Forum Ciąża i dziecko

Nerwica w ciąży

ja5181

ja5181

nerwica w ciazy czy ktoras z was przez to przeszla??czy bralyscie jakies leki i jak sobie radzilyscie??

89942 ja5181 Kobieta, 30 lat, poznan

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~bonia1

~bonia1

Witam
mam na imię Justyna mam 26 lat. Od roku jestem zaręczona z moim mężczyzna z którym pragne sie pobrac. Chciałabym zajsc w ciaze ale boje sie ze w okresie ciazy nerwica sie nasili. Chciałabym wiedziec jak powinnam przygotowac sie do ciazy bedac nerwicowcem i czy nerwica moze zagrazac mojemu dziecku albo np utrudniac jego poczecie. Na co powinna byc przygotowana kobieta z nerwica pragnaca maluszka?

Tarja

Tarja

Jeśli leczysz się farmakologicznie, na pewno musisz powiedzieć o swoich planach macierzyńskich lekarzowi, bo możliwe, że trzeba będzie odstawić jakies leki, lub zamiast nich brać inne, które nie będą zagrażać zdrowiu ani życiu dziecka. Myślę, że jeśli będzie potrzeba odstawienia leków, warto spotykać się z psychoterapeutą, aby uczyć się np. łagodzenia objawów nerwicy, gdy pojawią się przy dziecku.

Jeśli chodzi o zajscie w ciaze i okres ciazy na pewno musisz sobie zrobic badania np hormonalne aby zobaczyc czy leki ktore bralas i bierzesz nie wplynely na gospodarke hormonalna Twojego organizmu. Trzymam kciuki :)

--

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

83914 tarja Kobieta, 30 lat, Rzeszów