Skocz do zawartości
Forum

Jak poprawić kondycję?


Gość Red1695

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie jestem pewien czy akurat dobra kategorie dla tego tematu wybralem ale pisze. mam pare pytan. Mam 17 lat i w sumie to nie chce sie odchudzac czy cos tylko chce poprawic kondycje i zrobic sobie miesnie brzucha tak zwany "kaloryfer" i moje pytanie brzmi... Czy sa jakies cwiczenia ktore mozna wykonac w domu zeby uzyskac efekt? czy trzeba koniecznie isc na silownie? oraz drugie pytanie dotyczace kondycji. co mozna zrobic oprocz biegania zeby poprawic kondycje? i czy lepiej isc na silownie i biegac na biezni czy tak normalnie na dworzu. prosze o rady. z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Ad.1
Aby wyrobić sobie tzw. kaloryfer nie trzeba chodzić na siłownie. Wystarczy trening w domu, tylko musi on być regularny. Nie spodziewajmy się tez wyników po 2 tygodniach czy tygodniu. Mięśnie brzucha są wymagające i aby je wymodelować potrzeba długiego czasu. Jeżeli chcesz mieć pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha to polecam Ci kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu:
1.


2.

3.

Ad.2
Aby wyrobić kondycję musisz stopniowo zwiększać wysiłek i nie musi to być bieganie. Możesz np codziennie czy co drugi dzień zwiększać dystans jaki przepłyniesz na basenie, albo przejdziesz spacerem na piechotę. Możesz np. zwiększać ilość podskoków na skakance czy też wydłużyć czas jazdy na łyżwach. W poprawianiu kondycji chodzi o stopniowe zwiększanie wysiłku, powoduje to, że organizm ma ciągłe wyzwania, do których musi się przystosować. Z biegiem czasu zauważysz, że to co kiedyś sprawiało Ci problemy np 30 minut szybkiej jazdy na łyżwach po pewnym czasie nie będzie już go stanowić.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...