Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie tabletek antykoncepcyjnych i krwawienie


Gość Amellllllllllllia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amellllllllllllia

Witam. Jestem w trakcie 3 tygodnia przyjmowania tabletek w którym pominełam 2 z nich i dwa dni po pominięciu drugiej tabletki wystąpiło u mnie krwawienie (tj w sobote) Przez weekend współżyłam z partnerem bez zabezpieczeń. Dlaczego wystąpiło u mnie krwawienie (nigdy mi się to nie zdażyło stąd moja niewiedza) i czy mogę być w ciąży??????? We wtorek wezme ostatnią tabletke i czy w przerwie znów wystąpi krwawienie z odstawienia skoro teraz wystąpiło krwawienie?

Odnośnik do komentarza
Gość Amelllllllllllllia

A czy nie jest tak że poprostu nie powinnam robić przerwy pomiędzy blistrami i wtedy wszystko będzie okey? Oczywiście wiem że pominełam dwie tabletki i ryzyko jest ale w przypadku pominięcia jednej tabletki w ulotce jest napisane żeby albo dokończyć opakowani i nie robić przerwy i zacząć kolejne albo zrobić przerwę od dnia kiedy się pomineło tabletkę(ale w moim przypadku ta opcja odpada) więc zostaje chyba ta pierwsza opcja. POMÓŻCIE BO NIE WIEM CO ZROBIĆ???

Odnośnik do komentarza
Gość Młodaprzerażona

Witam, mam pewien problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne, ale przez ostatni tydzień byłam cały czas w stresie i zapomniałam wziąć tabletkę z początku drugiego tygodnia. Na drugi dzień przyjęłam dwie tabletki naraz. Później (nadal w drugim tygodniu brania tabletek) kochałam się ze swoim chłopakiem i on we mnie skończył. W sobotę i niedzielę wzięłam normalnie tabletki, ale w poniedziałek i we wtorek nie wzięłam tabletek. Dziś (jest środa-nadal drugi tydzień tabletek) dostałam plamień i boli mnie brzuch tak jakbym miała okres. Czy jest jakaś możliwość zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Autorko, najgorzej jest, gdy pominie się tabletkę w pierwszym i ostatnim tygodniu blistra- wtedy jest ryzyko ciąży. Ty nie dość, że , pominęłaś dwie, to jeszcze współżyłaś. Jest spore prawdopodobieństwo zajścia w ciąże. Dlaczego krwawienie? Bo zaburzyłaś sobie gospodarkę hormonalną, po pierwszej zapomnianej tabletce może i by nie wystąpiło krwawienie, ale mogłoby, a po dwóch to już całkiem sobie zaburzyłaś. Zabezpieczaj się dodatkowo przez kolejne 7 dni i zrób test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

~Młodaprzerażona
Witam, mam pewien problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne, ale przez ostatni tydzień byłam cały czas w stresie i zapomniałam wziąć tabletkę z początku drugiego tygodnia. Na drugi dzień przyjęłam dwie tabletki naraz. Później (nadal w drugim tygodniu brania tabletek) kochałam się ze swoim chłopakiem i on we mnie skończył. W sobotę i niedzielę wzięłam normalnie tabletki, ale w poniedziałek i we wtorek nie wzięłam tabletek. Dziś (jest środa-nadal drugi tydzień tabletek) dostałam plamień i boli mnie brzuch tak jakbym miała okres. Czy jest jakaś możliwość zajścia w ciążę?

Tabletki antykoncepcyjne to nie są cukierki... To jest odpowiedzialna sprawa, a Ty sobie bierzesz kiedy Ci się przypomni... Po zapomnieniu pierwszej tabletki postąpiłaś dobrze, ale i tak powinnaś zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni. Potem zaś nie wzięłaś aż dwóch tabletek, dlatego wystąpiło krwawienie. Czyli w sumie zapomniałaś 3 tabletek, więc ryzyko ciąży może być. Zrób na wszelki wypadek test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

~Młodaprzerażona
Witam, mam pewien problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne, ale przez ostatni tydzień byłam cały czas w stresie i zapomniałam wziąć tabletkę z początku drugiego tygodnia. Na drugi dzień przyjęłam dwie tabletki naraz. Później (nadal w drugim tygodniu brania tabletek) kochałam się ze swoim chłopakiem i on we mnie skończył. W sobotę i niedzielę wzięłam normalnie tabletki, ale w poniedziałek i we wtorek nie wzięłam tabletek. Dziś (jest środa-nadal drugi tydzień tabletek) dostałam plamień i boli mnie brzuch tak jakbym miała okres. Czy jest jakaś możliwość zajścia w ciążę?

