Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć w 6 tygodni 10kg?


Gość Alexis_23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alexis_23

Mam 17 lat, 160 cm i 69/72 kg. Niedługo mam być chrzestną, niestety ostatnio pozwoliłam sobie samej wypróbować diety z telewizji pomieszanej z dietami z internetu i kilkoma innymi, nic mi to nie dało, a wręcz przeciwnie wyglądam coraz gorzej. Miałam robione badania wszystko jest w porządku nawet moje problemy z żołądkiem. Nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Prawidłowe tempo chudnięcie to 1 kg na tydzień. Taka utrata wagi jest nieszkodliwa dla organizmu i zmniejsza ryzyko pojawienia się efektu jo jo .
Jeśli chcesz schudnąć to powinnaś uregulować pracę układu pokarmowego poprzez spożywanie regularnych posiłków. Jedz 4-5 posiłków dziennie, porcje powinny być małe tak byś nie przejadała się. Nie możesz podjadać pomiędzy nimi. Unikaj tłustych i smażonych potraw oraz fast foodów i słodyczy. Zamiast nich wybieraj potrawy gotowane, pieczone czy duszone - są one mniej kaloryczne. Jedz dużo warzyw, zawierają one błonnik, który reguluje pracę jelit. Staraj się jeść chude nabiały, wędliny i mięsa.
Do tego powinnaś codziennie ćwiczyć. Godzina czasu dziennie poświęcona na np bieganie czy jazdę na rowerze powinna dać wymierne rezultaty. W ciągu dnia również staraj się być jak najbardziej aktywna, zrezygnuj z samochodu czy autobusu i staraj się jak najwięcej chodzić pieszo/

Odnośnik do komentarza

po 1 musi być dieta bez niej nie ma co zaczynać , nie wierz w te głupie reklamy które wmawiąją że się samo zrobi , przykro mi ale samo się nie zrobi . Wywal ziemniaki , majonezy , alkochole , słodycze , smażone z jadłospisu , kawe i herbate zamień na zieloną herbate i wode , przestaw się na 5-6 posiłków co ok 3 godziny :
na śniadanie wrzucaj płatki owsiane z jabłkiem , mandarynką itp .
jedz owoce , warzywa , mięso tylko gotowane , ryż najlepiej ciemny , kasze , makaron najlepiej ciemny , chleb nawet jak ciemny jedz tylko raz dziennie , postaraj się nie uzywać masła ani margaryny , jak już musisz coś usmażyć to tylko na oleju lnianym ewentualnie na oliwie z oliwek nic więcej .
Warzywa , owoce , powinnaś jeśc co najmniej w 1 posiłku dziennie a najlepiej warzywa w 3 a owoce w 2 , Ostatni posiłek powinnaś sporzyć na 2 godziny przed snem , najlepiej popity czystą wodą .Zielona herbata ma właściwości termogeniczne czyli podnosi temperature ciała dzięki temu szybciej spalisz tłuszcz . Kolejna sprawa aeroby czyli : bieganie , rowerek , steper, pływanie itp , aby aeroby były efektowne trzeba je wykonywać od ok 30 minut w góre , pamiętaj żeby coś osiągnąć trzeba ciężko pracować nic samo się nie zrobi , tak jak wyżej 1kg spalany jest najlepszy dla organizmu ,nie załamuj się nawet jak zrzucisz 5-6 kg będziesz w świetnej formie.

Odnośnik do komentarza

Sorry Suarez ale bez przesady. Dlaczego rezygnować z ziemniaków? dlaczego mięso tylko gotowane?
Jeżeli się dostaje takie rady to nic dziwnego, że ludzie szybko się poddają i rezygnują z diet, a później jest efekt jojo bo następuje powrót do niektórych produktów.
Ja na diecie miałam i ziemniaki(do ryby nawet 200g) i mięso smażone/pieczone, występowała i śmietana i wiele innych produktów, które zapewne uznałbyś za tuczące. I co z tego? W tym wszystkim chodzi o odpowiednie połączenie i odpowiednie ilości.
I o dziwo mimo tych "strasznych" produktów schudłam bardzo dużo, nie było efektu jojo i czuję się super.

