Skocz do zawartości
Forum

Leczenie bolesnych miesiączek tabletkami a spowiedź


Gość Problemikkk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Problemikkk

Witam
Mam problem z bolesnymi i obfitymi miesiączkami po przetestowaniu różnych tabletek przeciwbólowych (w tym tych na receptę) przepisanych przez internistę udałam się w końcu do ginekologa który po zbadaniu mnie nie stwierdził żadnych nieprawidłowości anatomicznych, nie szukał dalej przyczyny i zapisał mi tabletki antykoncepcyjne. Z jednej strony naprawdę widzę poprawę mojego stanu zdrowia, przy okazji wyleczyłam się też z trądziku. Mój narzeczony też ma z tej sytuacji pożytek bo nie musi się zabezpieczać choć i tak on nigdy nie kończy we mnie, zastanawiam się czy jeśli partner nie kończy w kobiecie a ona bierze tabletki z powodów zdrowotnych to czy ma ona grzech?
Jestem jednak rozczarowana postawą lekarza ,że nie miałam robionych innych badań w celu znalezienia przyczyny moich dolegliwości. Niebawem będę brała ślub kościelny i będę musiała iść do spowiedzi zastanawiam się czy dostanę rozgrzeszenie jeżeli biorę te tabletki czy będę musiała opowiadać księdzu o moich problemach ginekologicznych -raczej bym tego nie chciała. Obawiam się , że jak odstawię lek to lekarz mnie opieprzy ,że nie słucham jego porad i ,że boleści i obfity okres powróci. Po ślubie musiałabym się dostosować do kościelnego NPR a jak się bierze tabletki to raczej nici z tego. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Cześć, po co ty w ogóle chcesz księdzu opowiadać to wszystko? Według mnie nie jego sprawa a jak się zapyta to wysłać do lasu na grzyby. Z drugiej strony twoje myślenie religijne to hipokryzja! Dla kościoła juz samo współżycie przed ślubem to grzech i nie rozdzielają na to czy kończy w tobie czy nie. Sory ale porabane myślenie a potem się dziwisz że nikt nie odpisuje.

Odnośnik do komentarza
Gość Problemikkk

Wiem ,że seks przedmałżeński to grzech i z tego też chcę się wyspowiadać. Problem tkwi w tym, że skoro mój narzeczony nie kończy we mnie to on też ma grzech bo powinien kończyć wewnątrz oczywiście po ślubie bo wtedy to seks przerywany też jest grzechem, ale jak biorę lek na bolesny okres a on nie kończy we mnie to zastanawiam się czy mam wtedy grzech stosowania antykoncepcji? Chciałabym jak najlepiej przygotować się do spowiedzi i nie zaszkodzić sobie na zdrowiu może powinnam z lekarzem to omówić o ile mnie nie wyśmieje.

Odnośnik do komentarza

Skoro uważasz ,że z każdego grzechu można się wyspowiadać i będzie ok.,to nie wiem skąd te inne wątpliwości,
bo chyba największym grzechem jest współżycie przed ślubem,więc świadomie grzeszysz,
hipokryzja goni hipokryzję:D
Może odpuść sobie te grzechy i sama zacznij myśleć...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Problemikkk

Bo jestem w trakcie brania tych tabletek i nie wiem co mam zrobić odstawić je ? Poradzić się lekarza? Boje się, że mimo szczerej spowiedzi ksiądz uzna ,że biorę je w strachu przed ciążą (nie dostanę rozgrzeszenia) a nie dlatego, że lekarz mi je przepisał w innym celu.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z ka- wa oraz alome co Ty dziewczyno wypisujesz zastanów się. Skoro jesteś taka religijna to przede wszystkim 0 sexu przed ślubem i nie ma tu znaczenia gdzie kończy to jest grzech według kościoła a nikt Cię nie będzie karcil za branie leków. A tabletki są lekiem wiec to tak jakbyś się spowiadać miała z aspiryna itp. I to jest właśnie taka nasza polska sztuczna religijność brak logiki. Co księdza w sumie obchodzi Twoje życie osobiste skoro istnieje Bóg to sam kiedyś osadzone nasze wybory.

