Forum Żywienie i fitness

Dieta przy antybiotyku

~anka krkKRK

~anka krkKRK

Mam anginę ropna i jestem już 4 dzień na antybiotyku, jest mi niedobrze, czasem mam biegunke nie mogę jesc i zaczyna mnie swędzieć pochwa. Może ktoś doradzi jakaś dobra dietę przy zażywaniu anyybityku

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Monika Kraków

~Monika Kraków

Zażywasz probiotyk? Przy antybiotyku zawsze zżywam provag, ponieważ nie tylko ochrania on pochwę ale również cały układ pokarmowy. Dzięki niemu nie mam zmian grzybiczych i problemów jelitowych przy antybiotykoterapii. Zacznij zażywać probiotyk, jeżeli pojawią się białe upławy przypominające serek to wybierz się do ginekologa. Skoro jest Ci niedobrze to sprawdź w ulotce czy dostałaś odpowiednią dawkę antybiotyku (do swojej wagi).

~anka krkKRK

~anka krkKRK

jem jogurty - myślałam że to wystarczy... nie zazywam probiotyku, wysle brata do apteki to może mu coś kupi

Komercha

Komercha

Jedz dużo jogurtów, i na 30 minut przed przyjeciem antybiotyku albo godzinę po łykaj lakcid i to wystarczy...

85875 komercha Kobieta, 31 lat, Białystok
~Tabakiera

~Tabakiera

Dieta przy antybiotyku powinna być dieta lekkostrawną, żeby jak najmniej obciążyć żołądek. Potrawy gotowane, nietłuste.

dadaaria

dadaaria

przy antybiotyku koniecznie jedz maslanki kefiry i jogurty nawet jak beirzesz lakcid

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą