Forum Ciąża i dziecko

Czy mogę być w ciąży?

~_Bianka_12

~_Bianka_12

Współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia, partner tylko 'wsadził' i po krótkiej chwili wyjął. Był to nasz pierwszy raz.
Miesiączka spóźniła się dwa tygodnie, przebiegała tak jak zwykle, wynik testu ciążowego był negatywny. Następna miesiączka pojawiła się 28 dnia cyklu lecz była inna- 2/3 dni bardzo obfita, a następnie 2 dni bardzo skąpa.
Nie odczuwam żadnych objawów ciąży, mam jedynie powiększone podbrzusze. Czy może to być ciąża?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Myślę, że nie jest Pani w ciąży. Dla pewności proszę powtórzyć test ciążowy. I jeśli chce Pani podjąć życie seksualne, proszę rozważyć wybór odpowiedniej metody antykoncepcyjnej.

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin
adek56

adek56

też z własnego doświadczenia polecam antykoncepcję; u mnie to jeszcze były bardzo nieregularne miesiączki, to już całkiem nigdy nie byłam pewna kiedy możemy uprawiać seks, żeby nie zaliczyć wpadki; w moim przypadku ginekolog przepisał mi belarę; stosuję te tabletki już jakiś czas i to duży komfort, tak bez stresu; a przy okazji cykl się unormował; na początku tylko nastawiałam sobie telefon żeby nie zapomnieć o godzinie brania a teraz to już spoko, weszłam w rytm i zawsze pamiętam;

201007 adek56 Kobieta, 44 lata, Płock