Skocz do zawartości
Forum

Wszy u dziecka


Gość JadwigaRz

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej kolejności powinnaś poinformować o tym fakcie dyrektorkę przedszkola. Fakt, iż wyleczysz swoje dziecko nie daje gwarancji, że wszy nie powrócą. Konieczne jest jednoczasowe leczenie wszystkich przedszkolaków, u których wykryje się żywe wszy.
Metod leczenia jest wiele. Zdecydowana większość preparatów dostępna jest na receptę, dlatego powinnaś udać się z dzieckiem do pediatry.
Pamiętaj również o regularnym wyczesywaniu wszy przy pomocy drobnego grzebienia.

Odnośnik do komentarza
Gość Przedszkolanka

Rodzice, prosze cie. Często byłam świadkiem jak właśnie rodzice przyprowadzali dzieci przeziębione, zakatarzone i z gorączką tylko dlatego, że nie mieli ich z kim zostawić. wszy to normalka. A jak im się zwróci uwagę to potrafią zrobić taką awanturę, ze hej.

Odnośnik do komentarza

przede wszystkim pamiętajcie, że wszy to nie jest choroba brudu. można nią zarazić się tylko przez kontakt z osobą, która ma wszy. więc czy 21 wiek czy każdy inny - dzieci czasem łapią wszy! miałam też ten problem z moją 5-letnią córą. użyłam nowego środka LINICIN LOTION, bo jest bezpieczny (można go stosować już nawet u półrocznego dziecka) i nie zawiera substancji owadobójczych. jest dobry, zostawia się go na 15 minut, a potem spłukuje głowe i czesze wsłosy specjalnym grzebieniem, który dostaje się z tym środkiem, żeby wyczesać martwe wszy i gnidy. spróbuj tego u swojego dziecka i problem z głowy. powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Gość martinka22

jej no jak czytam te niektóre wypowiedzi to szok, ze niby dzieci maja wszy z brudu, albo trzeba patrzec jakie dzieci do przedszkola chodza czy tez wypowiedz wszy w naszym wieku , niewiem czy wy ludzie piszecie to z głupoty czy z czego:
po 1 to wszy w dzisiejszych czasachto zazwyczaj miewaja bezdomni i naprawde zaniedbani ludzie a nie dzieci z brudu bo nie osadza sie raczej ze jak ktos jest mniej kasiasty to nie znaczy ze nie dba o higiene tym bardziej dziecka
po 2 to nawet jezeli dziecko ma wszy a to wcale nie jest rzadkoscia tylko ludzie sie wstydza przyznac bo sie wlasnie boja ze zostanoa oskarzeni niestety ze zachodowali te pasożyty

Odnośnik do komentarza
Gość marcelka

z tymi koloniami to niestety racja...moja córka miała już kiedyś wszawicę i od tego czasu regularnie sprawdzam jej głowę, żeby uniknąć stresów, męczarni ze śmierdzącymi turbanami itd. ale wróciła właśnie z wyjazdu i znowu to samo. tamtym razem stosowałam hedrin, wszy zniknęły, ale córka straszne badyle miała po nim na głowie (ma długie, gęste włosy). spytałam w aptece o ten linicin bo podobno nie niszczy tak włosów, i rzeczywiście były całkiem ładne, te olejki nawilżające i witamina E z ulotki to nie tylko pic na wodę. ale już mniejsza o te walory pielęgnacyjne, niech już to paskudztwo nigdy nie wraca!

Odnośnik do komentarza

Nie ma przedszkoli, w których nie może pojawić się wszawica i faktycznie jak jedno dziecko ma to należy powiadomić dyrekcję, bo wszy bardzo szybko dostają się na głowy innych dzieci.
Bardzo dobrym preparatem jest Pipi Nitolic, który jest znany już od wielu lat na rynku, można go kupić w aptece lub internecie. Co ciekawsze radzi sobie nie tylko z wszami, ale także z gnidami więc w zasadzie wystarczy raz go zastosować, by od razu mieć problem z głowy, no i można go stosować także u dzieci.

Odnośnik do komentarza
Gość magdapruska

Mnie namówiła na Cichowsza moja siostra i jak na razie oceniam te gumki na plus. Cena jest przystępna biorąc pod uwagę że takie opakowanie ma wystarczyć na 2 miesiące więc jest to już konkretny okres, pół semestru córki w szkole.

Odnośnik do komentarza

Też własnie w zeszłym tygodniu stosowałam u całej rodziny parasidose. Zdziwiłam się, że jedno opakowanie wystarczyło na 4 głowy. Więc wyszło to całkiem ekonomicznie. Zwłąszcza, ze kuracja jest skuteczna już po pierwszym użyciu i nie trzeba jej powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Gość martakikc

Ja trafiłam na CichoWsza przez koleżankę która bardzo te gumeczki mi polecala i rzeczywiście są świetne. Ostatnio jak chciałam je dostać w aptece to się okazało że wszystkie poszły....wyprzedane. Ale ostatecznie zamówilam w necie to jeszcze mi dali lizaka z witaminką C dla dziecka za darmo. Fajna sprawa bo normalnie córka tabletki z wit C to nie chce a lizaka zje z uśmiechem.

Odnośnik do komentarza

Koszmar z tymi wszami. Kilkukrotnie walczyłam z nimi ale problem był taki, że ja wszystko wyleczyłam, a córka po kilku dniach wracała ze szkoły znów zarażona. Od tamtego czasu regularnie stosuję Pipi Nitolic Prevent Plus, spryskuję głowę, ale też ubrania (po każdym myciu) i jest spokój i cisza, mam nadzieję, że w szkole już też się uspokoiło, ale przezorny zawsze zabezpieczony:)

Odnośnik do komentarza

Dobrze że trafiłam na ten wątek, parę dni temu córka zaczęła się drapać, patrzę na głowę a tam wszy od razu pobiegłam do apteki i zapytałam o to parasidose, dopytałam czy może jako astmatycznka stosować i babeczka z apteki mi powiedziała że to jak najbardziej skuteczne i działa po 1 użyciu. OD razu zrobiłam w domu kuracj, 15 minut i głowka czyściutka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...