Skocz do zawartości
Forum

Krwawienie z odstawienia a ciąża


Gość angelika9090

Rekomendowane odpowiedzi

Gość angelika9090

Używałam plastrów , oczywiście wg wszelkich wskazań i zgodnie z ulotką, po trzech tygodniach zakończyłam ich używanie (skończyłam pierwsze opakowanie). W tym tygodniu 7 dniowej przerwy przez 2-3 pierwsze dni uprawiałam seks z moim narzeczonym. Później nastąpiła przerwa w uprawianiu seksu, zaznaczając, że w ok. 5 dniu 7 dniowej przerwy dostałam plamienia z odstawienia (myślałam, że to miesiączka). Po tej przerwie nie przykleiłam już kolejnego plastra - skończyłam ich używanie bo już ich nie potrzebowałam. Teraz nurtuje mnie pytanie czy mogę być w ciąży przez to. Ostatnio nie czułam się dobrze. Raz nawet zrobiło mi się niedobrze, miałam bóle brzucha (takie kłujące zwłaszcza w czasie zmiany pozycji). Pragnę oczywiście dodać, że jestem studentką i każdy egzamin jest dla mnie bardzo stresogenny, co może opóźniać wszystkie procesy zachodzące w moim organizmie, miesiączka mogła zostać przesunięta z powodu odstawienia plastrów i od wczoraj gdy egzaminy już za mną nie odczuwam już tych dolegliwości. Miesiączkę miałam zazwyczaj około 20-30 każdego miesiąca lecz była ona bardzo nieregularna ze względu na powyższe czynniki. Niekiedy miałam ją po dwóch miesiącach. Nie wiem czy zaliczać te krwawienie/plamienie do miesiączki? Jeśli tak to i tak teraz nie mam miesiączki już około półtora miesiąca. Zaś jeśli nie mam go zaliczać to minęło już dwa i pół miesiąca i nadal jej nie mam. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję za jej udzielenie, ponieważ chcemy bardzo mieć dziecko ale dopiero w następnym roku a teraz by mi to pokrzyżowało możliwość kontynuacji nauki.

Odnośnik do komentarza

Witam,mam za sobą 3 letnią przerwę w stosowaniu hormonów z powodu ciąży potem karmienia no ale teraz córcia ma 2 lata,jest nowy partner i jeszcze nie czas by myśleć o drugim dziecku :) stąd ponowna antykoncepcja.No i tak - dziś wezmę 15 tabletkę z pierwszego opakowania (Novynette) i mam pewną wątpliwość.Czytałam o skutkach ubocznych np.takich jak plamienia i właśnie one się pojawiają tylko że w nie typowy sposób bo 2-3 dni są potem 2-3 dni nie ma i znowu są.I tak na zmianę.Lekarka mówiła że jeśli wystąpią plamienia to mam nie robić przerwy po skończeniu opakowania tylko zacząć brać następne by uniknąć zbyt dużego krwawienia. Czy w tym przypadku kiedy te plamienia występują w tak opisany sposób powinnam zacząć po skończeniu pierwszego zacząć drugie opakowanie czy jednak zrobić tą siedmiodniową przerwę i na ósmy dzień zacząć nowe opakowanie?

Ważne s

Odnośnik do komentarza
Gość kamila54

Witam. Przyjmuję już 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Biorę je zawsze co do minuty, żadnej nie zapomniałam. Nigdy nie wystąpiły też po nich wymioty ani biegunka. Krwawienia z odstawienia za każdym razem dostaje 4 dnia po odstawieniu, mniej więcej o tej samej porze. Od jakiegoś czasu boli mnie brzuch, jednak nie podbrzusze tylko trochę nad pępkiem. Czy mimo to jest istnieje możliwość ciąży? Czy może to skutek uboczny tabletek, ten ból brzucha?

