Skocz do zawartości
Forum

Co po diecie 1000kcal?


Gość Odchudzająca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Odchudzająca

Witam,
przez ponad 5 miesięcy byłam na diecie 1000kcal. Początkowo było to tak naprawdę trochę więcej, później niemal cały czas jadałam 800-900kcal. Cały czas się właściwie trzymałam dzielnie, chociaż miałam kilka pojedynczych dni zawalenia, w których potrafiłam zjeść naprawdę dużo (ok.3000kcal). Kilkakrotnie miałam zastój wagi, później szła ona w dół, ale spadki tak czy siak były bardzo niewielkie. Ogółem schudłam 12kg. Teraz waga od naprawdę dłuższego czasu stoi. Zastanawiam się co może być tego przyczyną. Rozumiem, że organizm przyzwyczaił się do takiego odżywiania, przez co mój metabolizm zdecydowanie zwolnił, ale tak czy siak, chyba jednak powinnam chudnąć? Ostatnio zdarzało mi się zawalać trochę częściej - np. 4 razy w miesiącu, a nie raz, jak wcześniej. Do tego chciałabym przejść na etap stabilizacji, czy wtedy zwiększając o 100kcal na tydzień, mogłabym poprawić metabolizm i jeszcze trochę schudnąć na tym?

Odnośnik do komentarza

dokładnie. Zwiększaj o 100 tygodniowo i wychudź z tej diety, bo dieta powinna być na całe życie a na 1000 Kcal nie da się całego życia przeżyć. Waga stoi bo organizm przeszedł na niższe obroty i wtedy się już nie chudnie chyba ze zrobisz coś co podkręci metabolizm. Napady głodu miałaś bo masz niedobory w organizmie. Nie wiadomo czy jak zwiększysz kaloryczność to zaczniesz chudnąc czy tyć.

Odnośnik do komentarza
Gość Odchudzająca

Czy zwiększając stopniowo kaloryczność, po byciu na takiej dość niskokalorycznej diecie, mogę dojść do jedzenia 2000kcal i żeby waga się od tego nie zmieniała? Za sportem niestety nie przepadam, jak już to wykonuję 10minutowy trening nóg z Mel B i brzuszki.
Ważę obecnie 48kg (raz jest to kilogram mniej, raz więcej, waga tak mi się waha) przy wzroście 165cm.

Odnośnik do komentarza

Ja bym się tak waga nie przejmowała na twoim miejscu, przecież to o wygląd chodzi i nie masz napisane na czole ile ważysz. Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz a są bardziej zbite i spalają tłuszcz, ale na deficycie ich nie wyrobisz. Więc można zwiększyć masę a zostac przy tych samych wymiarach a nawet schudnąć. Do 2000 Kcal radziłabym dochodzić trochę dłużej niż te zakładane 10 tygodni i jak już to przy 1500 zacznij ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Gość Odchudzająca

Wagę i wzrost podałam tylko orientacyjnie.
Teraz już ćwiczę, tyle że dokładnie tyle, ile napisałam i nie mam szczególnie więcej czasu (a swoją drogą niestety też ochoty) na większy wysiłek fizyczny. Czy taki minimalny cokolwiek pomaga i jest wystarczający?

Odnośnik do komentarza

Polecam dietę strukturalną. Dieta opracowana przez dr Bardadyna- eksperta w odchudzaniu i odżywianiu. Dla tych, którzy cenią sobie zdrowy styl życia i stawiają na najwartościowsze produkty, ale również dla tych, którzy chcą się odchudzać. Stosując się do zaleceń i wskazówek dopiero na diecie strukturalnej poczułam się pełna energii, a mój organizm bardzo się wzmocnił.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...