Forum Ginekologia

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych i niedokończenie opakowania

agniesz20

agniesz20

witam;) postanowilam odlozyc tabletki antykoncepcyjne, poniewaz czuje sie po nich okropnie, migreny, nudnosc, do tego dretwienia i bole nog. problem w tym ze pozostaly mi 3 tabletki do konca opakowania i chcialam dzisiaj juz przerwac ich branie, wczoraj kochalam sie z chlopakiem, czy jest mozliwosc ciazy jezeli nie dokonczylambym opakowania?

84963 agniesz20 Kobieta, 27 lat, wrocaw

Odpowiedzi znajdują się poniżej

pink elephant

pink elephant

jesli nie dokonczysz opakowania to wydaje mi sie ze jest mozliwosc ciazy zeby odstawic trzeba przez ostatni tydzien nie wspolzyc i wybrac wszystkie pigulki

84373 pink-elephant Kobieta, 32 lata, Złocieniec
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Panią Serdecznie,

W przypadku pominięcia tabletki w 3 tygodniu(szczególnie pod koniec), można przerwać ich przyjmowanie i przejść bezpośrednio do 7-dniowego okresu bez tabletek.
Jeszcze przez te 7 dni, antykoncepcja powinna zostać zachowana(ale mimo wszystko powinna Pani uważać). Po tym okresie płodność może powrócić już w pierwszym cyklu, więc proszę pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu.
Jeżeli źle się Pani czuła zażywając tabletki antykoncepcyjne, proszę pomyśleć o innej formie antykoncepcji np. o pierścieniach antykoncepcyjnych. Przy następnej wizycie, może Pani porozmawiać na ten temat ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 32 lata, Stalowa Wola
~Niezarejestrowany

~Niezarejestrowany

Postawiłam tabletki anty 6 do końca odbył się stosunek czy mogę być w ciąży?