Forum Ginekologia

Spóźnione branie tabletek antykoncepcyjnych

~krychaaa

~krychaaa

Witam.
Zaczęłąm brać tabletki antykoncepcyjne.Godzina o której powinnam je brać to 11 a niekiedy bralam 2h pozniej czy to obniżyło skutecznosc ich dzialania?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Pomocna

~Pomocna

Z tego co wiem to jeśli zapominasz wziąć jednej tabletki to masz 12 godzin na jej przyjecie, jeżeli przypomnisz sobie na drugi dzień to powinnaś wziąć dwie tabletki. Wszystko piszą w ulotkach dołączonych do leku. Tak więc nie dwu godzinne spóźnienie nie powinno wpłynąć na skuteczność tabletki. Najlepiej przez kilka dni stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne.

~luzik

~luzik

wyluzuj dziewczyno, spóźniłaś się o dwie godziny i panikujesz. Uprawiaj seks z głową, przeczytaj ulotkę tabletek, zrozum na czym polega ta cała antykoncepcja. Przyda Ci się na całe życie. Inaczej za chwilę będziesz autorką popularnych wątków "czy mogę być w ciąży".

aanielkaa

aanielkaa

na pewno nic sie nie dzieje, tabletki masz brac co 23 godziny z tolerancją 12 godzin, więc jeśli bierzesz tabletki np. o 10 rano każdego dnia, a zapomnisz i weźmiesz o 15, to zmieściłaś się w tych 12 godzinach. Twój organizm to nie komputer, że mineła 10 i bach juz mozna zapładnia, nie nie nie, przeczytaj ulotkę zanim zaczniesz panikować

17 aanielkaa Kobieta, 38 lat, Kraków
aanielkaa

aanielkaa

tak obnizylo poziom pacjentek gabinetow ginekologicznych, moze powinnas przeczytac ulotkę?

karolinexxx

karolinexxx

2 godziny to nie spóźnienie, przecież bierzesz tabletkę co 24 godziny ale masz 12 godzin rezerwy w razie jakbyś zapomniała, anielka ma rację, powinnas czytać ulotkę, nie dlatego że zadajesz proste pytania ale przede wszystkim dlatego, że bierzesz poważne tabletki bez podstawowej wiedzy na ich temat. zawsze warto rzucić okiem na ulotkę nawet żeby wiedzieć własnie co robić jak sie zapomni, albo jakie mogą być skutki uboczne itp. takie informacje to podstawa, będziesz wiedziała co i jak i nie będziesz się stresowała następnym razem

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 33 lata, Karolkowo
~sheilaa

~sheilaa

Przez nieostrożność zapomniałam zażyć pigułki z 7.dnia nowego opakowania, po upływie 17h wypiłam zapomnianą pigułkę i przyszłą, którą powinnam wypić 7h później, tak więc nie wypiłam dwóch tabletek o stałej porze. Dwa dni temu, czyli w dzień 6. tabletki, kochałam się z partnerem, jednak nie doszedł we mnie. Czy mogę być ciąży?

~daria8

~daria8

Ryzyko nie jest wcale duże. Dla pewności w dniu spodziewanego okresu zrób test ciążowy.

~Agata

~Agata

po co test ciążowy? przecież wyraźnie pisze że tolerancja przyhmowania tabletek jest 12 godzin po 24.

dadaaria

dadaaria

trochę dziwne że ani lekarz nie powiedział ani Ty nie zerknęłaś w ulotkę. Nie można ignorować tak podstawowych wiadomości

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 31 lat, gdzieś pod Wawą
aanielkaa

aanielkaa

co sie dziwisz, wiekszosc ludzi dostaja lek, ida do domu i go biora i nawet nie zerkaja w ulotke, czesto nawet nie pamietaja nazwy leku, w ten sposob czasem sami robia sobie krzywde

~kapryśna24

~kapryśna24

dlatego na forach są dziesiatki pytan co zrobic gdy sie zpaomnialo tabletki spoznilo itp., a przeciez do kazdego opakowania dodawana jest ulotka albo ksiazeczka...

dadaaria

dadaaria

pewnie dlatego, ze nikt tam nie zagląda i to jest wlasnie straszne

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 31 lat, gdzieś pod Wawą
~ogonek

~ogonek

Biorę tabletki antykoncepcyjne o 12 godzinie i dziś nie brałam bo zapomniałam a współżyłam dziś po 12 z moim chłopakiem i wlał się we mnie czy mogę zajść w ciążę ? po 3 godzinach i 15 minutach wzięłam tabletkę

Złośliwa

Złośliwa

jeśli nie spóźniłaś się więcej niż 12 godzin to jesteś chroniona. Wiec możesz być spokojna. Ty się spóźniłaś tylko o 3 godziny więc tabletki zachowały swoją skuteczność

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 33 lata, Warszawa
Milka

Milka

Ogonek,
Proszę nie zakładać nowych wątków o tym samym problemie, tylko pisać w jednym.
Pozdrawiam
Moderator

--

Pozdrawiam
Moderator

22 milka Kobieta, 32 lata, Lulbin
~Komercha

~Komercha

dokładnie tak jak pisze Złosliwa jesli sprózniłaś się z wzięciem tylko 3 godziny to wszystko jest ok i nie masz powodów do zmartwień.

zuzia15

zuzia15

jak spóźniłaś tylko na 3 godziny, a nie wiecej, to nie musisz się martwić! regularnie używasz tabletki antykoncepcyjne, a tych 3 godziny nie szkodzi i nie spowoduje to ciąży

84858 zuzia15 Kobieta, 31 lat, Puławy
~dz...26

~dz...26

Witam, mam pytanie: ostatnią 21 tabletkę zazyłam z 6 godzinnym opóźnieniem. Czy w związku z tym powinnam zastosować 7 dniową przerwę na której bardzo mi zależy? Czy powinniśmy dodatkowo się zabezpieczać i przez jaki okres czasu? Pozdrawiam

~Timfalla

~Timfalla

Witam, po 7-dniowej przerwie 8-ego dnia powinnam wziąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Tabletki biorę o 23 jednak tego dnia wzięłam o 1 w nocy. Moje pytanie jest związane czy mam liczyć to spóźnienie jako 2 godziny czy spóźnienie o 13 h? Współżyłam 3 dni potem z partnerem lecz nie było wytrysku. proszę pilnie o odpowiedź Pozdrawiam.