Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie brzucha i ud u 13-latki


Gość greengrass

Rekomendowane odpowiedzi

Gość greengrass

Mam 13lat i bardzo chce schudnąć. Waże jakieś 55kg, a mam 160cm wzrostu. Bardzo mi zależy na tym żebym miała płaski brzuch i chude uda, ale nie mam pojęcia co jeść żeby być chudym. Ostatnio zaczęłam robić brzuszki, ale nie sądzę żeby to starczyło :( Proszę o radę jakie ćwiczenia mam robić i co jeść żeby być chudą !

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest w porządku, nie musisz chudnąc. Chodzi o wysmuklenie ciała przy pomocy odpowiednich ćwiczeń. Proponuję wykonywac codziennie ćwiczenia rozciągające przez 20 minut (co najmniej) oraz brzuszki. Efekty zobaczysz po kilku tygodniach. Nie zniechęcej się od razu.

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku diety odchudzające nie są wskazane. Jesteś teraz okresie największych zmian w organizmie, dlatego też nie powinnaś się odchudzać. Na twoje problemy najlepszym wyjściem będą ćwiczenia oraz zwiększona aktywność fizyczna. Musisz więcej czasu poświęcać na ruch. Możesz o ile to możliwe zrezygnować z jazdy autobusem czy samochodem do szkoły na rzecz chodzenia na piechotę, możesz również zrezygnować z windy, chodzenie po schodach wyrabia mięśnie łydek i ud. Jeśli masz więcej czasu zapisz się na jakiś sks lub basen. Grunt abyś codziennie poświęcała godzinę czasu na ruch. Piszesz, że zaczęłaś robić brzuszki - to bardzo dobrze. Brzuszki świetnie modelują i wzmacniają mięśnie brzucha. Pamiętaj tylko o tym by nie przesadzać z ilością. Na początku zacznij od 20 brzuszków i co 3 dni zwiększaj o 10 tak by Twój organizm miał cały czas nowe wyzwania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...