Skocz do zawartości
Forum

Skuteczność diety Dukana


Gość aky

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej diecie można skutecznie posadzić sobie zdrowie. Już nie raz ten temat był poruszany.
Osobiście będąc na wielu dietach zawsze czułam się dobrze, a próbując tą, po tygodniu musiałam zrezygnować, bo miałam okropne bóle głowy i brzucha.
Koleżanka schudła na Dukanie 19kg i o dziwo ze zdrowiem było wszystko ok(robiła badania), ale...potem jej się strasznie zwolnił metabolizm i nie dość, że kilogramy wróciły, to teraz ma bardzo duży problem z uregulowaniem metabolizmu...
Tego typu dietom mówię stanowcze nie, można dużo zdrowiej schudnąć

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

wiadomo wszystko z głową ale czasami nawet jesli wszystko robimy tak jak powinniśmy to i tak nasz organizm może tego nie tolerować. Ja jestem przeciwnikiem diet które drastycznie ograniczają jeden składnik

Odnośnik do komentarza
Gość Maruderka

no u mnie się sprawdziła, ale mi na nią lekarz zezwolił. Byłam zrobiłam próby wątrobowe i co miesiąc się badałam właśnie wąrtobe i nerki. Schudłam na niej 10 kg. Teraz staram się to tylko utrzymywać. Ale po pierwsze piłam bardzo dużo płynów po drugie co miesiąc się badałam czy nie zakwaszam orgaznimu i czy nerki oraz wątroba dają rade

Odnośnik do komentarza

Twórca diety Dukana ma poważne problemy - specjaliści oskarżyli go o propagowanie diety, która ma negatywy wpływ na zdrowie człowieka. O dziwo w moim przypadku jedyną skuteczną metodą utraty zbędnych kilogramów były tabletki ForeverSlim. Dostałam je od ciotki - w Polsce ich nie ma. Twierdziła, że straciła tak 18 kg. Była bardzo gruba. Uwierzyłam kiedy bez żadnej diety straciłam 9 kg. Nie trenowałam, no może częściej chodziłam na spacery. Nawet sobie nie wyobrażacie jak przyjemnie zakłada się spodnie z przed ciąży ;-)

Odnośnik do komentarza

Dieta Dukana swojego czasu była jedną z najbardziej popularnych diet odchudzających. Osoby walczące z nadwagą chudły na niej szybko i w dość krótkim czasie. Jednak dieta ta nie jest do końca bezpieczna. Nieumiejętnie przeprowadzona powoduje szereg skutków ubocznych. Nie dostosowanie się ściśle do wskazówek i zaleceń diety ( np spożywania odpowiedniej ilości płynów) może skutkować następującymi dolegliwościami:
- niewydolność nerek, kamica nerkowa
- osłabienie, przemęczenie, zawroty głowy i nudności - szczególnie w pierwszej fazie diety, która najczęściej jest przedłużana przez osoby, które chcą schudnąć szybciej
- suchość w ustach i brzydki zapach z nich - szczególnie w pierwszej fazie.
- niedobór witamin i minerałów
- nadmiar witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i uszkodzenia wątroby
- zakwaszenie organizmu, prowadzące do stanów zapalnych, dny moczanowej czy osteoporozy
- choroby układu krążenia w skutek przemiany w organizmie aminokwasu metioniny w homocysteinę, która przyczynia się do rozwoju chorób układu krążenia.
- efekt jojo - gdy pominiemy lub skrócimy 3 fazę
Dieta Dukana jest skuteczna, lecz niesie za sobą bardzo duże ryzyko skutków ubocznych. Sam Dukan zaleca aby podczas jej trwania badać się regularnie.Dlatego też należy przed jej rozpoczęciem zadać sobie pytanie czy będę ściśle przestrzegał jej zasad od początku do końca?

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo dużo słyszałam negatywnych opinii o tej diecie, dlatego nie jestem zupełnie do niej pozytywnie nastawiona. Ostatnio dowiedziałam się o nutrifit Medistore. Czy wiecie, że wykonuje się już nawet badania biologiczne, które mają na celu pomóc nam w opracowaniu najzdrowszej dla siebie diety? Coś niesamowitego, że tak medycyna poszła do przodu. Z tego co wiem taka dieta wtedy pozwala nam skutecznie schudnąć oraz poprawić stan naszego zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...