Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie po efekcie jojo


Gość Daffne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 22lata 158 cm wzrostu i ważę 52kg. W ciągu ostatniego roku przytyłam 5kg, jednak teraz tempo tycia znacznie wzrosło. Winą wzrostu wagi jest mój niepohamowany apetyt na słodycze ( potrafię zjeść 300gram czekolady i przegryść to pudełkiem czekoladek- to nie jest żart, nie wyolbrzymiam problemu bo tak jest i jest tak co dziennie), drugą przyczyną jest fakt, że jedzenie tych słodyczy odbywa się nocą, jeśli tylko nie mam nic słodkiego zastępuję to białym pieczywem- ilościami dochodzącymi nawet do 2/3 bohenka chleba bez dodatków. Zupełnie nie wiem jak sobie z tym radzić. Przez nadprgramowe jedzenie słodyczy przestałam jeść normalne pełnowartościowe posiłki ze strachu, ze bedę tyć jeszcze szybciej. Czy wprowdzając normalne posiłki wyeliminuję chęć na słodkie? Czy powinnam zrobić jakieś badania? Czy dieta 1200kcal będzie dla mnie optymalną? Jak sobie radzić z nocnym buszowaniem po szafkach i lodówce? Bradzo proszę o radę, już nie wiem jak sobie z tym radzić sama, a na osobistą wizytę u dietetyka w chwili obecnej mnie nie stac........myslałam także nad dietą proteinową, ale nie umiałabym żyć w fazie uderzeniowej bez warzyw i owoców.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie,
jesli schudlam a przytyłam to co schudłam + jeszcze troche to jakie sa szanse ze wracajac do diety spowrotem schudne? I czy w ogóle schudne czy moze ta dieta juz nie zadziala na mnie albo zadziała wolniej?

I czy przy braku jakiegokolwiek ruchu jakis aerobik zumba itp cokolwiek pomoze na poczatek, aby w ogole sie ruszyc?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie: Tak dieta zadziała ponownie, ale proces chudnięcia może zachodzić wolniej. Jest to spowodowane tym, iż w czasie diety niskokalorycznej nasz metabolizm po pewnym czasie zwalnia, przystosowując się do nowych warunków.

Co do drugiego pytania to aktywność fizyczna zawsze pomaga. Im bardziej będziesz aktywna tym łatwiej będzie Ci zrzucić dodatkowe kilogramy. Oprócz aerobiku możesz także więcej chodzić pieszo, jeździć na rowerze ( gdy przyjdą cieplejsze dni), chodzić na długie spacery. Takie postępowanie pomoże Ci w walce ze nadwagą.

Odnośnik do komentarza

Może pomyśl, aby na "rozruch" skorzystać z któregoś z licznych na rynku preparatów wspomagających odchudzanie. Ja mogę polecić zieloną kawę. Od kilku tygodni testuję ten suplement z doskonałym skutkiem. Muszę jednak zaznaczyć, że jednocześnie "zaaplikowałam" sobie lekką dietę niskocukrową i regularnie biegam trzy, cztery razy w tygodniu. Preparat doskonale zwiększa efektywność ćwiczeń fizycznych i diety. Przy kompleksowym podejściu do odchudzania i zachowaniu konsekwencji, na efekty nie będziesz musiała długo czekać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...