Forum Żywienie i fitness

Hula hop z masażerami

~Acha

~Acha

Zakładam oddzielny wątek, bo tamten ciągle gdzieś się cofa do tyłu i jakoś nie zdobył popularności :D proszę więc go nie wklejać do tamtego o a6w (to do administratorów tego forum)
Kręciłyście? Zamierzacie? Ja chcę sobie takie kupić, znalazłam niedrogie na allegro. Kiedyś kręciłam duuuużo hula hop, byłam mistrzynią :D
jednak to nie to samo po tylu latach i w ogóle innym sprzętem ;p
Daje to coś? Chodzi mi przede wszystkim o brzuch i boczki :) chcę do lipca zgubić trochę brzuszka i rozbić cellulit :)
Proszę też o wypowiedzenie się jakiegoś specjalisty, to bardzo ważne dla mnie!
Ile czasu dziennie trzeba kręcić, żeby coś pomoglo?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dadaaria

dadaaria

ja slyszalam ze te masazery nic nie daja a tylko siniaki na biodrach robia

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą
~Acha

~Acha

ja właśnie słyszałam, że dają dużo, ale to zależy od hula hop jakie posiadasz i jakich oczekujesz efektów. Musi mieć odpowiednią średnicę i ciężar, a siniaki robią się tylko na początku, bo skóra itp nie są przyzwyczajone do takiego obciążenia i też wtedy, gdy na początku za dużo się ćwiczy, bo nalezy zacząć od kilku munut 2 x dziennie i stopniowo zwiększać do 20 min. A dziewczyny zaraz kręcą godzinę już pierwszego dnia, to nie dziwne, że aż krwiaki im się robią.
Mi nie zależy, żeby mieć idealnie płaski brzuch, ale rozbić cellulit i spalić trochę tłuszczyku. Tylko problem mam w znalezieniu 1,5-kilogramowego hula hop po rozsądnej cenie ok 50 zł... najwyżej 1-kilogramowe, ale wtedy boję się, że wywalę kasę w bloto. Mąż mi nie da 100 zł na jakieś tam hula hop, góra wyciągnę od niego 50, a pewnie i tam sama będę musiała dołożyć xDDD
jak znajdę czas to dołączę do tego a6w, bo na razie mam tak męczące dni, moje dziecko jakoś szaleje i ciągle muszę mieć je na oku. A jak ostatnio chciałam poćwiczyć to na mnie wskoczyła i się śmiała :DDD

pink elephant

pink elephant

heheh moze kup hula hop sobie i jej to bedziecie cwiczyly razem :) napisz cos o swoim dzieciaczku na ciazy bo wim ze masz a nic nie wiemy!

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec
~Acha

~Acha

no raczej za mała jest, bo ma dopiero prawie 2 lata :) a co chcesz wiedzieć?

Złośliwa

Złośliwa

powiedz mi jak nauczyć sie tym kręcić?

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Kręcenie hula hopem czy to z masażerem czy bez daje dość dobre rezultaty jeśli chodzi o talię i zgubienie boczków. Należy jednak pamiętać aby kręcić w obydwie strony, raz w lewo, raz w prawo. Pozwoli to równomiernie wymodelować talię i mięśnie brzucha.
Co do samego masażera to opinie o nim są różne, jedni mówią, że pomaga na cellulit, inni wręcz przeciwnie. Prawda jest gdzieś po środku, bo wszystko zależy od tego ile poświęcamy temu czasu, jakim hula hopem kręcimy i jak długo. Hula hop z wypustkami, czy kulkami moim zdaniem to dobry sposób na wymodelowanie talii i boczków. Pamiętaj tylko, że na początku te kulki mogą powodować siniaki, możesz też się czuć obolała. Z biegiem czasu Ci przejdzie.
Jeszcze inną zaletą takiego hula hopu jest to, że jest one cięższe przez co łatwiej się nim kręci. Warto dobrać hula hop odpowiednie do swojego wzrostu. Prawidłowo dobrane hula hop powinno postawione na ziemi sięgać linii żeber. Oczywiście rozmiar jest zależny od danej sylwetki. Osoby szczuplejsze będą potrzebowały mniejszych hula hopów niż osoby potężniejsze.

