Skocz do zawartości
Forum

Przedłużające się krwawienie przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość ew...11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Biore tabletki antykoncepcyjne Diane-35 od 4 sierpnia . Okres dostałam równiez 4 sierpnia i planowo miał mi sie skonczyc 11, a do tej pory mam plamienia i to dosc mocne . Dodatkowo kochałam sie z moim chłopakiem 14 sierpnia i to własnie wtedy krwawienie sie nasiliło . Kochalismy sie bez prezerwatywy . Jestem w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych . Co moze mi byc ? mamy juz 16 sierpnia i na koniec krwawienia sie nie zanosi . Prosze o pilną odpowiedz
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~qqqq
w czasie brania drugiego opakowania tabletek antykoncpecyjnych nie ustapilo krwawienie przez 2 tyg , 2 dni temu odstawilam je krwawienie nadal nie ustepuje, co to moze byc prosze o pomoc

Witam!
Opisane przez Panią krwawienie może być działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. Proszę bowiem pamiętać, że krwawienia/plamienia to najczęstsze skutki uboczne tabletek hormonalnych, które występują podczas pierwszych 2-3 cykli. Jeśli jednak krwawienie jest bardzo nasilone, być może konieczne jest odstawienie/zmiana preparatu. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam, a wiec przez miesiąc brałam tabletki azalia, miałam 2 dni przerwy i zaczęłam novynette zgodnie z zaleceniem lekarza. Przy 2 tabletce Novynette pękła nam prezerwatywa po 15 h wzięłam escapelle i kontynuowałam branie novynette tak jak kazał lekarz. 2 tyg po tym poszłam do ginekologa który stwierdził ze nie ma warunków na ciążę bo jest za male endometrium niecałe 5 mm. kazał brać dalej novynette . po 16 dniach od stosunku zrobiłam beta HCG wynik <0,1mlU.ml. po 20 dniach test negatywny. W sobote przy 20 tabletce dostałam plamienia trwało ono do wtorku a w środę podczas 7 dniowej przerwy zamieniło się w krwawienie z bólem brzucha jak na miesiączkę trwało 4 dni i wczoraj było tylko lekkie plamienie. Czy wszystko jest ok? bo moje krwawienie z ostawienia trwało od 20 tabletki do niedzieli czyli 9 dni. Mogę wykluczyć ciaze?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...