Skocz do zawartości
Forum

Nadczynność tarczycy a tabletki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dylemat chodzi o tabletki anty. Nie dawno zaczęłam współżyć i zamierzam się wybrać do mojej Pani ginekolog sprawdzić czy wszystko ok, zabezpieczam się z chłopakiem prezerwatywą i chodzi o to,że cierpię na nadczynność tarczycy i do tego mam przeciwciała. Przyjmuję thyrosan czytałam gdzieś,że tabletki anty są mniej skuteczne przy chorobie tarczycy,jeszcze kiedy nie współżyłam i spytałam się o tabletki gin poleciła mi naraya oczywiście mam skonsultować się z endokrynologiem. Moje pytanie zasadnicze czy stosowanie antykoncepcji doustnej przy nadczynność tarczycy jest bezpieczne? Czy ta choroba zmniejsza jej skuteczność ?? Mam dość silną nadczynność ,jeśli można tak powiedzieć .Leczę się już 1,5 roku i dodam,że mam 21 lat i się nad tym poważnie zastanawiam,bo nie chce niszczyć sobie zdrowia a mamą być jeszcze też nie chce a wiem,że prezerwatywa to kiepskie zabezpieczenie.Proszę o pomoc może jakie warto wykonać badania przed braniem tabletek antykoncepcyjnych ?Zbadać inne hormony itd

Odnośnik do komentarza
Gość PorannaRosa

na pewno warto zrobić badania poziomu hormonów płciowych i współczynnik krzepliwości krwi. Co do tebaletek i leków to najleppiej by było jakbyś skonsultowała branie antykoncepcji do ustnej z endokrynologie i ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

tabletki na tarczyce nie wpływaja na anty, daria o tym pisała ze bierze własnie hormony na niedoczynnosc i tabletki i lekarz odpisala ze spoko ze moze brac, pamietam bo mojego misia znajoma tez tak bierze, ewentualnie wiesz zapytasz ginekologa powiesz mu co beirzesz to niech Ci da odpwiednie takie co mozna bo wiesz moze te na niedoczynnosc mozna a na nadczynnosc nie, musisz zapytac

Odnośnik do komentarza
Gość nikol1904

Cześć. Mam niedoczynność tarczycy, biore tabletki Eutyrox 50mg i od 2 miesiący biore anty. Wszystko było ok dopóki nie zaczęłam brać tych tabletek równocześnie. Po 10 tabletce anty dostałam okres, czyli tabletki anty przestały działać. W tym czasie nie zapomniałam o żadnej tabletce, nie miałam biegunki ani wymiotów(ponoć zmniejszają skuteczność anty). Moja ginekolog też się dziwiła że dostałam okres i stwierdziła że może jednak nie wolno brać tych tabletek równoszesnie. Nie wiem więc czy dla osób cierpiących na niedoczynność jest to dobra metoda antykoncepcyjna.

Odnośnik do komentarza

~nikol1904
Cześć. Mam niedoczynność tarczycy, biore tabletki Eutyrox 50mg i od 2 miesiący biore anty. Wszystko było ok dopóki nie zaczęłam brać tych tabletek równocześnie. Po 10 tabletce anty dostałam okres, czyli tabletki anty przestały działać. W tym czasie nie zapomniałam o żadnej tabletce, nie miałam biegunki ani wymiotów(ponoć zmniejszają skuteczność anty). Moja ginekolog też się dziwiła że dostałam okres i stwierdziła że może jednak nie wolno brać tych tabletek równoszesnie. Nie wiem więc czy dla osób cierpiących na niedoczynność jest to dobra metoda antykoncepcyjna.

A ja nie wiem, o co chodzi Twojej lakarce.Też mam niedoczyność, biorę i jedno i drugie i nic mi nie ma, to nie ma wpływu.
Skąd pomysł, że jak dostałaś okresu to nie jesteś zabezpieczona? Jesteś cały czas, czy masz okres, czy nie o ile bierzesz zgodnie z "instrukcją". Organizm musi się przyzwyczaić do tabletek anty. dlatego mogą pojawiać się plamienia. Ewentualnie możesz skonsultować to z ginekologiem..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...