Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku patryk93w


Gość patryk93w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat, mój wzrost to 173cm, waga to 95kg. W przeciągu 5 lat przytyłem z około 70kg na obecną wagę. Staram się pić tylko wodę niegazowaną, a nie kolorowe napoje jak i alkohol. Nie palę papierosów. Wspomnę że choruję na łuszczycę, co wyklucza mleko, jogurty itp. z mojego jadłospisu. Czytałem że nie można jeść makaronów, ziemniaków ograniczyć węglowodany, ale chciał bym się upewnić ;) Moje BMI to 31 I stopień otyłości, chciał bym wspomnieć że nie oczekuję dużej utraty wagi, ale chciał bym zejść do 80-85kg, aby poprawić jakoś samopoczucie jak i pewność siebie ;) W domu wykonuję ćwiczenia na różne partie brzucha, chodzę na spacery. Jak się ociepli planuję zacząć jeździć na rowerze lub biegać.
Nie mam bardzo zróżnicowanego jadłospisu, nie jem dużo:
Rano 2 kromki białego pieczywa z masłem i wędliną + herbata, obiad w małych ilościach, kolację jadam najpóźniej o 20 godzinie. Proszę o jakieś sugestie co do odchudzania.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Co do diety przy łuszczy to nie ma ściśle określonych zasad żywienia. Jednak wykazano, że dieta niskokaloryczna, bogata w kwasy omega -3, warzywa i owoce pomaga złagodzić przebieg choroby .
Badania wykazały związek pomiędzy otyłością a łuszczycą. Jednak jeszcze nie ustalono czy otyłość jest czynnikiem ryzyka zachorowania na łuszczycę, czy jest ona skutkiem tej choroby. Przy łuszczycy zaleca się dietę o obniżonej kaloryczności. Proponuję zatem dietę o obniżonej kaloryczności. Oto podstawowe zasady tej diety:
1. Regularne posiłki. Jedz mniej a częściej. Posiłki spożywaj przy stole, bez pośpiechu.
2. Jedz co 2- 3 godziny.
3. W swojej diecie uwzględnij ryby i owoce może, które są doskonałym źródłem kwasów omega 3. Dodatkowo wprowadź dużo warzyw i owoców.
4. Unikaj : cytrusy, ostre przyprawy, konserwy, produkty wysoko przetworzone, kawa i napoje energetyczne z dodatkiem kofeiny, gluten,czekolada,kakao - te produkty są niewskazane przy łuszczycy
5. Unikaj alkoholu, wysokokalorycznych napojów.
6. Unikaj potrwa tłustych, masła, smalcu, słoniny. Tłuszcz pochodzenia zwierzęcego zamień na ten pochodzenia roślinnego.
7. Sport i ćwiczenia. Im bardziej będziesz aktywny tym szybciej spalisz tkankę tłuszczową. Mężczyźni są w lepszej sytuacji niż kobiety, ponieważ mają stosunkowo więcej mięśni i szybszą przemianę materii. Polecam za ten spacery, marszo- biegi, ćwiczenia w domu. Poświęć codziennie 60-90 minut na ćwiczenia lub sport.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...