Skocz do zawartości
Forum

Hodia a skutki uboczne odchudzania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Polecono mi na odchudzanie tabletki HODIA, szczerze przyznam, że żadne tabletki nigdy tak na mnie nie działały, straciłam apetyt więc mogłam z łatwością ograniczyć dietę do 1000ckal. jadłam sporo warzyw, owoców, odrzucilam biały chleb, ziemniaki, tłuste potrawy, zaczełam brać dodatkowo zestaw witamin. Rezultat błyskawiczny, w ciągu 3 tygodni schudłam 7kg. To bardzo dużo i zaczełam odczuwać skutki uboczne ( mam skłonności do trądziku więc moja cera bardzo się pogorszyła) To co jednak najbardziej mnie martwi to brak miesiączki! Spóźnia się już 2 tygodnie. W ciązy nie jestem ( robiłam test) Tabletki równiez odstawiłam. Ale nie wiem co dalej. Proszę o poradę. Na wszystkich forach słyszę same dobre opinie o tych tabletkacj, żadnych skutków ubocznych itd. Czy to wina tabletek, czy raczej mojej drakońskiej diety i ograniczenie kcal. ? Z góry dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

no skoro w 3 tygodnie chudniesz 7 kg to nie dziw się że Ci sie okres zatrzymał. zDrowe tempo chudnięcia to 1 kg na tydzień. Zbyt dużo i zbyt szybko schudłaś i stą okresu brak. Przytyjesz to okres wróci, a przynamniej powinien. Bo takim to psosobem spowodowałaś zaburzenie gospodarki hormonalnej

Odnośnik do komentarza

Witaj,

napisz coś o sobie - wiek, wzrost, masa ciała?
Z całą pewnością dieta 1000 kcal jest niezalecana.
Utrata 7 kg w ciągu 3 tygodni to bardzo dużo. Stosując taką dietę bardzo szybko efekty odchudzania się zatrzymają, masa ciała stanie w miejscu, a po pewnym czasie nastąpi efekt jo-jo.
Pamiętaj, że pierwszy okres odchudzania to jedynie utrata wody, a nie tkanki tłuszczowej.
Zdecydowanie powinnaś zwiększyć kaloryczność spożywanych posiłków. Odżywiaj się zdrowo, ale nie stosuj takich restrykcji. Obserwuj przez cały czas swój organizm.

Odnośnik do komentarza

witam ponownie

mam 35 lat, 160cm wzrostu i ważyłam 77kg.

Bardzo wzięłam sobie wasze uwagi do serca :) i zwiększyłam ilość kalorii, miesiączka pojawiła się 2 dni temu a ja zwiększyłam ilość kalorii do 1500.
Tabletki oczywiście odstawiłam i staram się radzić sobie sama bez wspomagaczy.
Aktualna waga to 66 kg, teraz jedyny cel to utrzymać wagę na tym poziomie i chudnąć stopniowo, mam nadzięję że nie pojawi się efekt jojo. Zapisuję się na areobic , jest "wiosna" więc mam zamiar zacząć się ruszać, rower, spacery z dziećmi...itd. Teraz wiem że szybkie chudnięcie nie jest sposobem, to szok dla organizmu, mnóstwo skutków ubocznych, brzydka cera, suche i łamliwe włosy, brzydkie paznokcie. Teraz wszystko wraca do normy :)

Pozdrawiam wszystkich i bardzo dziękuję za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...