Skocz do zawartości
Forum

Czy ginekolog może nie zauważyć kilkutygodniowej ciąży?


Gość jadwiga1987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jadwiga1987

Czy istnieje jaka kolwiek szansa ze pani Ginekolog nie zauważyła by 7 tygodniowej ciąży
okres miałam 23 .lipca
współżyłam 04.sierpnia
u lekarza byłam 26.wrzesnia
Miałam usg dopochwowe , ale nie spytałam o ciąże
czy Pani Ginekolog by ja zauważyła

Odnośnik do komentarza

Witam ok 40 godzin temu współżyłam pierwszy raz z chłopakiem, nie jestem pewna czy podczas całego stosunku byliśmy zabezpieczeni, ale on nie miał we mnie wytrysku. Ostatnią miesiączkę dostałam 1 października więc wydaje mi się, że nie miałam jeszcze dni płodnych ale mam nieregularny okres więc nie mogę tego wykluczyć. Czy jeśli pójdę dziś do ginekologa on powie mi czy mogło dojść do zapłodnienia? Nie dam rady czekać bezczynnie 14 dni na zrobienie testu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli sama nie jesteś pewna czy byliście zabezpieczeni to lekarz tym bardziej.. może tylko domniemywać jak Ty..
Może warto za tydzień zrobić test z krwi beta HCG?
Bo lekarz nawet jeśli doszło do zapłodnienia to nie będzie w stanie tego stwierdzić po kilku dniach.
To co może - na podstawie USG stwierdzić, w jakim momencie cyklu jesteś, przepisać tabletkę "po", zlecić badanie beta-hcg za jakieś 10 dni.

Lew nigdy nie słucha owiec.

Odnośnik do komentarza

Witam, nie wiem dokładnie co zrobić. Moja sytuacja wygląda następująco.
Jestem chora. Dostałam atybiotyk i thiocodin, do tego popijam wit C w sporych ilościach oraz Theraflu. Biorę doustne leki hormonalne- Diana 35 na PCO. Ufałam im do tej pory również w kwestii antykoncepcyjnej jednak doczytałam, że antybiotyk jak i Theraflu obniżają ochronę antykoncepcyjną. Podczas zażywania tych leków współżyłam z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia (tabletki nam wystarczały ). Czy powinnam wykonać test ciążowy? Jeśli tak to najlepiej kiedy? Czy ewentualny dzidziuś będzie zdrowy? Trochę się martwię, że nieświadomie mogę mu zaszkodzić. Czy ginekolog po 2/3 tygodniach może stwierdzić, ewt. zauważyć ciąże i jakieś nieprawidłowości?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...