Odnośnik do komentarza

No tak co ja tam wiem jestem tylko specjalistą od diet na kfd , no nie wiem jak mam dyskutować z wami skoro pytacie się mnie dlaczego tylko gotowane mięso , hymm może dlatego że gotowane mięso jest najzdrowsze w porównaniu ze smażonym które ma dodatkowy tłuszcz z oleju jaki by to nie był , a nie daj boźe mieso jest w panierce , przypomne że panierka potrafi wsiąknąć nawet 70% tłuszczu , wystarczy takie wytłumaczeie ?? co do ziemniaków jak już musisz jesć je to ogranicz je w stosunku ziemniaki 25% na talerzu i żadnego tłuszczu , nikt nie powiedział że odchudzanie jest proste trzeba z czegoś zrezygnować inaczej nie ma się co brać za to , jak już będziesz mieć odpowiednią wage to będziesz mogła zjeść czy to ziemniaki czy też słodycze pod warunkiem że będziesz nadal ćwiczyć , nie ma nic za darmo .

Odnośnik do komentarza

Nie no, jak jesteś specjalistą to oczywiście, nie ma dyskusji:)
mięso smażone więcej tłuszczu?serio? no w życiu bym na to nie wpadła...
Moja dietetyczka to pewnie się minęła z powołaniem i robi krzywdę ludziom dając takie a nie inne przepisy, gdzie pojawia się i ziemniak i smażone mięso i wiele innych przyjemnych produktów.
Tylko jakim cudem schudłam 30kg, zwiększyłam sporo masę mięśniową i utrzymuję wagę już ponad rok? ee to pewnie przypadek;)
Przecież nikt nie pisze żeby jeść smażone na głębokim tłuszczu kotleciki w podwójnej panierce, no ludzie...

Ja byłam na x dietach, rezygnowałam z pieczywa, ziemniaków i wielu wielu innych rzeczy. Chudłam, ale później było jojo, bo czułam wielką ochotę na wiele produktów.
Oczywiście, jak ktoś jest w stanie jeść tylko gotowane mięsko, wybrane warzywa, nie jeść chleba to super, tylko się cieszyć:) Ja tak nie umiałam i po prostu pokazuję, że da się też inaczej, bo ja naprawdę nie czułam że byłam na diecie:)
no ale co ja tam wiem, nie jestem specjalistą...

Odnośnik do komentarza

Oj czepiacie się :D Ale wszędzie pisze że ziemniaki i makaron nie jest tuczący jak isę odpowiednio go przygotuje... Ja rozumiem, ograniczyć tłuszcze, ograniczyć węglowodany proste ale bez przegięcia. Przeciez nawet jak sam widzisz dietetycy przypisują jedzenie ziemniaków i makaronu...

Odnośnik do komentarza

Gdzieś to ostatnio pisałem że produkty z wysokim IG znacznie zwiększają nasz głód , czyli nim wyższe tym mamy większą ochote na podjadanie itp , przypomne tylko że :
powyżej 55+ już nie jest za dobre ,
ziemniaki gotowane 70
ziemniaki pieczone 95
ziemniaki zasmażane 95

Jak mi nie wierzycie spytajcie się tych waszych dietetyków , skoro są tacy dobrzy to powinni takie proste rzeczy wiedzieć , ziemniaki same w sobie nie są złe ale pośrednio powodują że podjadamy itp .

Odnośnik do komentarza

IRL KRAKÓW:
Ziemniak ugotowany lub pieczony, podnosi poziom cukru o ok. 12-25% wzrostu po spożyciu, max. po ok. 30 min., czyli nie od razu, i wchłania się stosunkowo szybko. Ugotowany zbity ok. 16% wzrostu, ugotowany sypki ok. 25%, natomiast PIECZONY ok. 12% wzrostu po spożyciu. Są to tzw. NISKIE węglowodany, tj. do 26% wzrostu. Każdy kto zechce, może sobie te wzrosty sprawdzić WŁASNYM glukometrem i NIE jest to TRUDNE. Wobec tego ziemniak powinien być jako produkt żywieniowy; ZALECANY lub DOZWOLONY. Odnośnie konsumpcji to ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

FRYTKI ZAWIERAJĄ TŁUSZCZ, ALE WĘGLOWODANY WYŁĄCZNIE Z ZIEMNIAKA:
Których to węglowodanów w ziemniaku jest ok. 18%, i są to węglowodany (skrobia) podnoszące poziom cukru po spożyciu nie wyżej niż 20% wzrostu. Skąd więc wysoki IG pokazujący JAKOBY wysoki wzrost poziomu cukru po spożyciu.

