Skocz do zawartości
Forum

Jak ubierać bliźniaki?


Gość Sylwia33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Właśnie urodziłam bliźniaki, słodkie dwie dziewczynki. I tak się zastanawiam jak je ubierać i w ogóle czy kupować im takie same ubranka i zabawki czy nie. Na razie mają wszystko takie same bo doszliśmy z mężem do wniosku, że i tak jeszcze nie zabardzo rozumieją co i jak. Jak sądzicie, ubierać je tak samo czy nie?

Odnośnik do komentarza

Takie maluszki nie zwracają jeszcze uwagi na ubranie, więc myślę, że można ubierać je tak samo. Jeśli jednak będą starsze, warto brać pod uwagę ich zdanie. Jeśli jedno dziecko mówi, że chce zieloną bluzkę, a drugie, że czerwoną, warto kupić różne kolory, ponieważ ciągłe ubieranie dziewczynek tak samo sprawi, że będą czuły się traktowane jako jedno. I choć w pewnym stopniu buduje to bliskość i więź między bliźniaczkami, tak gdy będą starsze, może to powodować kłótnie i bunt, kiedy uznają, że są inne i nie chcę się tak ubierać. Niekoniecznie musi tak być oczywiście, bo może się okazać, że mają podobny gust, dlatego zawsze warto pozostawić jakiś stopnień wyboru, bądź też różnicować ubrania, np. kurteczki mają takie same ale inne buciki. P.S. Gratuluję i pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...