Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć?


Gość Jadzia2222

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jadzia2222

Witam. Mam !6 lat. Waze 76kg i moj wzrost wynosi 166cm. am problemy z kregoslupem. Bardzo mnie boli. Posiadam takze roztepy.. Lekarz mowil iz pojawily sie z powodu szybkiego dorastania. w 2 lata przytylam ponan20 kg. Jak mam schudnac i cieszyc sie z mego wygladu.. Prosze o pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Według siatek centylowych, czyli skal za pomocą których powinno się oceniać wagę i wzrost u dzieci i młodzieży do 18 roku życia, rzeczywiście Twoja waga określona jest już jako nadwaga.
Pamiętaj jednak, że odchudzanie jest generalnie przeciwwskazane zarówno u dzieci i młodzieży. Ponadto chwilowe diety nie są najlepszym sposobem na trwałe zmniejszenie wagi ciała.
Badania wskazują, że chudnięcie w tempie 0,5 do 1,5 kilograma tygodniowo poprzez wybieranie zdrowych posiłków, zjadanie średniej wielkości porcji oraz wprowadzanie aktywności fizycznej do obowiązków dnia codziennego jest najlepszym sposobem na zrzucenie wagi ciała i utrzymanie jej na odpowiednim poziomie. Dzięki zdrowemu odżywianiu i wysiłkowi fizycznemu możemy również obniżyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, chorób serca i nadciśnienia.
Zasady zdrowego żywienia przedstawia piramida żywienia:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia.

Odnośnik do komentarza

W tej kwestii musisz się skonsultować z lekarzem. Potrzeba tu kompleksowego działania pod okiem specjalisty. Zapewne zaleci Ci on odpowiednią dietę niskokaloryczną. Do tego nie zaszkodziłby odpowiedni program ćwiczeń, które zwiększyłyby Twoją aktywność fizyczną i jednocześnie nie obciążałyby Twojego kręgosłupa. Wydaje mi się, że idealnym rozwiązaniem byłyby odpowiednie zajęcia na basenie. Aby przyspieszyć redukcję wagi, mogłabyś po konsultacji z lekarzem rozważyć stosowanie jakiegoś suplementu diety wspomagającego odchudzanie. Ja od pewnego czasu biorę zieloną kawę. Daje naprawdę dobre efekty, ale o tym porozmawiaj ze specjalistą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...