Skocz do zawartości
Forum

Nasz syn wyszedł z autyzmu


Gość Darekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałam zapytać jakie dokładnie synek miał objawy? W jakim wieku sie zaczęły ? Czy miał typowe objawy autyzmu? Jestem mama 2,5 latka Kacper bardzo cieżko reaguje na imię, prawie w ogóle nie mówi. Lubi dzieci aczkolwiek zauważyłam ze bardziej kręcą go starsze dzieci. Nie ma zachowań typu tam nie pokazuje paluszkiem gdzie chce iść. Ogólnie jest bardzo utrudniony kontakt jeśli chcemy go czegoś nauczyć buntuje sie i reaguje złością... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Szukam neurologa , psychiatry i psychologa dla autystycznego ośmiolatka. Dotychczas byliśmy pod opieką ośrodka na Pilickiej w Warszawie. Zależy mi na specjalistach z NFZ. Czy ktoś z rodziców poleca takowych w Warszawie lub okolicach? Będę wdzięczna za informację.

Odnośnik do komentarza
Gość dorotadorota13

Natknęłam się na ciekawe informacje w internecie. Za GMO, za szczepionkami i innym złem stoją iluminaci (czyli wyznawcy szatana). Zależy im, żeby na świecie było dużo chorób. Przemysł muzyczny, filmy już też mają przejęty. Wystarczy iść do kina (np. minionki są ze studia "Illumination Entertainment". Ale i inne bajki. Filmy Disneya też są z nimi powiązane. Dzieci absolutnie tego nie powinny oglądać. Są tam poprzeplatane złe rzeczy, które działają na podświadomosć dziecka. Rodzice tego nie widzą. Poczytajcie o iluminatach w internecie.
Po drugie powinno się codziennie dziecko błogosławić, pokarmy, leki, przedmioty przynoszone ze sklepu itp. ponieważ GMO jest w wielu produktach, są rzeczy, na które są rzucone różne zaklęcia itp.
Po trzecie błogosławcie dziecko, błogosławcie jego rozwój, błogosławcie jego mowę, błogosławcie jego zachowanie itp. - co Wam przyjdzie do głowy (codziennie)
Po czwarte ciekawa sprawa to taka, że soda oczyszczona też podobno działa na wiele chorób i na candida (poczytajcie w intenecie). Nie trzeba drogich leków (Szklanka wody gorąca + miód + 1 łyżeczka sody oczyszczonej). Jest opinia nawet, że na raka również - jest kilka takich stron co to podaje w internecie np. https://prenumeruj.forumakademickie.pl/fa/201 2/06/soda-na-raka/

Odnośnik do komentarza
Gość wiola mama

Prosze jak moge sie z toba skontaktowac nasz swiat sie zawalil jestesmy wystraszeni przerazeni potrzebujemy porozmawisc potrzebujemy pomocy dla naszego synka . bardzo prosze Ciebie o jakikolwiek kontak. z calego serca dziekuje
wioletkawj@gmail.com
prosze z calego serca z moim mezem nie wiemy gdzie i jak szukac pomocy

Odnośnik do komentarza

~wiktoria159
Najlepszych specjalistów temacie autyzmu maja w PsychoMedic. Zapisać można się telefonicznie 22 253 88 88 bądź on-line. Dla dzieciaczków warto nawet dojechać z innego miasta.

Popieram. Nie bez powodu z resztą cieszą się w sieci tyloma dobrymi opiniami. Śmiało można im zaufać bo znają się na tym co robią i są w tym świetni. Z tego co wiem, można się do nich także zapisywać na konsultacje online.

Odnośnik do komentarza
Gość Kata Ole

Mój synek również cierpi na autyzm, jednak chodzimy na terapię psychiatryczną do doświadczonego specjalisty - Ewy Gordziej-Niewczyk z Poznania. Nauczyłam nasze dziecko funkcjonować w społeczeństwie i rodzinie, jak również nauczyla komunikacji. Kajtek ma się dużo lepiej niż na samym początku, kiedy zdiagnozowano jego chorobę. Mam nadzieje, że ten stan będzie sie dalej poprawiał.

Odnośnik do komentarza
Gość Adam2009

Co pani za głupoty wypisuje, jakie diety? W opracowaniach medycznych i artykułach zostało to dawno zanegowane, trzymanie dziecka z autyzmem na diecie bez uzasadnienia alergią lub celiaką to skrajna głupota, idź się dokształć kobieto

~oliwia566
Droga Pani. Na początek musi się Pani udać do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i tam po badaniach zostanie dziecko zdiagnozowane, nie ma innych możliwości na początek ponieważ żeby zacząć z dzieckiem terapię musi mieć Pani opinie z Ośrodka i skierowanie na wczesne wspomaganie dziecka, bez tego nie ma sensu niczego zaczynać bo narazi się Pani na koszty a każdy będzie doradzał co innego. Proszę spokojnie czekać na opinie i przypilnować, by dziecko dostało skierowanie do właściwego terapeuty, logopedy, psychiatry i na hipoterapie. Jak będzie już Pani miała cały komplet dokumentów, a mała będzie miała 3 latka, proszę stanąć na komisji orzecznictwa dla dzieci niepełnosprawnych i dopiero wtedy działać by dziecko miało jak najwięcej godzin terapii sensorycznej i behawioralnej, trzymać dziecko na diecie bezmlecznej, bezcukrowej, można zrobić również badania kału na posiew i zorientować się jakie są wyniki ale najpierw Poradnia, zalecam zacząć od początku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Adam2009

Starej się wydaje że wszytkie rozumy świata pozjadała, może niech sama siebie trzyma na diecie paliatywnej

~oliwia566
Oj żabcia w jakim ty świecie żyjesz i co ty możesz wiedzieć o problemach rodziców dzieci autystycznych, jeżeli nawet coś wiesz to twój sposób myślenia i radzenia zatroskanej mamie nie pomoże jej.

