnie pytanie na ten temat i wtedy mama dowie się. Naprawdę nie wiem co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza

Anka bardzo rozsądnie Ci radzi. Jesteś juz prawie dorosłą kobietą i mama wcale nie musi wchodzić z Tobą do gabinetu, masz prawo do intymności w takiej sytuacji. Nie mniej jednak wizyta jak najbardziej wskazana, tym bardziej, że rozpoczęłaś współżycie. A póki co ratuj sie provag żelem, który zmniejszy pieczenie, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Odnośnik do komentarza

Pani w aptece powiedziala ze lepiej jak zastosuje multi gyn acigel. na szczeście to tylko infekcja, dostalam globulki i ten żel dodatkowo stosuje i powinno przejść.

"cudowna" - z tego co wyczytałam, to nielaczone zapalenie pochwy prowadzi do zapalenia innych narzadów np. płuc, przewodu pomarmowego itp, jak również zwiększa podatkość na zarażenie HIV, prowadzi do niepłodności i wiele innych poważnych powikłań.

Odnośnik do komentarza
Gość cudowna

Dziekuję za odpowiedż. A jeszcze chcialam zapytać czy można umrzeć od tego ?

Pytam o to wszystko bo bardzo często mam zapalenie pochwy bolą mnie jajniki macica pochwa. To wszystko mam co miesiąc. Jestem już tym wszystkim zmęczona mam wszystkiego serdecznie dość i na dodatek nie mam pieniędzy na kolejne leki. Więc pytałam co może się stać jak nie wykupie tych leków i nie wylecze tego. Ja naprawde nie mam pieniędzy na leczenie i boję się że może stać się coś bardzo złego jak nie będę tego leczyć. Czy ja umrę ? Czy ja jestem bezpłodna ?

Odnośnik do komentarza
Gość cudowna

Do czego może prowadzić nieleczona grzybica ?

I czy robi się hospitalizację kobiecia która ma co miesiąc stan zapalny pochwy grzybicę i inne tam szczególnie kobiecie która jest biedna i nie ma pieniędzy na leczenie a przecież nieleczone stany zapalne tak jak juz napisaliście grozi jeszcze gorszynmi powikłaniami i nawet zakarzeniami HIV bezpłodności śmierci wyniszczenia wycięczenia. Nie chce umierać bardzo chciałabym wyzdrowieć ale nie mam pieniędzy na leki. Co mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...