Odnośnik do komentarza

Porada lekarska nie ma tu nic do rzeczy ,księdza powinnaś się radzić,
skoro tak chcesz się spowiadać ze wszystkiego ,to jak dostaniesz rozgrzeszenie z seksu przedmałżeńskiego to z tych tabletek na pewno też,
jak tak chcesz się trzymać wiary, to nie powinnaś stosować żadnej antykoncepcji,a ból miesiączkowy "przeboleć",nie wspomnę ,że nie powinnaś współżyć,
a jak widzę trzymasz się wiary wybiórczo, to o seksie też nic nie musisz wspominać.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Problemikkk

Bóle to mam naprawdę solidne do tego obfite okresy i problem z tym jest poważny, a z tego co słyszałam rozgrzeszenia nie dają jak ktoś tabletki bierze, dopiero jak je odstawi, zresztą nie chciałabym ich brać zbyt długo- ulotka mówi sama za siebie,
chce też założyć rodzinę. Co do mojej religijności to byłam kiedyś mocno wierząca później pojawił się problem gdy poznałam mojego przyszłego męża on nie jest zbyt religijny i jego wpływ na mnie przewrócił moje życie do góry nogami jednak ja stawiam dziś sprawę jasno - chcę uporządkować swoje życie religijne.

Odnośnik do komentarza

Słuchaj skoro masz takie silne bóle to może trzeba zrobić szczegółowe badania nie wiem czy takie miałaś robione np. usg bo co prawda przy okresie są bóle ale często mają podłoże jakiejś dolegliwości. Poza tym skoro z narzeczonym macie odmienne poglądy na pewne kwestie to nie wiem czy to dobra wróżba na przyszłość i za jego presją musisz rezygnować ze swoich przekonań itp. Małżeństwo to poważna decyzja on powinien szanować Twoje wybory i poglądy a Ty nie powinnaś z nich rezygnować bo później dręczą Cię takie dylematy. Oczywiście to Twoja decyzja może najpierw z nim pogadaj jak zamierzasz żyć i że religia ma dla Ciebie ważne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Gość Problemikkk

Lekarz zbadał mnie tylko normalnie, wykonał cytologie- wynik był dobry, wykluczył wady anatomiczne, zrobił krótki wywiad i zapisał lek i nic poza tym (wizyta trwała ok.7 min.)
Byłam nieco zdziwiona bo wizyta prywatna więc liczyłam na lepsze diagnozowanie z jego strony bo nie szukał przyczyny zapisał tabletki i pacjent z głowy, ,,instrukcję zażywania pani doczyta w ulotce" nie powiedział nawet do kiedy mam to brać.
Moja mama miała operację torbieli jajnika w młodości zdążyli na ostatni moment i wycinane mięśniaki.
Boję się o zdrowie od kiedy naczytałam się o torbielach czekoladowych i endometriozie jest genetyczna są duże szanse, że ja mogę ją mieć. Z mężczyzną ciężka rozmowa wszystko dociera do niego z opóźnieniem wiele rzeczy muszę mu zawsze tłumaczyć, poruszam z nim temat NPR a on się z tego śmieje jest mi przykro niech chcę być niewolnicą tabletek aż do menopauzy, czuję się jak jakiś przedmiot, martwi mnie też , że nie kończy w środku chciałabym chociaż raz zobaczyć jak to jest, on chyba panicznie boi się, że będzie miał dziecko a ja bym już chciała dziecko - lata lecą.

