Skocz do zawartości
Forum

Najszybsza i najlepsza dieta dla nastolatka


Gość tluszczyk12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tluszczyk12

Witam. Jestem chłopakiem mam 16 lat 175cm i warze 75kg
chciałbym jak najszybciej zrzucić na wadze przed wakacjami.
Mam dość przezywania mnie grubasem i naśmiewania się z mojego brzucha . Od jakiegoś czasu staram się zdrowiej odrzywaić i mało jeść, wpijam 2 litry wody dziennie, staram się regularnie ćwiczyć w domu (brzuszki, przysiady, pompki i podnoszenie hantli). zastanawiam się czy prowadzac taki tryb życia uda mi się schudnąć przed wakacjami ale nie jestem tego pewien. Podpowiedzcie może jak powinien się odrzywaic i co robie zle. Dodam jeszcze ze jem 2 posiłki dziennie śniadanie i obiad.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jesz zbyt mało posiłków. Organizm zamiast spalać tkankę tłuszczową magazynuje ją, ponieważ nie ma regularnych dostaw pożywienia. Postaraj się podzielić posiłki na mniejsze, jedz śniadanie, w szkole II śniadanie, obiad i kolację. Tak przestawisz swój organizm na spalanie nie na magazynowanie. Do tego dołącz codzienną aktywność fizyczną. Poświęć co najmniej godzinę czasu na dość intensywny wysiłek. Możesz biegać, jeździć na rowerze czy rolkach, pływać czy zapisać się na siłownię. Ważne by był to intensywny wysiłek. Do swoich ćwiczeń dodaj aeroby, w postaci biegania, podskoków w miejscu, jazdy na rowerze, skakania na skakance. To pomoże spalić Ci tkankę tłuszczową, ponieważ aeroby szybciej ją spalają niż ćwiczenia siłowe.
Staraj się unikać słodyczy, fast foodów, podjadania pomiędzy posiłkami ( w ten sposób wprowadzamy bardzo duże ilości ukrytych kalorii), kolorowych napoi gazowanych. Jeśli masz problem z określeniem wielkości porcji proponuję taki oto trik. Swoją porcję nakładaj na mniejszy talerz. Optycznie powoli to ocenić jej wielkość. Jeżeli masz problem z podjadaniem zapisuj wszystko co jesz w zeszycie. Sporządzisz tym samym taki dziennik odchudzania, pomoże Ci to w monitorowaniu tego co zjadłeś i w jakiej ilości.
Na co dzień staraj się być jak najbardziej aktywny. Chodź na spacery, w miarę możliwości zrezygnuj z jeżdżenia autobusem czy samochodem. Im więcej będziesz się ruszał tym łatwiej będzie Ci schudnąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...