Odnośnik do komentarza
Gość Adam2009

Nachalna reklama, w Psychomedic nie potrafią diagnozować

~kasijja
~wiktoria159
Najlepszych specjalistów temacie autyzmu maja w PsychoMedic. Zapisać można się telefonicznie 22 253 88 88 bądź on-line. Dla dzieciaczków warto nawet dojechać z innego miasta.

Popieram. Nie bez powodu z resztą cieszą się w sieci tyloma dobrymi opiniami. Śmiało można im zaufać bo znają się na tym co robią i są w tym świetni. Z tego co wiem, można się do nich także zapisywać na konsultacje online.

Odnośnik do komentarza
Gość kiczekka

Moja sąsiadka ma syna zespołem aspergera i chodzi ono do liceum ogólnokształcącego dla takich dzieci http://liceumerazmus.pl/ Z tego co mówiła jest zadowolona bo syn ma dostęp do terapii integracji sensorycznej, rehabilitację i zabiegi w centrum medycznym Herbrand. A do tego na terenie województwa mają bezpłatny transport do szkoły.

Odnośnik do komentarza
Gość kiczekka

Moja sąsiadka ma syna zespołem aspergera i chodzi ono do liceum ogólnokształcącego dla takich dzieci http://liceumerazmus.pl/ Z tego co mówiła jest zadowolona bo syn ma dostęp do terapii integracji sensorycznej, rehabilitację i zabiegi w centrum medycznym Herbrand. A do tego na terenie województwa mają bezpłatny transport do szkoły.

Odnośnik do komentarza

Moja córka obecnie mało mówi. Ma 3 lata oraz rozumie praktycznie wszystko co do niej mówię. Z tym nie mam wątpliwości. Ale sama z siebie nie chce mówić. Porozumiewa się ze mną bardzo prostymi wyrazami.Zna ich kilka ale do tej pory raczej nie wymowiła pełnego zdania. Stresuję się trochę bo widzę, że córka mojej koleżanki, która jest w podobnym wieku jest rozgadana i jak na swój wiek bardzo dobrze mówi. Moja mama mnie uspokaja i mówi, że jak córka pójdzie do przedszkola od września ( jest już zapisana) to na pewno się rozgada....)
Zastanawiam się jednak czy nie skonsultować tego z logopedą. Jak myślicie?
http://markemed.com.pl/co-zrobic-kiedy-dziecko-ma-problem-z-wymowa/

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaes89

Witam, jestem studentką APS. Piszę pracę na temat wpływu alpakoterapii na funkcjonowianie społeczne i emocjonalne przedszkolaczków z autyzmem. Bardzo proszę rodziców dzieci, które uczęszczają na taką terapię o wypełnienie ankiety. PS: proszę w pytaniu o wiek dziecka wpisać samą cyfrę :) Z góry dziękuję :) https://forms.gle/gbmdvSMLmNCJuA669

Odnośnik do komentarza

Drodzy rodzice i terapeuci,
Zapraszam Was do udziału w badaniu, którego celem jest dostosowanie przestrzeni do dzieci z autyzmem. Wasze odpowiedzi są niezywkle cenne i pomocne, dlatego dziękuję za każdą wypełnioną ankietę. Badanie jest w pełni anonimowe i odbywa się na platformie google.

Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4K_ssoTp6Nga7_A7M_N5Z5wUgHSCrsQlUy2porh8nfPq4uQ/viewform

Dodam, że projektowanie przestrzeni dla autystów jest w Polsce tematem świeżym, w swojej pracy badawczej bazowałam na zagranicznych artykułach naukowych, gdzie powszechne jest tworzenie całych miejsc terapeutycznych ułatwiających funkcjonowanie i zdobywanie nowych umiejętności osobą z tym zaburzeniem. Dlatego będę niezmiernie wdzięczna za udzielenie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Witam! Jest Pan tu jeszcze?
Chciałabym dopytać o szczegóły wprowadzonej suplementacji i diety, które pomogły Pana synowi.
Sami wprowadziliśmy już pewne zmiany, które powoli przynoszą pozytywne efekty , ale może można zrobić więcej. Proszę o kontakt renie84@wp.pl
Pozdrawiam, Renata.

Odnośnik do komentarza
Gość MamaBasi

Znam temat od podszewki. W bardzo wielu przypadkach diagnoza autyzmu to sposób na wyciagnięcie ok 4000zł/mieś. od państwa na terapię. Tzw. "Fundacje" i ośrodki terapeutyczne biorą takie dofinansowanie na każde zdiagnozowane dziecko, z czego na terapie wydają np. 2000zł, a reszta do kieszeni właściciela fundacji. Ponadto wiele przypadków jest diagnozowanych na siłę pod presją rodziców żeby mieć zniżki i dofinansowanie na opiekuna. Na forach matki wymieniają się "sposobami" na uzyskanie świadczeń, pisaniu odwołań od decyzji, etc. To przykre, bo w większości przypadków pieniądze idą nie do tych którym na prawdę są potrzebne a do oszustów i naciągaczy

Odnośnik do komentarza
Gość agata4534

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety w celu zgromadzenia niezbędnych informacji potrzebnych do napisania pracy licencjackiej. Ankieta skierowana jest do rodziców dzieci z autyzmem. Ankieta jest anonimowa i zajmie tylko kilka minut. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeF52qvRpEKMrR0NScUc8XmJTmwMmcyhVjKvqYG4eNCKrLKUA/viewform?usp=sf_link

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...