ODPOWIEDŹ JEST OCZYWISTA, MARKETING I TOTALNA BZDURA:
Takich przykładów jest w IG: bardzo dużo. Łatwo to samemu sobie potwierdzić, no ale należy badania wykonać osobiście, a nie zdawać się na teorie, które tak prosto można i trzeba zweryfikować, również uwiarygodnić, w trosce o własne zdrowie i Ew. wyniki sportowe.

PUENTA:
ZIEMNIAK to warzywo po którym się NIE tyje, a więc biologiczne REALIA. *****

NIEPRAWDY BIOLOGICZNE ORAZ PUSTE FRAZESY:
O ziemniakach i nie tylko o ziemniakach, rozpowszechniają jedynie SPECE od tzw. Indeksu Glikemicznego, a to dlatego, że nic nie badali, nie znają glukometru, również nie czytali książek ze szkoły podstawowej (biologia 4 klasa) czyli plotą i plotą, wydając książkę za książką o tym Indeksie Glikemicznym. Kłamią. OMIŃ.

monthly_2012_07/jak-schudnac-w-6-tygodni-10kg_209.jpg

Odnośnik do komentarza

karolina_22 a żebyś wiedziała że mam racje , w porównaniu do ciebie mogę przedstawić co najmniej kilkadziesiąt osób z kilku forum i nie tylko mających sporą wiedzę na temat odchudzania , na tym forum z całym szacunkiem ale nie ma nawet 50 porządnych diet , zamiast siedzieć w necie radze czasem odwiedzić kfd lub kulturystyka,pl , , swoją drogą jaką masz pewność że ci twoi spece się nie mylą , bo co zamachali jakimś dyplomem i już wszystko wiedzą , jak nie masz konkretnych argumentów to nie atakuj mnie , ja wyraźnie napisałem : ziemniaki nie są złe same w sobie ale oddziałują pośrednio na ludzki organizm zwiększająć głód u osobnika a co za tym idzie sprawia że chce nam się więcej jeść .

Odnośnik do komentarza

Są 2 (dwie) diety:

1. Po operacji (przepisuje lekarz) tzw. lekkostrawna.

2. Dieta antyalergiczna (lekarz wyklucza pierwiastki ew. substancje po diagnozie laboratoryjnej).

Tyle diet. Ale jest jedna jedyna prawidłowa METODA ŻYWIENIOWA ułożona przez przyrodę (3,5 mld lat), czyli układ pierwiastkowy czytaj żywieniowy także. Do tej pory zbadali to tylko w: IRL KRAKÓW (1970-2012=42 LATA)

PUENTA: Te tzw. diety są układankami bez finalnego rozwiązania i służą zarabianiu pieniędzy na: LUDZIACH NIEZORIENTOWANYCH !! ♥♥♥♥♥

P. S. Zobacz także:
INDEKS ŻYWIENIOWY, TJ. IŻ PRODUKTU.
NISKIE WĘGLOWODANY, TJ. DO 26% WZROSTU.
WYSOKIE WĘGLOWODANY, TJ. OD 26,01% WZROSTU.

Odnośnik do komentarza

Tak, pomachali dyplomami, a ja w podskokach pobiegłam wydawać pieniądze...oh ja głupia...
Przede wszystkim nie pisałam że był kilogram ziemniaków na obiad, tylko odniosłam się do tego, że najlepiej ich wraz z innymi produktami nie spożywać. Napisałam z punktu widzenia osoby, która będąc na diecie zero ziemniaków/makaronów/chleba itd nie dała rady i że można wszystko ale z umiarem(nie licząc fast foodów itd itp) i również jest efekt
I mając do posiłku 100/200g ziemniaków absolutnie nie czułam później głodu/chęci podjadania.
Poza tym każdy jest zupełnie inny i wiele spraw jest branych pod uwagę przy dobieraniu diety.
Dziękuję za zaproszenie na forum, ale nie czuję takiej potrzeby. W końcu po x latach wyglądam tak jak zawsze chciałam wyglądać, wiem co i jak mam jeść i to mi wystarczy:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...