Skocz do zawartości
Forum

USG w ciąży


Gość Kinia0040

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czygrysek

Mam pytanie: byłam dziś na wizycie u ginekologa i w trakcie robienia USG lekarz stwierdził, że wielkość główki dziecka w stosunku do wielkości brzuszka jest trochę za duża. Jestem w 27 tygodniu ciąży. Zalecił mi kolejną wizytę wcześniej niż normalnie.... A ja strasznie się boję ......
Powiedzcie, czy to jest coś poważnego?? Co grozi dziecku??
Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

Witam , mam szybkie pytanie,przepraszam jeśli nie w tym miejscu. Starałam się z mężem od 4 lat o dziecko, okres spóźnia mi się 3 dni, zrobiłam dziś test, wyszły dwie grube kreski.
Znalazłam w sieci kalkulator który oblicza tydzień ciąży wg.pierwszego dnia ostatniej miesiączki, wyszło że to 5 tydzień. Umówiłam się na jutro do lekarza. Moje pytanie brzmi, czy będzie widać już ciąże na USG?

Odnośnik do komentarza

Wiesz, 5 tydzień to raczej mało prawdopodobne. u mnie dopiero w 8 tyg pokazał USG dzieciaczka, wcześniej lekarz się zapierał że nie ma żadnej ciąży.
Zrób Beta HCG a dopiero za jakieś 2-3 tyg udaj się do lekarza. Beta jest najbardziej wiarygodnym testem, który zapewne zleci Ci też lekarz jeśli udasz się na tę wizytę

Odnośnik do komentarza

Witam.
Na usg powinien być już widoczny pęcherzyk ciążowy. Radziła bym wstrzymać się choćby do 6 tygodnia i wtedy już na usg jest duże prawdopodobieństwo że będzie widać pulsujący zarodek. Jeżeli uda się zmierzyć wymiar ciemieniowo-siedzeniowy zwany potocznie w skrótach z usg CRL to lekarz określi także datę porodu.
Życzę powodzenia, Patrycja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...