Skocz do zawartości
Forum

Stosunek bez zabezpieczenia przed owulacją a ryzyko ciąży


Gość Alla2

Rekomendowane odpowiedzi

chcesz zajść czy nie chcesz zajść? Bo mam wrażenie że moderatorzy namieszali w temacie.

Przy takich cyklach owulacja może wystąpić między 11-14 dniem, oczywiście teoretycznie więc szansa może być spora. Plemniki mogą przeczekać średnio do 3 dni ale w śluzie dobrej jakości nawet do 5 dni. Mówi się nawet o 7 dniach ale to juz chyba rzadkie przypadki.

Odnośnik do komentarza

Witam.Chciałam się dowiedzieć ile czasu żyją plemniki w ciele kobiety.czy możliwe jest abym była w ciąży po stosunku ,który miał miejsce w niedzielę(wytrysk na zewnątrz), a dziś prawdopodobnie mam owulację(skurcze w podbrzuszu).Dodam że mam nieregularną miesiączkę (ostatnią miałam 22.04.2012) .Za ile czasu powinnam wykonać test ciążowy?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

każdy stosunek bez zabezpieczeń niesie ze sobą ryzyko ciąży i nie ważne czy partner kończy w Tobie czy nie bo ryzyko jest takie samo. W Twoim przypadku jeśli podejrzewasz u siebie owulację dzisiaj to ryzyko jest bardzo duże. Test ciążowy możesz wykonać po ok 14 dniach lub w dniu spodziewanej miesiączki wtedy jest on najbardziej wiarygodny. Możesz wykonać również test z krwi już po kilku dniach

Odnośnik do komentarza
Gość Anastasssia

współżyłam z partnerem w czwartek (10.01) i robiąc test owulacyjny we wtorek (15.01)wyszło że owulacja powinna pojawić się 24 do 36h ale nie mieliśmy możliwości powtóżenia stosunku. Tak więc jakia jest szansa zapłodnienia mojego jajeczka. Dodam że śluz podczas owulacji nie zminił się i był biały i wydaje mi się że kwaśny czyli taki jak zawsze od 4 miesięcy kiedy nie biorę tabletek Są jakieś szanse?

Odnośnik do komentarza

~Anastasssia
współżyłam z partnerem w czwartek (10.01) i robiąc test owulacyjny we wtorek (15.01)wyszło że owulacja powinna pojawić się 24 do 36h ale nie mieliśmy możliwości powtóżenia stosunku. Tak więc jakia jest szansa zapłodnienia mojego jajeczka. Dodam że śluz podczas owulacji nie zminił się i był biały i wydaje mi się że kwaśny czyli taki jak zawsze od 4 miesięcy kiedy nie biorę tabletek Są jakieś szanse?

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje, aczkolwiek jest niewielkie. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy - ponieważ minęło 17 dni od stosunku, test powinien być już wiarygodny.

Odnośnik do komentarza

Witam, wspolzylam z mężem dzień przed owulacja. Nie zabezpieczalismy się, nie doszedł we mnie raczej, ale po wytrysku od razu wszedł we mnie znowu, więc na penisie zostało trochę spermy. Czy mimo że nie doszło do wytrysku w pochwie możliwe jest zajście w ciążę? Dodam, że palce brudne od spermy również znalazły się w środku.

Odnośnik do komentarza
Gość XirenaX

Dziewczyny! Od pół roku staram się z partnerem o dzidziusia. I jak narazie nic... nie wiem czy nie udaje się przez to, ze tak bardzo mi zależy czy co :( staramy się trafiać w dni płodne, ale bezskuteczne. Cykle mam 26-27 dniowe, miesiaczke co 22-24 dni. Szczerze to juz nie wiem czy owulacje mam w 12 dniu czy w 14 :/. Z partnerem współżylismy w 10dc i 13dc, bardzo bym chciała zajść w ciąże... dzisiaj jest dzień spodziewanej miesiaczki, zrobiłam test i wyszedł negatywny. Nie wiem co myśleć :(

Odnośnik do komentarza
Gość XirenaX

Dodam, ze od jakiegos tygodnia mam zatwardzenie, ból piersi jak na okres juz od owulacji, ból brzucha nie za mocny. W 9 dc byłam na monitoringu u ginekologa, pęcherzyk owulacyjny był, bardzo bym chciała by się udało :( a myslałam ze tak łatwo jest spłodzic potomstwo...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...