Skocz do zawartości
Forum

Spóźnione branie tabletek antykoncepcyjnych


Gość krychaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to jeśli zapominasz wziąć jednej tabletki to masz 12 godzin na jej przyjecie, jeżeli przypomnisz sobie na drugi dzień to powinnaś wziąć dwie tabletki. Wszystko piszą w ulotkach dołączonych do leku. Tak więc nie dwu godzinne spóźnienie nie powinno wpłynąć na skuteczność tabletki. Najlepiej przez kilka dni stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne.

Odnośnik do komentarza

wyluzuj dziewczyno, spóźniłaś się o dwie godziny i panikujesz. Uprawiaj seks z głową, przeczytaj ulotkę tabletek, zrozum na czym polega ta cała antykoncepcja. Przyda Ci się na całe życie. Inaczej za chwilę będziesz autorką popularnych wątków "czy mogę być w ciąży".

Odnośnik do komentarza

na pewno nic sie nie dzieje, tabletki masz brac co 23 godziny z tolerancją 12 godzin, więc jeśli bierzesz tabletki np. o 10 rano każdego dnia, a zapomnisz i weźmiesz o 15, to zmieściłaś się w tych 12 godzinach. Twój organizm to nie komputer, że mineła 10 i bach juz mozna zapładnia, nie nie nie, przeczytaj ulotkę zanim zaczniesz panikować

Odnośnik do komentarza

2 godziny to nie spóźnienie, przecież bierzesz tabletkę co 24 godziny ale masz 12 godzin rezerwy w razie jakbyś zapomniała, anielka ma rację, powinnas czytać ulotkę, nie dlatego że zadajesz proste pytania ale przede wszystkim dlatego, że bierzesz poważne tabletki bez podstawowej wiedzy na ich temat. zawsze warto rzucić okiem na ulotkę nawet żeby wiedzieć własnie co robić jak sie zapomni, albo jakie mogą być skutki uboczne itp. takie informacje to podstawa, będziesz wiedziała co i jak i nie będziesz się stresowała następnym razem

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Przez nieostrożność zapomniałam zażyć pigułki z 7.dnia nowego opakowania, po upływie 17h wypiłam zapomnianą pigułkę i przyszłą, którą powinnam wypić 7h później, tak więc nie wypiłam dwóch tabletek o stałej porze. Dwa dni temu, czyli w dzień 6. tabletki, kochałam się z partnerem, jednak nie doszedł we mnie. Czy mogę być ciąży?

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne o 12 godzinie i dziś nie brałam bo zapomniałam a współżyłam dziś po 12 z moim chłopakiem i wlał się we mnie czy mogę zajść w ciążę ? po 3 godzinach i 15 minutach wzięłam tabletkę

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie: ostatnią 21 tabletkę zazyłam z 6 godzinnym opóźnieniem. Czy w związku z tym powinnam zastosować 7 dniową przerwę na której bardzo mi zależy? Czy powinniśmy dodatkowo się zabezpieczać i przez jaki okres czasu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, po 7-dniowej przerwie 8-ego dnia powinnam wziąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Tabletki biorę o 23 jednak tego dnia wzięłam o 1 w nocy. Moje pytanie jest związane czy mam liczyć to spóźnienie jako 2 godziny czy spóźnienie o 13 h? Współżyłam 3 dni potem z partnerem lecz nie było wytrysku. proszę pilnie o odpowiedź Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Chciałabym poradzić się czy w moim przypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę.
W poniedziałek, wtorek i środę miałam stosunek, tabletki (21 tabletek i 7 dni przerwy) brałam regularnie do czwartku. W piątek o tabletce zapomniałam i przyjęłam ją dopiero w sobotę rano, czyli po jakichś 15 godzinach (zazwyczaj biorę o godz. 18). Piątkowa tabletka była 14 tabletką. Nie wiem czy po zakończeniu blistra mogę zrobić sobie 7 dni przerwy czy koniecznie brać kolejne opakowanie. I czy w takim przypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę?
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, może ktoś był w podobnej sytuacji lub będzie umiał mi doradzić.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
normalnie biorę tabletkę o godzinie 16,15, lecz niestety wyjechałam na kilka godzin i zapomniałam ze sobą opakowania, więc nie miałam możliwości wzięcia.
Gdy wrociłam do domu zupełnie wypadło mi to z głowy i uprawiałam seks ze swoim partnerem, wzięłam tabletkę po stosunku od razu-
minelo od ''wlasciwej godziny'' jakies 3-4 h. Czy przez to mozna zajsc w ciaze? Czy tabletka dzialala kiedy uprawialam seks, podobno nie musze sie martwic przez 12 h?

DZIEKUJE ZA ODP

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...