Skocz do zawartości
Forum

Jak zachować siłę i motwację do ćwiczeń?


Gość optimel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat,zawsze borykalam sie z nadwaga,od stycznia 2011roku staram sie regularnie cwiczyc,sa to przede wszystkim cwiczenia na uda posladki,brzuch,do tego dochodzi jazda na rowerku stacjonarnym oraz bieganie.Wszystkie te czynnosci wykonuje 4-5 razy w tygodniu co zajmuje mi przecietnie okolo1.5-2h czasu.Efekty co prawda sa.Nosze ciuchy o rozmiar mniejsze.Stosuje takze diete,nic specjalnego,jem wlasciwie wszystko tylko w malych ilosciach,wieczorami zajadam warzywa i owoce. Chodzi o to,ze to wszystko juz mnie nudzi,codziennie rano budze sie z mysla:"dzisiaj kolejna dawka potu,jak dlugo jeszcze".....Chcialabym aby wysilek zajmowal mi mniej czasu w ciagu dnia,boje sie jednak,ze jesli zmniejsze jego intensywnosc,efekty przestana sie zblizac a ja sama utyje......Zalezy mi bardzo na tym,aby do wakacji jeszcze troche wymodelowac cialo,martwie sie jednak,ze braknie mi sil i motywacji.Co zrobic aby wysilek fizyczny stal sie nieodlaczna czescia mojego zycia?Jak sprawic,aby stal sie czym przyjemnym anie codzienna rutyna an ktora mam coraz mniejsza ochote.Prosze o szybkie odpowiedzii serdecznie wszystkich pozdrawiam.:)

Odnośnik do komentarza
Gość dominikau0

Najważniejszy jest plan i ustalenie celów, do których się dąży. Poza tym wybierz aktywność fizyczną, która sprawia Ci największą radość. Jeśli nie lubisz biegać, nie zmuszaj się do tego, lecz wybierz na przykład taniec. Polceam także artykuł na ten temat: http://abccwiczenia.pl/cwiczenia-jak-zachowac-motywacje

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze znajdź taki typ aktywności fizycznej, który będzie Ci przynosił radość. Nie możesz wstawać z takim nastawieniem. Jest wiele typów ćwiczeń. Możesz ćwiczyć pilates, callanetics, ćwiczenia kardio czy zumbę. Wszystko zależy od tego jaki typ ćwiczeń ci odpowiada. Jeśli jesteś żywiołowa i lubisz się ruszać to ćwicz aerobik, fitness, zumbe czy na ćwiczenia kardio. Jeśli nie lubisz za bardzo się ruszać i dobrze czujesz się w spokojnych ćwiczeniach to wypróbuj pilates, callanetics, jogę czy ćwiczenia rozciągające. Możesz tez zapisać się na taniec lub pływanie. W wolnej chwili możesz biegać, jeździć na rowerze czy rolkach. Wszystko zależy od tego jak się czujesz i co lubisz robić, bo ćwiczenia powinny przynosić Ci radość.
Ćwiczenia powinnaś zmieniać co pewnie czas aby nie popaść w rutynę i aby wszystkie mięśnie pracowały. To, że od jakiegoś czasu ćwiczysz jeden zestaw wcale nie oznacza, że masz go robić do końca życia.
Ustal sobie plan, jasne cele które chcesz osiągnąć, ale niech to będą małe cele które uda Ci się zrealizować. Za każdy zrealizowany cel nagródź się czymś np nowymi kolczykami, czy aromatyczną kąpielą.
Znajdź motywację i nie ważne co to będzie czy strój kąpielowy, czy sukienka, w która się nie mieściłaś, tak byś miała do czego dążyć.
Aby widzieć wyniki możesz mierzyć się pod koniec tygodnia lub robić sobie zdjęcia, wtedy zobaczysz różnicę i to co już dokonałaś.
Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...