Odnośnik do komentarza

Witam.
Od niedawna stosuje tabletki antykoncepcyjne, 24+4.
Z tego co słyszałam krwawienie z odstawienia w przerwie wyklucza możliwość ew. ciąży.
Jednak co w przypadku gdy do stosunku doszło powiedzmy 2-3 dni przed rozpoczęciem krwawienia? Czy w tym momencie ono już możliwość zapłodnienia wykluczy czy trzeba czekać aż do następnego?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, mam problem, proszę o odpowiedz.
Sierpień był dla mnie ciężkim miesiącem, mam problemy gastryczne i czasami zdarzają mi się luźne wypróżnienia np. dwa/trzy codziennie.. tak przez tydzień, ale przyjmuję tabletki codziennie o godzinie 23 i po nich nie wyprózniałam się.
18 sierpnia odbyłam pełen stosunek z chłopakiem bez zabezpieczenia
20 sierpnia dostałam krwawienia z odstawienia (zażywam Yaz 2gi dzień tabletki placebo).
Teraz przyjmuje już 10 różową tabletkę (drugi tydzień). Od 20 sierpnia nie kochałam się w ogóle.
Czy jeżeli kochałam się mimo luźnych stolców i wystąpiło krwawienie z odstawienia to powinnam się martwić, tym, że jestem w ciąży?
Mam nadzieję, że napisałam w miarę jasno, proszę o odpowiedz, czuję tkliwość piersi, kłucie w podbrzuszu, mam wzdęcia i odbija mi się.. boję się, że to ciąża.
Proszę o odpowiedz i pozdrawiam.
Biorę regularnie tabletki o godzinie 22:30-23 od roku i nie zapomniałam nigdy rzadnej.

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje mi sie mozliwe bys byla w ciazy. A po jakim czasie np. od zazycia tabletki idziesz do toalety w wiadomym celu? Jezeli juz po wchlonieciu sie tabl to nie ma problemu. Poza tym krwawienie sugeruje ze nie ma ciazy. Bierz regularnie i sie niczym nie przejmuj. Pozdrawiam

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

mam takie pytanie, zastanawiam się nad nim : czy możliwe jest krwawienie z odstawienia w ciągu 7dniowej przerwy i bycie w ciąży?
czy krwawienie wystepuje tylko z obniżenia poziomu hormonów i nie ma związku z ciąża (może być ciąża i może być krwawienie)
jak to jest?

Odnośnik do komentarza

Witam, biore tabletki anty od pol roku i mam teraz ta 7 dniowa przerwe, po dwoch dniach wystapilo u mnie krwawienie. Ale nie czuje jak by to byl moj normalny okres jak wczesniej,zawsze mnie boli na dole brzucha,piersi sa twarde i czesto mam wahania nastrojow a tym razem nic... nawet nie czulam ,ze dostalam okresu a zawsze czuje.Czy to mozliwe zebym byla w ciazy i dostala tylko tego krwawienia bo mam 7 dniowa przerwe?Czy jesli byla bym w ciazy nie dostalabym tego okresu??Prosze o odpowiedz!

Odnośnik do komentarza

No dobrze ale czy ona moze wystapic jesli np jestem w ciazy? Stosuje tabletki od pol roku i zawsze raczej byl normalnym i mialam normalne objawy teraz jest jakos inaczej dlatego sie troche przestraszylam.Dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Gość AnnaWos

Witam!

Od kilku lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Obecnie mam siedmiodniową przerwę, podczas której mam dziwne krwawienie z odstawienia- tzn. jest znacznie mniej obfite niż zwykle, nie występuje w nim złuszczona błona śluzowa tylko sama wodnista krew. Nie mam też skurczów, które zazwyczaj towarzyszyły krwawieniom.
Czy to może być objaw ciąży? Dodam, że w ostatnich miesiącach nie zdarzyło mi się zapomnieć tabletki/ zwymiotować itp. Wszystko przyjmowałam regularnie z tym że w ubiegłym miesiącu przez 3 tygodnie przyjmowałam dopochwowo betadine, ale nie wiem czy ono może jakoś wpływać na skuteczność antykoncepcji... Co o ty myślicie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...