Skocz do zawartości
Forum

Omdlenia i niechęć do jedzenia u nastolatki


Gość an...zo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .! mam 12 skończyłam je 19 grudnia ..od paru tygodni nie chce mi się nic jeść nawet słodycz ..parę miesięcy temu to mnie do nich ciągnęło a teraz odpycha ..mam 155cm wzrostu i warze niecałe 41 kg . Czasem serce bije mi szybko a czasem wolno . Moje BMI jest strasznie słabe . Ciągnie mnie do odchudzania chociaż jestem chuda ..wciąż zadaje sobie kary odnoszące się jedzenia .Jestem jakaś smutna cześto jestem zmęczona i boli mnie głowa .Czasami mam obiawy mdlenia czy to anoreksja .?

Odnośnik do komentarza

ja uważam że to już 1 etap anoreksji! Dobrze ze masz swiadomosc tego, ze jestes szczupla i dobrze ze wiesz, ze niechec do jedzenia i niska waga moze przerodzic sie w anoreksje. Powiedz ot ym swoim rodzicom, porozmawiaj ze szkolnym pedagogiem, moze zaproponuje Ci jakies spotkania aby o tym porozmawiac

Odnośnik do komentarza

Z twojego postu wynika że cierpisz na zburzenia odżywiania w początkowej fazie. Musisz przemóc się i zacząć normalnie jeść. Jesteś w okresie dojrzewania i potrzebujesz ciągłych dostaw pożywienia aby prawidłowo funkcjonować. Twoje objawy wynikają zapewne z tego, że nie jesz. Spróbuj nad tym zapanować, porozmawiaj z mamą albo siostrą poproś ich o pomoc bo wsparcie rodziny będzie bardzo ważne. Poproś mamę aby zabrała cie do psychologa albo do ośrodka zajmującego się leczeniem zaburzeń odżywiania. Radziłabym udać się także do lekarza i wykonać podstawowe badania bo może się okazać że masz anemię albo niedobory witamin.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...