Skocz do zawartości
Forum

Zimne napoje musujące a cellulitis


Rekomendowane odpowiedzi

heJ =**
ostatnio kumpela mi powiedziała, że picie napojów musujących powoduje cellulitis. przerazilam sie bo pije wiele takich napojow nie odmawiam sobie, jestem szczupla i duzo cwicze wiec sobie nie zaluje tego na co mam ochote. boje sie jednak ze to moze mnie dopasc!!!! myslałam ze to jest tylko z nadmiaru tłuszczu a nie od napoi!!!!!!!! chciałabym sie dowiedziec czy to jest prawda a jesli tak to co mozna pic zeby zeby sie nie pojawił?????????????

Odnośnik do komentarza

I dobrze że dziewczyna się przejmuje. Ja w liceum też byłam może nie chudzinka ale wysportowana i zgrabna a na studiach tak rozregulowałam organizm przez niezdrowe i nieregularne jedzenie że nawet nie wiem kiedy mi 20 kg przybyło.

Co do napojów to nie wiem czy powodują cellulitis, na pewno nie są zdrowe. Lepiej przerzucić sie na kompot, herbatę albo czystą wodę ewentualnie gazowaną. Ja się ze 3 lata temu przerzuciłam i teraz to mi nawet nie ciągnie do tego typu napojów.

Odnośnik do komentarza

Napoje musujące nie powodują cellulitu. Jest to mit.
Cellulit inaczej jest to lipodystrofia, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej.Na cellulit cierpi 80% kobiet po 25 roku życia. Cellulit pojawia się po okresie dojrzewania i najczęściej występuje na ramionach, brzuchu, udach i pośladkach. Przyczyn cellulitu jest wiele i trudno jest określić jedną podstawową. Do czynników wpływających na powstanie cellulitu należą: zła dieta, brak ruchu, uwarunkowania genetyczne czy podłoże hormonalne. Jednak same napoje musujące nie powodują jego powstawania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...