Witam!
W przypadku pominięcia 3 tabletek z jednego blistra występuje znacznie zwiększone ryzyko ciąży. W opisanej sytuacji powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa, który ustali dalsze postępowanie.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie. Pominęłam tabletkę z drugiego tygodnia (w czwartek o 22), następne brałam regularnie, o pominiętej tabletce zorientowałam się niestety dopiero w niedzielę (koło 12) i wtedy też przyjęłam dwie tabletki (zapomnianą i tą którą powinnam brać). Dostałam plamień, spowodowanych zapewne obniżeniem poziomu hormonów przez pominięcie jednej tabletki. Stąd moje pytanie: czy antykoncepcja jest obniżona, mimo iż w ulotce jest napisane: pominięcie tabletki z drugiego tygodnia o ponad 12 h: należy przyjąć tabletkę tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie. Antykoncepcja jest zachowana, nie należy stosować dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Wiem, że w ulotce jak byk napisane jest, że nie, ale zastanawiają mnie te plamienia. Dodam, że dzień przed zapomnianą tabletką i dzień po kochałam się z moim mężczyzną. Byłam u ginekologa, zalecił stosować się do ulotki, przepisał tabletki na zahamowanie krwawienia i na moje pytanie odpowiedział: "ryzyko ciąży jest nawet przy prawidłowym stosowaniu". Po prostu nie wiem, czy mam się teraz tym przejmować i robić test, czy wyluzować. Proszę o porady :)

Odnośnik do komentarza
Gość madzi22

Witam.Moja sytuacja wyglada nastepująco : 25.02.2014 dostalam plamienie byl to 1 dzień okresu potem wszystko trwało 4 dni ale
okres był krotki i skapy,bolaly a raczej swedzialy mnie sutki,po zakonczonym okresie nie wzięłam 3 tabletek gdyż nie mogłam wykupić recepty bo lekarz się spóźnił z wypisaniem recepty. 4 dnia wzięłam tabletke ale dostałam plamienie.dodam że podczas okres było mi strasznie nie dobrze. Czy może to być ciążą ? Dodam że przy pominieciu tabletek kochałam się z chłopakiem.

Odnośnik do komentarza

to źle zrobiłaś. Pierwszą tabletkę jeśli rozpoczynasz przyjmowanie antykoncepcji bierzesz w pierwszy dzień okresu. Czyli jak masz już plamienie.
Jeżeli jest to któryś blister z rzędu to tabletkę bierzesz po pełnych 7 dniach przerwy.

Jeżeli spóźnisz isę z wzięciem jej i pozostały to chrony nie ma, jest bardzo mocno obniżona więc ciąża jest jak najbardziej możliwa

Odnośnik do komentarza

Witam! Przeszperałam trochę internetu żeby znaleźć odp na to, co mnie męczy...... Biorę dopiero drugie opakowanie tabletek daylette. W 13 dniu drugiego opakowania zapomniałam wziąć tabletki. Dzień wcześniej miałam stosunek. Wzięłam dopiero 14 dnia kolejną tabletkę. Później też miałam stosunki. 16 dnia dostałam plamienia i silny ból brzucha, a 17 normalne krwawienie. Wiem, że krwawienie wiąże się z pominiętą tabletką, ale czy z czymś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Gość Blablaaa

Witam. W poniedzialek poprzedniego tygodnia wzielam ostatni raz tabletkę antykoncepcyjna, nie brałam trzy dni do piątku w piatek wzielam ale zorientowałam sie dopiero wtedy ze pominęłam tabletki we wtorek środę i czwartek. W czwartek pojawiło się krwawienie trwało do wtorku tego tygodnia. Nadal nie biorę tabletek. Zacząć nowy blister? Kiedy? Co robić?

Odnośnik do komentarza
Gość Cherychery

Hej, od 4 miesięcy biorę tabletki w ostatnim miesiącu zapomniałam dwóch, 13 i 14 w tym czasie współżyłam. Dostałam krwawienia wyglądało jak normalny okres. Teraz mam tydzień przerwy i wystąpiły brązowe plemienia. Czy to może być ciąża?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...