Forum Ciąża i dziecko

Beta hcg a ovitrelle

~Paulina9191

~Paulina9191

Witam w środę 14dc pierwszy raz dostałam zastrzyk orvittelle gdyż po ostatnich monitoringch cyklu wyszło na to ze pecherzyki normalnie mi rosną jedynie nie chcą jakoś pękać i powstają torbiele proste. Staram się z mężem o dziecko od około 5 miesięcy. 13dc miałam pęcherzyk dominujący ok 18-19mm. Po kilku dniach poszłam na usg i widoczne było ciałko żółte czyli owulacja była, endometrium 12,5cm. Dzisiaj czyli 12 dni po zastrzyku (26dc) zrobiłam beta hcg z krwi i wynik wyszedł 8,21 (wartość dla 3 tygodnia ciąży 5,8-71,2). Na ulotce jest zapisane ze może fałszować wynik testu ciążowego do 10dni po zastrzyku. Czy może to być pozostałość po zastrzyku czy mogę powoli się cieszyć? Czy zastrzyk fałszuje tylko test z moczu czy z krwi tez ponieważ w zastrzyku jest frakcja alfa a we krwi oznacza się frakcje beta

Bardzo proszę napiszcie mi co o tym sądzicie nie chce się nakręcać ale nie potrafię nie zacząć myśleć ze wkncu się udało :)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Proszę powtórzyć test z krwi za kilka dni. Jeśli wartość beta hCG będzie rosnąć, najprawdopodobniej jest Pani w ciąży. :)

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin