Skocz do zawartości
Forum

Nasz syn wyszedł z autyzmu


Gość Darekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą 6-letniej Olgi. Od 2 roku życia jesteśmy pod opieką specjalistów z Psychomedic. Na początku, gdy zauważyłąm niepokojące objawy to zrobiliśmy jej diganozę w tej klinice. Aktualnie ja uczęszczam tam na terapię i córka dowiaduje się jak moge wspomagać jej rozwój. Podrzucam Wazm link do superfilmiku któy nagrała jedna ze specjalistek z tej kliniki

Odnośnik do komentarza

Mojemu synkowi bardzo pomogła terapia w poradni Agathum. Są tam świetni specjaliści, którzy mają ogromne doświadczenie w temacie. To ośrodek terapii dla dzieci. Swojego wsparcia udzielają róźni specjaliści, m.in. psycholog, pedagog, logopeda i neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej, dogoterapeuta. 

Odnośnik do komentarza
Gość Dorota7485

Klinika Psychomedic w 4 lokalizacjach w Warszawie organizuje TUS.
Grupy ruszają 21 września, prowadzone są zawsze przez 2 psychoterapeutów.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z trudnościami emocjonalnymi i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.10.2012 o 20:00, Gość Darekkkk napisał:

Witam! Jestem ojcem 6-letniego chłopca. To co przeżyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci. Po jednym z okresowych szczepień syn dostał zapaści, okazało się, że jego organizm zadziałał negatywnie na podaną szczepionkę. Zaczęło się mocną biegunką, gorączkowaniem itp., co lekarze przypisywali tzw. jelitówce. Dalej już nie było tak wesoło. Rozpoczął się regres w rozwoju naszego syna. Zanikała mowa, samoobsługa a co najgorsze coraz większa izolacja od świata zewnętrznego. Zaczęliśmy podejrzewać, że być może to autyzm. Okazało się, że mieliśmy racje. Po wielu obserwacjach i badaniach okazało się, że nasz syn wykazuje cechy, które mogą wskazywać na autyzm lub zespół Aspergera. Zaczęliśmy szukać sposobu jak pomóc maluchowi. Nasze życie w tym momencie należało tylko i wyłącznie do niego. Dotarliśmy do wspaniałych specjalistów, którzy rozpoczęli terapię, ale dali również wiele innych cennych wskazówek, które pozwoliły na szukanie przyczyn problemów naszego syna nie tylko na płaszczyźnie neurologicznej. Okazało się, że nasz maluch ma candidozę, która w szczególny sposób wyniszcza organizm. Rozpoczęliśmy leczenie naturalne, połączone z suplementacją pierwiastkową oraz bardzo drastyczną, lecz o dziwo przynoszącą same korzyści, dietę, ustaloną przez specjalistę. Trwało to ok. 3 lat. Teraz nasz kochany syn fantastycznie bawi się z rówieśnikami, jest komunikatywny. A co najważniejsze, "widzi nas i cały otaczający go świat". Chętnie mogę pomóc i odpowiedzieć w miarę moich możliwości na pytania. Proszę pisać

Witam, 

Bardzo proszę o odpowiedź co stosowaliście na candidozę. Mamy ten sam problem u 5 lata. Jakie pierwiastki? Czy dalej stosujecie? 

Pozdrawiam 

Agnieszka 

Odnośnik do komentarza
Gość arendelka

U naszego dziecka zdiagnozowano autyzm gdy miało 3 latka. Obecnie ma 7 i chodzi do 1 klasy szkoły terapeutycznej Promitis - http://www.centrum-terapii.pl/szkoly-promitis/ Ma tam bardzo dobrą opiekę i możliwości rozwoju. Gdybyście szukali w przyszłym roku szkoły dla swojego dziecka to warto wybrać placówkę Promitis. Dzieci mają tam zapewnioną indywidualnie dobraną terapię.

Odnośnik do komentarza
Gość Michał Bubel
W dniu 1.10.2012 o 19:00, Gość Darekkkk napisał:

Witam! Jestem ojcem 6-letniego chłopca. To co przeżyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci. Po jednym z okresowych szczepień syn dostał zapaści, okazało się, że jego organizm zadziałał negatywnie na podaną szczepionkę. Zaczęło się mocną biegunką, gorączkowaniem itp., co lekarze przypisywali tzw. jelitówce. Dalej już nie było tak wesoło. Rozpoczął się regres w rozwoju naszego syna. Zanikała mowa, samoobsługa a co najgorsze coraz większa izolacja od świata zewnętrznego. Zaczęliśmy podejrzewać, że być może to autyzm. Okazało się, że mieliśmy racje. Po wielu obserwacjach i badaniach okazało się, że nasz syn wykazuje cechy, które mogą wskazywać na autyzm lub zespół Aspergera. Zaczęliśmy szukać sposobu jak pomóc maluchowi. Nasze życie w tym momencie należało tylko i wyłącznie do niego. Dotarliśmy do wspaniałych specjalistów, którzy rozpoczęli terapię, ale dali również wiele innych cennych wskazówek, które pozwoliły na szukanie przyczyn problemów naszego syna nie tylko na płaszczyźnie neurologicznej. Okazało się, że nasz maluch ma candidozę, która w szczególny sposób wyniszcza organizm. Rozpoczęliśmy leczenie naturalne, połączone z suplementacją pierwiastkową oraz bardzo drastyczną, lecz o dziwo przynoszącą same korzyści, dietę, ustaloną przez specjalistę. Trwało to ok. 3 lat. Teraz nasz kochany syn fantastycznie bawi się z rówieśnikami, jest komunikatywny. A co najważniejsze, "widzi nas i cały otaczający go świat". Chętnie mogę pomóc i odpowiedzieć w miarę moich możliwości na pytania. Proszę pisać

Witam, jestem ojcem 3 letniej Wandy i zdiagnozowano u niej niedawno zespół Aspergera (a ja podejrzewałem go już wcześniej). Szukam jakiejkolwiek metody na"dotarcie" do mojej jedynej córki, na poprawę jej zdolności społecznych i otworzenie jej na innych. 

 

Jeżeli możesz napisać mi o tej diecie i zajęciach, będę wdzięczny do końca życia. 

Mój email: michaelbubel@gmail.com 

Odnośnik do komentarza

Z autyzmu się nie wychodzi ? Niemniej sama choroba potrafi mieć bardzo wiele różnych odmian,  w wielu przypadkach terapia daje świetne rezultaty. I dzieci autystyczne mogą bardzo dobrze radzić sobie w społeczeństwie.

Sytuacja ta jest trudna nie tylko dla dziecka, ale i dla rodziców, którzy często mają problemy z poradzeniem sobie z diagnozą niepełnosprawności:

https://www.twojpsycholog.online/blog/stres/dziecko-z-niepelnosprawnoscia-jak-udzwignac-taka-diagnoze

Na stronie jest kilka porad, jak sobie z tym radzić.  

 

Odnośnik do komentarza

Zapraszam rodziców dzieci z autyzmem oraz osoby dorosłe z autyzmem lub zespołem Aspergera do odwiedzenia forum autyzminfo.pl. To wspaniałe miejsce, gdzie można znaleźć wiele informacji i wsparcia. Forum umożliwia wymianę wiedzy i doświadczeń, a także pozwala na nawiązanie kontaktów z innymi rodzicami dzieci z autyzmem i osobami dorosłymi z autyzmem. Zajrzyj na autyzminfo.pl i przekonaj się, jak wiele wartościowych zasobów może Cię tam czekać.

Link: autyzminfo.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...