Forum Ginekologia

Czy przez włożenie palca partnera można zajść w ciąże?

~Jogurtowo

~Jogurtowo

Witam nazywam się Marta mam 17 lat 12 dni temu był u mnie chłopak, nigdy nie kochaliśmy się natomiast mam problem.. Czy przez włożenie niewielką ilość palca na może kilka sekund można zajść w ciąże? Chłopak przysięga że nic nie miał na dłoni ale wolę zapytać. Proszę o jak najszybsze odpisanie..

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Gwieździsta

~Gwieździsta

kobieto... jeśli chłopak nie miał nic na ręku, nic to znaczy spermę albo preejakulatu to nic ci nie grozi.

~Jogurtowo

~Jogurtowo

Tak wiem że jak nie miał to nic nie grozi ale jeśli on miał tylko poprostu nie wiedział o tym cokolwiek..

~stara-baśń

~stara-baśń

nawet jak miał to musiał wczesniej miec sperme bo przeciez przy Tobie nie wytrysnela tak jak rozumiem, wiec nawet jak godzine temu sie masturbowal to plemniki zdazyly umrzec bo zyja ok 2 min poza ciałem kobiety poza tym na pewno dotykal rekami czegos co je zmylo albo zabilo nic sie nie martw

Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Marta,
1)> Czy przez włożenie niewielką ilość palca na może kilka
> sekund można zajść w ciąże?

Nie mogłaś zajść w ciąże. Chyba, żeby Twój partner miał wytrysk na palcach i wprowadził Ci go do pochwy i zaaplikował głęboko- to istnieje wtedy prawdopodobieństwo;) Także nie martw się.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 33 lata, Stalowa Wola
~Jogurtowo

~Jogurtowo

Pisze bo kiedys mialam taka sama sytuacje i tutaj Pani mi napisala ze moga sie tam dostac plemniki e sluzem

~Komercha

~Komercha

no bo jeśli miał na palcach preejakulat albo spermę... to mogło dojśc do zapłodnienia

~Jogurtowo

~Jogurtowo

Tak ale specjalista powiedział ze musiałby to głęboko zamieścić

Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Jogurtowa,

Aby zaistniało prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, Twój partner musi mieć wytrysk na palcach a po drugie musi Ci ten wytrysk zaaplikować do pochwy. "Głęboko" to pojęcie względne. Nie podam Ci w cm ile musiałby Ci palca włożyć, chodzi o sam fakt przeniesienia nasienia do pochwy-zwiększa prawdopodobieństwo zajścia w ciąże.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 33 lata, Stalowa Wola
~mac90

~mac90

Witam,
Czy środowisko (przecież bakteriobójcze) w pochwie nadal pozwoli na zapłodnienie poprzez wprowadzenie nasienia palcem do pochwy?
Jeśli facet tryśnie na nagą pochwę kobiety, również jest szansa zajścia w ciążę?
Pozdrawiam.

~Daria to ja

~Daria to ja

no jak bakteriobojcze? srodowisko w pochwie sprzyja plemnikom i wchlania sie w sluz, gdyby zabijalo plemniki nie dochodziloby do zaplodnienia, sperma na palcu jesli jest zaraz po wytrysku zaplodni jesli palec bedzie w pochwie, natomiast jesli facet wytrysnie na zewnetrzna czesc pochwy to nie ale jesli np na rozszerzone wargi to jest ryzyko ciazy

~mac90

~mac90

Daria a no tak, że wg wszelakich podręczników histologicznych, jest pisane o bakteriobójczym środowisku pochwy, które jest kwaśne, dzięki czemu pełni ochronę przed nieproszonymi bakteriami i wirusami. Przecież każdy 'wejście' do ludzkiego organizmu ma takie zabezpieczenia. Dopiero śluz pochwy przy podnieceniu zapewnia środowisko akceptowalne przez plemnik. Stąd moje pytanie.

~Puszysta07

~Puszysta07

Nie wiem, wydaje mi sie ze jesli plemniki "maja dostep" do pochwy no to istnieje ryzyko zaplodnienia

~mac90

~mac90

Mam nadzieję, ze Pan Dr odpowie:-) Jestem studentem medycyny ledwo drugi rok kończę i głupio byłoby mieć mylne pojęcie o pewnych rzeczach.

~Komercha

~Komercha

skoro jesteś studentem medycyny to ogólnie głupio jest się oto w ogóle pytać na forum...

~mac90

~mac90

Komercha czy ktos tam, swoje wiem. Jestem na studiach po to, by się uczyć. Gdybym wiedział już wszystko, bez sensu by było studiować. A wolisz bym bał się zapytać a potem pacjentom opowiadał głupoty? Czy bym pytał teraz i dawał w przyszłości dobre rady?

~niemamkonta

~niemamkonta

Witam,

moj chlopak spuscil mi sie na brzuch a pozniej wytarl sperme palcami i wlozyl mi do pochwy, czy istnieje prawdopodobienstwo ze moge byc w ciazy? byl to okolo 10 dzien cyklu

~Karolina_022

~Karolina_022

Hej , ja mam do Was też pytanie, nie śmiejcie się ze mnie, tylko upewnijcie czy dobrze myślę Tabletki anty biorę już od 10 miesięcy, regularnie o 22, czasem 22:15 czy 22:30 i wszystko do tej pory było dobrze. OD 18 września miałam okres, i od 22 rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek anty, w niedziele 23 kochałam się z Chłopakiem i skończył we mnie. Ja wiem, ze ponoć jak się bierze tabletki to wszystkie dni są niepłodne, jednak sprawdziłam w tych kalendarzykach dni płodnych i niepłodnych, i wg nich to był dzień niepłodny. Nie ma w takim wypadku szans, abym zaszła w ciąże, prawda? Czekam na odpowiedzi, bo coś sobie wkręcać zaczęłam