Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 7-latki z niedoczynnością tarczycy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prośbę jestem mamą chrzestną 7-letniej dziewczynki chorującej na niedoczynność tarczycy jej waga sięgnęła już prawie 50 kg wiem że to o wiele za dużo nie wiem jak jej pomóc czy ktoś mógł by mi dać jakieś wskazówki co powinna jeść aby zdrowo spaść z wagi czego napewno unikać jej rodzice nie za bardzo się tym przejmują twierdzą że nie jest tak źle bo dziewczynka dużo się rusza ale ja już nie mogę patrzeć jak się męczy z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

bardzo proszę o odpowiedź wiem że najlepsza jest zwykła dieta ale bardzo ciężko ją upilnować może zna ktoś jakieś przepisy takie specjalnie dla dzieci ja niestety swoich nie mam i się nie orientuje drugi problem z nią jest taki że bardzo dużo je i nie czuje że jest najedzona a później w efekcie czego się przejada proszę o radę

Odnośnik do komentarza

Praca z odchudzaniem dzieci jest bardzo trudna. Często dzieci jedzą niepotrzebnie 2 obiady w szkole i w domu, lub gdy przebywają dużo czasu z dziadkami lub opiekunkami mogą również być rozpieszczane jedzeniem. Tego typu kwestie rodzice powinni mieć pod kontrolą. Niedoczynność tarczycy - gdy nie jest uregulowana przez lekarza - powoduje szybkie tycie nawet jeżeli nie je się dużo. Dziecku powinno się przede wszystkim ograniczyć lub najlepiej w ogóle wyeliminować słodycze, słodkie napoje i słone przekąski. Trzeba uczyć prawidłowych nawyków żywieniowych, najlepiej własnym dobrym przykładem. Po pierwsze śniadanie np. kanapka z ciemnego pieczywa z chudą wędliną/ jajkiem/ rybą lub serem + sałata, kilka plasterków pomidora itp. Do szkoły trzeba wydzielać ilość jedzenia i pilnować, żeby dziecko nic nie kupowało w szkolnym sklepiku. W śniadaniówce oprócz kanapki (nie zapominajmy o warzywach!) powinien znaleźć się mały owoc lub jogurt i mała butelka wody. Na obiad lepiej, żeby dziecko jadło tylko jedno danie. Niewskazane są dodatki typu kluski, kopytka, czy frytki. Lepiej stawiać na kaszę i brązowy ryż. Talerz powinien być kolorowy od warzyw. Kolacja powinna być lekka i niewielka, np. kromeczka chleba + twarożek z warzywami lub sałatka z jajkiem/ rybą/ kurczakiem. Jeżeli dziecko ma tendencje do podjadania, to można przygotować dla niego talerz pełen kolorowych pokrojonych w paseczki świeżych warzyw, np. marchewka, kalarepka, ogórek, papryka itp. Warzywa są niskokaloryczne i tylko tą grupę produktów można jeść bez ograniczeń. Zamiast słodyczy (najlepiej, żeby wszystkich obecnych w domu się pozbyć) pozwalać na owoce, owoce suszone i orzechy. Oczywiście 1-2 razy w tygodniu można dziecku pozwolić na kawałek domowego ciasta lub gałkę loda. Cała rodzina powinna zacząć zdrowo się odżywiać, żeby nie dawać dziecku odczuć, że jest na diecie. Jeżeli problem będzie mimo wszystko trudny do rozwiązania warto wybrać się do dietetyka, który pomoże w racjonalny sposób schudnąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...