25 kamila-okulska Kobieta, 28 lat, Lublin
~Acha

~Acha

czytałam w necie opinie dziewczyn, to gubiły nawet po kilka cm :) na początku rośnie waga, bo rozwijają się mięśnie, a potem spala się tkanka tłuszczowa i waga idzie w dół. Wiekszość jest zadowolona tylko narzekają te, co za długo kręciły jak na początek, bo aż krwiaki im się probiły.
Cóż, kręcenie hula hop to prosta rzecz, bierzesz i kręcisz tak po prostu :D

xSandra

xSandra

jakos nie potrafie sobie wyobrazic tego ze krecenie kolkiem z dziura poprawi moja sylwetke ale slyszalam ze ponoc to prawda wiec nie wiem moze tylko ja jestem taka niewierna

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 27 lat, Kraków
~Acha

~Acha

też mi się to wydaje dziwne, ale dam radę aby w wakacje mój brzuch wyglądał jak milion dolarów :D

Kaja

Kaja

daj znac czy widzisz jakies zmiany jak naprawde to dziala cuda to i ja sie skusze :P

230 kaja Kobieta, 41 lat, Tychy
Złośliwa

Złośliwa

łatwo ci mówic bierzesz i krecisz... próbowałam wiele razy i nigdy mi nie wychodziło:(

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
NikMag

NikMag

Ja próbowałam ćwiczyć hula hop uparcie, że się nauczę i tak parę razy do tego podchodziłam. Nie wychodziło mi ani trochę. Potem jak posprawdzałam to okazało się że mam za małe hula hop jak na początki, ale i tak nawet jakbym zakupiła duże to nie miałabym z kolei gdzie nim kręcić bo za wiele miejsca to nie mam w mieszkaniu. Kupiłam twister i na nim czasem kręcę.

303 nikmag Kobieta, 30 lat, Kraśnik
~Acha

~Acha

moje hula hop będzie miało średnicę 100cm :D im większe i cięższe tym lepsze. Trudno, kupię te co ma 1kg, bo na cięższe mnie nie stać

zuza7

zuza7

Hula hop z masażerami jest bardzo efektywny, sama korzystam sie z niego często. tak, są siniaki, dużo i bardzo bolą, ale on tego warty, ponieważ miałam efekt) nie ma boków i płaski brzuch

84857 zuza7 Kobieta, 26 lat, Chełm
~taktak

~taktak

Hula hop z masażerami jest super skutczna, co prawda boli i zostawia siniaki ale jaki efekt!

~agucha92

~agucha92

no ja wlasnie zaczęlam niedawno i powiem wam, że potrzebuje wsparcaia hehe :) narazie kręce takim zwykłym, ale zamówiłam sobie z allegro z kulkami :) powinno niedługo potrzeć :) jak długo kręcicie dziennie? No i jakies efekty widać?

~DagmaraPP

~DagmaraPP

Proszę o pomoc! Kupiłam hula hop z podwójnymi wypustkami masującymi i pokręciłam w pierwszym dniu około 20 minut. Na drugi dzień wyskoczyły mi siniaki i wyglądam jakby mnie brutalnie pobito albo potrącono autem. Mam siniaki na biodrach, brzuchu i plecach. Mój chłopak mówił mi, że będę miała siniaki, ale ja nie wiedziałam, że aż takie wielkie. Boję się ponownie kręcić. Czy takie fioletowe, bordowe siniaki mogą się przemienić w coś gorszego? Coś, co może zagrozić zdrowi albo mnie zeszpecić. Pierwsza rzecz, która mi się podoba i może dzięki której schudnę, a ja nie mogę tego robić. Mam ogólnie wrażliwe ciało. Często mam siniaki, bo mam delikatną skórę, ale czy te siniaki zejdą, jeśli będę kręcić na nich pomimo bólu? Doradźcie coś, proszę!!! Zapłaciłam za hula - hop 100 z i nie chodzi o pieniądze tylko o to, że mnie się naprawdę spodobało kręcenie i chciałabym robić to dalej, ale boję się po prostu o zdrowie
Pozdrawiam forumowiczów!

pink elephant

pink elephant

hehe ale to normalne, zle zrobilas!
jak masz hula hop z wypustkami to na poczatku krecisz po 10 kolek i tyle a Ty od razu po 20 minut to masz taki efekt niestety...

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec
~DagmaraPP

~DagmaraPP

Czyli powinnam teraz ćwiczyć po kilka kółek dziennie? Cz poczekać, aż sińce zejdą?