Skocz do zawartości
Forum

Niska masa ciała


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pewien problem z moją wagą.Otóż ważę zaledwie 51 kg przy wzroście 173.Wyglądam okropnie:(Nie żałuje sobie jedzenia ani słodyczy (czekolada zjedzona przez 10 minut),jem nieregularnie , duże ilości na noc ,nie uprawiam żadnego sportu.Jestem po 2 ciążach w każdej z nich przytyłam + 20 kg .Przy dzieciach wyglądam jak starsza siostra a nie jak matka.Co mam zrobić żeby choć trochę waga poszła w górę?Jestem przebadana od a do z i lekarze niczego niepokojącego nie widzą.Tarczyca ok, morfologia ok. najgorsze jest to że nawet jak wskoczą ze 3 kg to zaraz jakąś infekcje załapuje i waga w dół.Mam dość tych spojrzeń ludzkich,dość tych oskarżeń że się głodze i jeszcze problem z ubraniami bo wszytko co do tej pory nosiłam wisi na mnie jak na wieszaku.Jak przytyć na początek 5 kg?!!!!!

Odnośnik do komentarza

No moze lepiej jest być szczupłym jeżeli nie ma się przez to przykrych sytuacji.Jako nastolatka marzyłam o figurze modelki i co...? i nie udało sie dopiero jak urodziłam dzieci waga sama zaczeła lecieć.Dosłownie sama nigdy nie ćwiczyłam bo mi się nie chciało diety nie miałam bo za duży łakomczuch na słodycze jestem.Leakrze tłumaczą to dobrą przemianą materii,co mnie już nawet nie śmieszy.

Odnośnik do komentarza

Program dietetyczny- może spróbuj skorzystać, a przy najmniej zapoznać się z tym narzędziem. To program dietetyczny, mający na celu właśnie przybieranie, a nie tracenie na wadze. A to, co jest najważniejsze to to, że oni układają tam te programy w sposób całkowicie spersonalizowany, a więc dostosowany pod potrzeby i warunki konkretnej osoby. Sprawdź, a nuż jakoś Ci to pomoże...

Odnośnik do komentarza

Ok a więc zacznijmy od początku , zrób sobie bilans kaloryczny na dole masz jak to zrobić , jak już zrobisz to ściągnij program body builder lubi podobny z bazą danych produktów i potraw będzie ci łatwiej obiczyć ile możesz zjeść , następnie ułóż diete w tym programie zachowując proporcje 40% białka-50% węglowodanów i ok 10% tłuszczu . będziesz potrzebować pomocy mogę ci pomóc ułożyć diete , dziennie spożywaj 5-6 posiłków małych , jak np. bilans będziesz miała ok 2000 to diete zrób na ok 1700-1900, Następna sprawa żeby nie spalić mięśni to musisz dostarczać ok 2g/kg masy ciała a najlepiej powyżej ale nie przesadzaj .Na początku czysta masa nie będzie ci rosła za szybko bo skupimy się na spaleniu tłuszczu .Więc jak już mamy diete co jest 70% sukcesu musisz zacząć robić aeroby tzn. biegać , rower ,pływanie itp zacznij od 20-30 minut 2-3 razy w tygodniu co tydzień dodawaj 5minut , nie forsuj się na siłę , jak masz możliwość sprawdzenia w ile masz TT np. w aptece lub u lekarza to zanim zaczniesz kuracje zrób to , i powtarzaj co 2tygodnie , miej pozytywne nastawienie mów sobie że dasz rade , nie dołuj się jeśli nie będziesz widzieć efektów bo taki procej trwa długo , musisz uwierzyć w siebie że dasz rade . Pamiętaj tylko od ciebie zależy czy dasz rade ja mogę ci tylko wskazać droge którą masz iść , jeśli będziesz potrzebowała dodatkowej pomocy pisz postaram się ci pomoóc .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...