Odnośnik do komentarza

Skoro Twoja mama miała takie dolegliwości to musisz się dokładnie zbadać a usg możesz prywatne zrobić jako samo badanie typowe badania ginekologiczne tak na prawdę g.... dają a lekarz bpowinien dać Ci skierowanie na badania krwi przed daniem recepty ale teraz tacy są lekarze nie obchodzi ich zdrowie pacjentów
tylko kasa. Endometrioza to
uciążliwa choroba wiem bo sama ja
mam niestety. Dlatego tak ważne
jest wczesne jej zdiagnozowanie
póki np. torbiele są małe. Tabletki
lub ciaza wtedy mogą zablokowac
jej rozwój w innym przypadku
tylko operacja. Odnośnie twojego
faceta nie wiem czy z takim
facetem będziesz szczęśliwa mam
nadzieję że ślubu tez nie bierzesz
bo jak napisałaś latka lecą i nie
chcesz być sama niektóre
dziewczyny z paniki ze nie znajdą
juz faceta wiążą się z tym jakiego
mają mimo że tak naprawdę nie są szczęśliwe. Skoro Twój partner tak reaguje na pewne sprawy to przemysł swoją decyzję faceci po ślubie się nie zmieniają po prostu przestają się już mniej starać.

Odnośnik do komentarza
Gość Problemikkk

Wiem, że się nie zmieni i tak jestem tolerancyjna na te jego różne staro kawalerskie nawyki i wady np. bałaganiarstwo itp. My mieszkamy razem 3 lata jak go zapytałam czemu już się nie stara jak na początku znajomości to odpowiedział, że po co ma się starać skoro z nim jestem - w takich chwilach to człowiek żałuje, że zamieszkał z partnerem przed ślubem. Na pewno bym z nim nie zamieszkała gdybym wiedziała, że tak będzie on częściowo zszargał moją dobrą opinię przed księdzem (ostatnia wizyta kolędowa nie była zbyt miła tekst typu,, bo Państwo żyjecie ze sobą bez ślubu" makabra) on odebrał mi możliwość praktykowania jest mi przykro ja się dla niego poświęcam a on dla mnie niechętnie i jeszcze mi to demonstruje. Nawet jak się nie jest z mężczyzną szczęśliwą to można chociaż mieć dziecko które kocha miłością bezinteresowną i szczerą i jemu poświęcić życie. Zastanawiam się nad pójściem do innego lekarza i kompleksowym przebadaniem, rozważam też wizytę u endokrynologa może to coś z hormonami nie tak albo i z tarczycą.

Odnośnik do komentarza
Gość zalamana konicznoscia istnienia

ak czytam czyta i niewiem co myslec napisze wprost niebadz meczennica i nieposwiecaj sie dla faceta w ten sposob a tym bardziej niewychodz za niego za maz skoro juz teaz cie nieszanuje to co bedzie poslubie.Co do tego ze bedziesz miec z nim dziecko i kochac miloscia bezinteresowna to nie wyjscie dziecko to nie subscytut na bolaczki ; a jak ono sie wychowa jak bedzie widziec brak ilosci iszacunku do matki ze stron ojca daj sobie spokoj . Jezeli chodzi o obfite okresy wykonaj badanie w kierunku miesniakow .

Odnośnik do komentarza

Witam. Oto moje przemyślenia po przeczytaniu Twojego postu:
-skoro tabletki pomogły to nie doszukuj się jakiegoś grzechu, skoro i tak współżyjesz przed ślubem
-jak już wyżej dziewczyny pisały USG by się przydało
-widzę ze lubsz sie poświęcać , ale nie tędy droga, facet może odejsć, dziecko gdy dorośnie też odejdzie(naturalna rzecz), a Ty potem stwierdzisz jacy ci ludzie źli, wszystko im poświęciłam i zostałam sama
-jeżeli ten facet jest taki jak piszesz to poczekałabym ze ślubem
Mam nadzieję że podejmiesz słuszne decyzje, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Problemikkk

Chyba wybiorę się do innego lekarza na badania i będę się domagała wykonania usg. Co do narzeczonego to ślub mamy za 2 miesiące proponowałam mu zmianę daty to się obruszył, że najpierw chcę ślub a potem nie chcę ślubu. Czasami wydaje mi się ,że on jest niedojrzały (sądzę to po jego zachowaniu i po jego wypowiedziach) choć facet grubo po trzydziestce - dziwne to dla mnie jest w tym wieku to już powinien poważnie myśleć o życiu i rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Gość zalamana konicznoscia istnienia

widocznie niemysli tyle osob odradza ci slub wiec .... pomysl sama a usg w kierunku miesniakow kazdy ginekolog powinien wykonac jezeli zglosisz taka chec .NAPISZE TO WYRAZNIE MOZESZ SIE GNIEWAC LUB NIEWIADOMO CO O MNIE POMYSLEC ALE ZAWSZE DORADZAM Z SERCA NIEPRZEKLADAJ DATY SLUBU WIDZIALAS JEGO REAKCJE NA TWOJA PROPOZYCJE TO MA BYC TWOJ MAZ NA CALE ZYCIE .NIEWIEM CZY JESTES DOBRZE SYTUOWANA A ON GOLO '... ALE MNIE TO WYGLADA NA CHECOSIGNIECA JAKIS KOZYSCI ZE SLUNU Z TOBA .

Odnośnik do komentarza
Gość zalamana konicznoscia istnienia

PISZA ZE MASZ NIEPRZEKLADAC DATY SLUBU MIALAM NA MYSLI TO ZE NAJLEPIJ ZROBISZ ANULUJAC TEN SLUB ALE TO TWOJA DECYZJA NIOSADZAM ANI NIEPOTEPIAM CIE SZCZERZE DORADZAM PRZEPRASZAM ZA BLEDY ALE SIE ZDENERWOWALAM ODPOWIADAJAC NA WCZESNIEJSZY TWOJ WPIS .DENERWUJE MNIE TWOJA NAIWNNOSC JESTEM SZCZERA PRZEPRASZAM JEZELI CIE URAZILAM .

Odnośnik do komentarza
Gość Problemikkk

Nie jesteśmy bogaci ale moim zdaniem to on ma większy ,,majątek " jeśli to tak w ogóle można nazwać ( w sensie: metraż mieszkania, ma auto ja nie mam auta itp.) Myślę,że on może nie dojrzał do bycia mężem i obawiam się też ,że gdybyśmy mieli dzieci to wszystkie domowe obowiązki spadły by na mnie a ja nie wiem czy sama temu wszystkiemu podołam, np. zostawi kasę i powie: kup dzieciom ubranie, jedzenie idź z dzieckiem do lekarza itp. bo on wychodzi z założenia , że lepiej zapłacić komuś niech ktoś coś zrobi np. jak się coś w domu zepsuje zamiast zrobić to samemu a nóż się uda to woli komuś to zlecić i w ten sposób problem rozwiązać a potem marudzi, że pieniądze mu się rozchodzą.

Odnośnik do komentarza

Moje zdanie jest takie, jesli tabletki stosujesz jako lek na pewne dolegliwości to nie masz sie z czego spowiadać, jesli korzystasz z tego jako zabezpieczenie to sie wyspowiadaj, proste. A rozgrzeszenie jeśli dostaniesz za seks przedmałżeński to i za tabletki dostaniesz, trudno ocenic co jest wiekszym grzechem. A skoro już je zażywasz to pamiętaj o osłonie do antykoncepcji, kup np Harmonellę, która chroni przed zakrzepicą, osłabieniem watroby ale tez wzmacnia cały organizm, bo zawiera wiele witamin.

Odnośnik do komentarza
Gość zalamana konicznoscia istnienia

DZIEKUJE ,ZE ODPISALAS COS CI NAPISZE MAM 13 LETNIA CORKE KTORAOD DZIESIECIU LAT WYCHOWUJE SAMA PARTNER A OJCIEC MOJEGO DZIECKA BYL PODOBNYM MODELE DO TWOJEGO DLATEGO OSTRZEGAM CIE NIPOPELNIAJ TEGO BLEDU KTORY JA POPELNILAM ONI SIE NIEZMIENIAJA PRZYKRE ALE PRAWDZIWE .CIESZY MNIE ,ZE JUZ ZACZELAS COS ZAUWAZAC .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...